Çek Senetle Kredi Vakıfbank

Her ne kadar başlıkta Senetle Kredi Vakıfbank’tan diye başlamış olsak ta aslında bunun mantığı firmalar için verilmiş olan vadeli mal satışları sonrasında aldıkları çek ve senetler karşılığı veriliyor. Yani satacağınız ya da alacağınız çek ve senetler karşılığı bankaya marj karşılığı veriyorsunuz ve karşılığında senetle kredi almış oluyorsunuz.

Ticari olarak çalışan firmaların en büyük sıkıntılarından birisi anlık olarak nakite ihtiyaç duymaları. Elbette ellerinde bulunan kredi kartları ile ya da ticari krediler ile bu işlemlerini gerçekleştirebilirler. Fakat almış oldukları bankacılık ürünleri sonrası tekrar nakde ihtiyacı olanlar olabiliyor. Özellikle kısa süreli olarak nakit ihtiyacının karşılanabilmesi için bir alternatif Çek Senetle Kredi Vakıfbank’tan başvuru yapmak.

Senetle Kredi Başvurusu Vakıfbank

Sizin de uygun durumunuz olması halinde yani elinizde ileriki dönemlerde tahsis yapabileceğiniz çek ve senediniz bulunması halinde Vakıfbank Senetle Kredi Başvurusu yapabilirsiniz. Bu başvuruyu yapabilmeniz için iki farklı yol bulunuyor. Bu yollardan birisi bildiğiniz üzere Vakıfbank Şubeleri. Diğer yol ise internetten başvuru. Başvuru sayfası girişi sonrası burada sizin ve ticari firmanızın bilgilerini girmeniz gerekiyor.

Kısa vadelerde ihtiyacınızı karşılayacak olan çek senetle kredi alımı sonrasında elinize geçecek nakitler ile istediğiniz zaman yani vadesinden önce kapatabilme imkanınız da bulunuyor. Yani istediğinizde kapatma hakkına sahipsiniz. Bununla birlikte vadesi gelmemişse yine aynı çek ve senetle tekrar kredi kullanma hakkınız da bulunuyor.

Vakıfbank’tan verilen çek ve senet karşılığı kredilerin faizleri üç ayda bir hesaplanıyor ve üç ayda bir nakit para ile tahsil ediliyor. Bunun için başka bir ödeme türü bulunmuyor.

Farklı Ticari Kredi Ürünleri Bulunuyor

Vakıfbank’ın ticari kredilerinden sadece birisi olan senetle kredi imkanı dışında kredi alabileceğiniz farklı yollarda bulunuyor. Bu anlamda kobi ve küçük çaplı ticari firmalara dış ticaret kredisi, dövize endeksli krediler ve istenildiğinde taşıtlar üzerinden verilen plaka kredileri de alınabiliyor.

Vakıfbank Dış Ticaret Kredileri

İşletmelerin ülke dışındaki ticaretlerini gerçekleştirebilmeleri için tahsis edilen kredi türü. Firmaların bu krediler ile daha hızlı ve güvenli bir ticaret yapmaları hedef alınmış.

Plaka Kredileri ise firmanızın ulaşımı için kullanacağınız araçlar ve diğer giderler için kullandırılan krediler arasında.

Yorum yapın

Krediler