Biçerdöver Hibe Kredi ve Kredileri

Tarım ürünleri üretimi ile uğraşan çiftçilerin günlük işlerinde ve üretiminde kullanabilmelerinde gerek hibe olarak gerekse uygun faiz oranları ile destek sağlayan bankalar ve çeşitli devlet kurumları bulunuyor. Sağlanan imkanlar çerçevesinde Biçerdöver Kredisi ürünü  veren bu kuruluşlar bir anlamda taşıt kredisi tarzında finans kaynağı diyebiliriz.

ÖNEMLİ NOT: Biçerdöver satın alabilmeniz için kredi verecek kuruluşlar bankalardan başkası değildir. Bunun haricinde bulunduğunuz ildeki tarım aletleri satan ticari kurumlar ile bu hususta fikir alışverişi yaptığınızda “senetle biçerdöver satışı”  imkanı sunabilirler.  Bu türden bir teklif her ne kadar ilk bakışta makul gözükse de senedin ödemesinin gecikmesi durumunda faiz oranlarının en yüksek reel faiz olmasından ötürü riskli ve tehlikeli olabilir.

Aynı anda biçme, dövme ve harmanlama gibi önemli bir işlevi olan Biçerdöverler çiftçinin en kolay hasadı  bir makine de toplama vazifesi verirken çiftçilerin önemli bir teçhizatı durumunda. Küçük diyebileceğimiz arazi sahiplerinin böyle bir yatırımı yapmak istememesine karşın Anadolu’da elde edilen üründen komisyon alma karşılığı bu hasat işlemini gerçekleştiren girişimciler de bulunuyor. Biçerdöver alarak çiftçinin tarlasında hasadını kısa bir sürede yaparak hızlandırması ayrıca bir gelir kaynağı halinde uzun yıllardır devam ediyor.

Hibe Biçerdöver Kredisi

Girişimci olarak faaliyet göstermek isteyen kişilere gerek devlet tarafından gerekse KOSGEB ile hibe biçerdöver kredisi tahsisinde bulunabiliyor. Bunun için KOSGEB Faizsiz İşletme Kredisi ve Şartları başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Biçerdöver Kredisi karşılığında alınan teçhizatlar neticesinde önemli adım atanlardan olmak istiyorsanız bu konuda en uygun faiz oranı hatta sizlere verilecek olan hibe kredileri de araştırmanız gerekir. Öncelikle devlet bankalarının destek verdiği Biçerdöver hibe kredilerinde ilk önemli şartlardan birisi Tarım Bakanlığına bağlı olarak uygulanan Çiftçi Sistemine kayıt olunması. Bununla birlikte istenilen şartlar talebin çeşitliliğine göre değişiklik arz ediyor.

Sıfır ve ikinci el Biçerdöver alımlarında bankalar taşıt kredilerine uygulanan tarzda bir faiz oranları ile müşterilerine hizmet veriyor.

Ziraat Bankası Biçerdöver Kredisi

Alacağınız biçerdöverin fiyatının % 75 oranına kadar kredi imkanı veren Ziraat Bankası, yatırım kredisi ürünü olarak müşterilerine sunuyor. 3,6,12 ay vadeli alabileceğiniz kredinin faiz oranı sabit tutuluyor. Başvurular ise sadece banka şubelerinden alınıyor.

Garanti Bankası Çiftçi Kredisi

Talep edeceğiniz her çeşit ve marka biçerdöver alımı için Garanti bankasından finans desteği sağlayabiliyorsunuz. Sıfır ve ikinci elde üç yaşına kadar her türlü biçerdöver alımı için ürün bedelinin yüzde 80 oranında kredi finansı sağlamanız mümkün.

Şekerbank Biçerdöver Kredisi

Tarım ürünlerinin üretiminde kullanabileceğiniz her türlü ekipman için destek veren Şekerbank talep edilmesi halinde esnek ödemeli Biçerdöver Kredisi tahsisinde bulunabiliyor. Alacağınız her marka biçerdöver için yüzde 75 oranında kredi kullanımının vadesi 60 aya kadar ve istenirse yılda bir ödemeli olarak uygulanabiliyor.

Biçerdöver alımlarında verilecek krediler karşılığı ipotek yapılması söz konusu. Almış olduğunuz araç ya da göstermek istediğiniz herhangi bir taşınmazınız rehin yapılarak  bu işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Biçerdöver Kredisi İçin İstenilen Belgeler

Alacağınız ürünün çeşidine göre hibe yada kredi ile alacağınız biçerdöver için farklı belgeler talep edilebiliyor. Hibe kredilerde özellikle çiftçi sistemine kayıt ile belli bir süre o bölgede ikamet şartı aranıyor. Bununla birlikte ipotek ettirmek istediğiniz taşınmazın tapu fotokopisi istenilenler arasında. Çiftçilerin gelirlerini gösterecek düzenli bir belge bulunmadığı için bankalar taşınmaz fotokopisi isteyebilirler. Bununla birlikte tabi kefil ya da kefillerin istenilmesi de muhtemel diyebiliriz.

Biçerdöver Kredisi Hesaplama

20 bin Euro ile 120 bin Euro arasında değişen fiyatlarla bulabileceğiniz biçerdöverlerin fiyatları yanında alacağınız ekipmanlar ile değişiklik gösteriyor. 20 Bin Euro ile alacağınız bir kullanılmamış biçerdöver için alacağınız kredi tutarı bunun yaklaşık % 75 – 80 oranında değişiklik gösteriyor. % 80 oranı ile alırsanız 16 bin Euro kredi kullanabiliyorsunuz. Alacağınız kredilerin döviz kurları üzerinden alınmaması önemli bir adım olabilir. TL ile sabit faizden alacağınız ürün ile döviz artışına neden olan kayıplar yaşamazsınız.

Yorum yapın

Krediler