Bayramda Bankalar Açık mı? Hangi Şubeler Açık Olacak?

Bayramda Bankalar Açık mı? Hangi Şubeler Açık Olacak? Kurban Bayramına kısa bir süre kala tatilcilere yansıyan haber bayram tatilinin idari izinle birlikte birleştirildiği ve 9 güne çıkarıldığı yönünde. Bu haber tatilcileri ve tatil bölgesinde hizmet veren kuruluşları oldukça sevindirdi. İdari izin ile belirtilen sürede bankaların açık olması bekleniyor. 20 Ağustos Pazartesi günü memurlar ve çalışanlar için tatil olacak.

Bayrama az bir süre kala finans kuruluşları ile ilgili önemli işlemi bulunmasına rağmen banka şubelerinin kapalı olması nedeniyle mağdur olabilecek tüketiciler bulunabilir. Bu durumda kişilerin hangi banka şubesinin açık olduğunu sorgulamanın en pratik yolu internet sorgusu. Peki bayramda hangi banka şubeleri açık ya da banka şubeleri açılabiliyor mu.

Hangi Banka Şubeleri Açık Oluyor?

Hafta sonu tatili, resmi tatiller de dahil olmak üzere bayram tatillerinde bankalar hizmetin aksamaması adına bazı banka şubelerini açık tutmaktadır. Özellikle Havalimanlarında, havalimanlarının dış hatlar terminallerinde bulunan banka şubeleri açık olabiliyor. Bunlarla birlikte son dönemde elektronik marketlerde taksitlendirme yapılabilmesi amacıya açılan banka masaları da bulunurken bazı AVM’lerde ise açık şubelere rastlamak mümkün. Buralardan bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Bankaların Müşteri hizmetlerine ait telefon numaraları aranarak güncel açık banka şubeleri hakkında gerekli bilgiler alınabilir. Zira bankalar sitelerinde güncelleme yapmadıklarından net bilgi alınamayabilir.

Bankacılık İşlemlerinizi Bayrama Ertelemeyin

Bir banka şubesinde yapabileceğiniz her türlü bankacılık hizmetini alabileceğiniz en kolay, hızlı ve pratik yolu dijital banka şubeleridir. Gerek cep uygulamaları, gerek internet şubesi ile yapmak istediğiniz bankacılık işlemlerini anlık olarak yerine getirebiliyorsunuz. Fakat bu işlem için o bankanın dijital yollarını kullanıyor olmanız önemli bir husus. Bu hizmeti alamıyorsanız malesef mağdur olmuşsunuz demektir. Para gönderim işlemleri için havaleler uygun olsa da, eft yapmanız gereken paralar tatil günlerinin dışında gerçekleşeceği için bu hususunda dikkate alınması gerekir.

Sizler yine de bayram tatilini dikkate alarak bankacılık işlemlerinizi ertelememeye çalışmalısınız. Ödenmeyen faturalar ile kapanan hizmetlerinizden dolayı mağduriyet yaşayabilirken, ödemelerinizin gecikmesi ile cezalı faiz oranları ile cebinizden fazla paralar çıkmasına neden olabilir. Bunun için bayram günlerini takip etmeli ve finans işlemlerinizi atlamamalısınız.

Bayramda Açık Olan Garanti Bankası Şubeleri

Garanti Bankası normal işleyişin devam edebilmesi adına özellikle alış veriş merkezlerinde ve havalimanlarında bulunan şubelerini açık tutmaya çalışıyor. Çünkü yurt dışına çıkışlarda bankacılık işlemlerinin aksamaması için tüketicilere yardımcı olmaktadır. Banka tarafından yeni bir açıklama yapılmamış olsa da, başlıca açık şubeler şu şekilde olabilir.

Antalya Dış Hatlar Terminali, Antalya İç Hatlar Terminali, Terracity Alışveriş Merkezi, Atatürk Havalimanı, Optimum Eryaman Ankara, Migros Antaya Şubesi, Capacity Alışveriş Merkezi, İstinye Park İstanbul, Cevahir Alışveriş Merkezi, Gebze Center Alışveriş Merkezi

Yorum yapın

Krediler