Borç Kapatma Kredisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler (Borçları Temizleyin)

Yaşam koşullarının getirdiği ağır yükler nedeniyle mevcut ödemelerimizi yapmak için aldığımız krediler ve yaptığımız kredi kartları zamanla daha büyük yüklere neden oluyor. Bu yüklerden kurtulmak ve daha rahat hareket edebilmek için borçların hepsinin kapatılması gerekir. Kapatılan borçlar ile küçük taksitler ödemek rahatlatan unsur. Bu nedenle mevcut borçlarınızın tamamını ödeyerek tek bir taksitle borçlanmak adına borç kapatma kredisi yada diğer deyimle borç transferi yapmak mantıklı olabilir. Sizler için borçlarınızı taşıyabileceğiniz 7 banka hakkında araştırma yaptık. Bu bankalar arasında yapacağınız karşılaştırma ile hem borçlarınızı kapatacak hem de uygun faiz oranı ile borçlarınızı temizlemiş olabilirsiniz.

Günümüzde kredi borçları hemen hemen her tüketiciyi psikolojik olarak da etkilemektedir. Bu durumda yükselen faizleri ödeyemeyen müşteriler borçlarını kapatmak için kredi veren finansal kuruluşlar konusunda arayış içerisinde olabilir. Bu avantajın bir diğer adı da borç transferidir. Yani borçlarınızın tamamını kapatabilir ve tek bir bankaya geri ödeme yapabilirsiniz. Bu kredi imkânı sağlayan bankalar sizin yerinize borçlu olduğunuz bankaya olan borçlarınızın tamamını kapatarak, yeniden bir faiz uygular ve uzun vadede sizlere geri ödeme şansı sunar. Bankalar arasındaki borç kapatma seçeneklerini hep birlikte inceleyelim;

ÖNEMLİ UYARI: Burada yazan rakamlar sürekli olarak güncellenmektedir. Ancak siz yine de anlık bilgi edinmek için ilgili bankanın müşteri temsilcisini telefonla arayınız. Ayrıca borcunuzu kapatmak için kredi çekmenizi pek tavsiye etmemekteyiz. Bunu yapmak yerine evden gelir getiren projelerde çalışabilirsiniz. Sizin için daha hayırlı olacaktır. Sonuçta borcu borçla yok etmeye çalışmak; iflas etmenize yani halk deyimiyle batmanıza sebep olabilir.

Şekerbank Borç Kapatma Transferi

Güncel Krediler içerisinde bulunan Şekerbank Borç Transferi faiz oranı 3 ve 36 ay aralığındaki vadeler için % 2,42. Tahsis Ücreti alacağınız 100 bin lira kredi için 500 TL olarak belirlenmiş. Buradan alacağınız kredi sayesinde diğer bankalar nezdinde bulunan bireysel kredi , kredi kartı, KMH hesapları gibi borçlarınızı kapatarak sadece Şekerbank’a borçlanmış oluyorsunuz ve dilediğiniz vadelerde bunu ödeme imkanlarını kavuşuyorsunuz. Alacağınız 10 bin lira kredi için aylık taksitiniz 36 ay 451,50 TL oluyr. Kredi Tahsis ücretiniz 50 TL ve sigortalarla birlikte vergilerin toplamı 246,46 TL ödeme yapıyorsunuz. Şekerbank Borç Kapatma Transferi hizmeti alabilmeniz için bankanın şartı aylık eko paketi almanız.

QNB Finansbank Borç Kapatma Kredisi

Banka mevcut borçlarınızı kapatabilmeniz için verdiği kredinin faizini % 2,15 olarak belirlemiş. Aynı zamanda esnek ve uygun ödeme planları da sizlerin isteği doğrultuda oluşturuluyor. Faiz oranları kişileri kredi notuna göre değişiklik gösterdiğinden 2,15 ile 2,85 arasında bir faiz oranı bulunuyor. 2,15 ile alacağınız 10 bin lira için aylık 430 TL öderken, 2,85 ile alacağınız kredinin taksiti 487 TL oluyor. Sigorta ve vergiler toplamı ise 317 TL ile 326 TL arasında değişiklik gösteriyor. Konut kredileri, KMH ve QNB Finansbank nezdinde bulunan borçlar borç kapatma kredisi kapsamında alınmıyor.

Vakıfbank Borç Kapatma Kredisi

Vakıfbank bankalara olan borçlarınızın kapatılması için sizlere en çok 20 bin liraya kadar kredi veriyor. Vadesi ise 18 ay ile sınırlı. Vakıfbank Ertelemeli Kredi imkanları ile alacağınız kredinin ödemelerini 3 ay sonra yapmaya başlayabiliyorsunuz. Ödeme seçenekleri arasında eşit taksitli ve değişen taksitli olarak iki türlü seçenek bulunuyor. 36 ay vadeye kadar almanız halinde faiz oranınız % 2,79 olarak size yansıtılıyor. Vakıfbank Kredi Faizleri incelenebilir yazılarımız arasında.

TEB Borç Transferi

Özellikle başka banka kredi kartlarına olan borçlarınızı taşımak için TEB ücretsiz ve komisyonsuz % 2,25 faiz oranı ile hizmet veriyor. Kredi kartı borçlarının taşınması için limitiniz 10 bin liraya kadar. Alacağınız 1000 Lira kredi için 8 ay 140 TL, 12 ay 98 TL ödeme yapıyorsunuz. Dilerseniz borçlarınızın tamamı için dilerseniz de vadesi gelen borçlar için kullanmanız mümkün. TEB Güncel krediler sizlere bu konuda yardımcı olabilecek seviyede.

Akbank Taksitli Borç Transferi

Başka kredi kartı borçlarınızı Akbank Axess Kredi kartına taşıyabildiğiniz gibi dilerseniz tüketici kredisi ile borçlarınızı kapatabilmeniz de mümkün hale getirilmiş. Kredi kartı borçlarının taşınmasında 12 aya kadar ücretsiz taksitli transfer imkanı da Akbank nezdinde bulunuyor. Aylık akdi faiz oranı % 2,25 ile işlem görüyor. Kredi kartına taşıma yapmanız halinde 10 bin lira için 12 aylık 986 TL ödüyorsunuz. Kartta limit 20 bin liraya kadar ve en çok vade 12 ay ile sınırlı. Fakat tüketici kredisi ile taşıma yapmak isterseniz bu durum 36 aya çıkıyor. Akbank Tüketici Kredisi Faizleri başlıklı yazımız sizlere yardımcı olabilir.

Denizbank Transfer Kredi

Başvuru formu, Kimlik ve gelir belgeniz ile bankalara olan borçlarınızı taşımak için Denizbank Transfer Kredi başvurusu yapabiliyorsunuz. Faiz oranı 1,99. 10 bin lira için 12 ay 968 tL, 24 ay 552 TL, 36 ay ise 417 TL ödeme yapıyorsunuz. Başvuru sahibinin kredi notu ve gelirine göre banka ayrıca kefil yada ek belgeler isteyebiliyor ki buda dikkate alınmalı.

İng Bank Kredisi

Medya reklamlarında sık sık karşımıza çıkan İng Bank kredi faiz oranları % 1,99 olarak belirtiliyor. Fakat bu durum başvuru sonrasında sizin kredi notunuza göre değişebiliyor. Başvuru internet sitesinden yapılabiliyor. Buradan gelir belgeniz, TC numaranız ve hangi şubeden almak istediğiniz bilgiler ile telefon numaranızı girdikten sonra başvuru süreci başlıyor ve size anlık olarak internet sitesinden faiz oranınız, ödeyeceğiniz tutar bilgileri geliyor. Dileyenler buradaki link sayesinde anlık olarak kredi başvurusu yapabiliyor. İng Bank Borç Kapatma kredisi olarak telaffuz edilmese de alacağınız tüketici kredisi ile borçlarınızı kapatmanız mümkün ve 36 ay vadelere kadar ödeyebiliyorsunuz.

Banka Borçlarından Kurtulma Yolu

Seçimlere yaklaşılmasının sonrasında özellikle kredi kartı mağdurlarının rahat nefes alabilmesi amacıyla devlet bankaları tarafından yeni bir yapılandırma işlemi yapıldı. Buradaki yapılandırma ile vadenin oldukça uzun olması, faiz oranının çok düşük olması tüketicileri çekecek seviyede. Özellikle kredi kartı faiz oranları ile hesaplanması, ödenecek asgari tutarları ile yükün artması neticesinde tüketicilerin maddi ödeme yükü artıyor. Bu yükün azalması için yapılandırma başvurusu alan Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halk Bankası önemli adımlar attı. Bu adımlar ile muhtemel alacağınız krediler ve ödeme tutarları hakkında bilgi alabilmeniz için Banka Borcundan Kurtulun başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye edebiliriz.

Mevcut borçlarınızı kredi kartına taşımak ve kartınızı da bu yapılandırma imkanları çerçevesinde uzun vade ve düşük faizlerle ödemeniz mümkün hale getirildi. Fakat burada kart borcunuzun 31 Aralık 2018 tarihine kadar olan kısımları için başvuru yapılabiliyor olması tüketicinin elini kolunu bağlamış durumda.

Borç Kapatma Kredisi Genel Faizleri

Borç kapatma kredisi veren bankalar genel olarak %2,15 faiz üzerinden işlem yapabilmektedir. Kolay ve uygun borç ödeme seçenekleriyle hizmet veren bankalar bulunmaktadır. Günümüzde bu bankalar; Vakıf Bankası, Akbank, Denizbank ve Burgan Bank olmaktadır. Elbette bu işlemi yapmak için bir takım kredi koşullarına da sahip olmanız gerekiyor. Bunlar;

– Taşıt kredisi, kredi kartları ya da ihtiyaç kredileri bu kapsamda değerlendirilmektedir.

– Farklı bankalara yapacağınız EFT’ler ücretsiz gerçekleştirilir.

– Borçlu olduğunuz banka kredi kartı ya da ihtiyaç kredilerinizdeki tüm borçlarınızı kapatacaktır.

Borç Kapatma Kredisinde İstenilen Belgeler

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar sizlerden birtakım evraklar da isteyecektir. Bu evraklar; nüfus cüzdanı aslı ya da noter onaylı sureti, gelir beyan belgesi, adres bilgisi ve su ya da telefon faturası gibi evraklar sizden istenecektir. Bu belgeler ile birlikte ilgili bankalara gidebilir ve detaylı bilgilere de sahip olabilirsiniz. Bu sayede borcunuzu tek bir bankaya toplayabilir ve işleminiz onaylandığı takdirde geri ödemelerinizi artık düzenli bir şekilde yapabilirsiniz.

Biraz da olsa rahatlamanızı sağlayacak bu yöntem günümüzde geçerliliğini korumaktadır. Her ay birçok bankaya ödeme gerçekleştirmek yerine sadece tek bankaya geri ödeme yapmanız oldukça mantıklıdır. Fakat bu konuda sizlere yine birtakım masraflar yüklenecektir. Tüm şartları kabul etmeniz durumunda rahatlıkla işlem yapabilir ve bu bankalardan yardım alabilirsiniz. Bankanızın şubesine giderek borç transferi yapmak istiyorum demeniz yeterli olacaktır. Daha sonra banka başvurunuzu genel müdürlüğe gönderecek ve onay gelmesi dâhilinde sizleri bu imkânlardan yararlandıracaktır. Günümüzde oldukça kullanılan bir yöntem olduğunu söyleyebiliriz.

Yorum yapın

Krediler