Bayram Kredileri, Güncel Bayram Kredisi Faizleri

Bayram yaklaşırken kredi arayışındaki tüketiciler yeni kredi kampanyalarını beklemeye alırlarken, bankalar da kredi tahsis pazarından pay alabilmek için yeni bayram kredileri kampanyalarını duyurma telaşı içerisine giriyorlar dersek yanlış olmaz sanırım. Çünkü bayram demek artan masraflar demek…

Bayramda Krediler Uygun mu?

Her dönem bayramın yaklaşması ile tüketicilerin haliyle giderlerinde ciddi artışlar meydana geliyor.  İster istemez kısa ve uzun yollu ziyaretler ile eş dosta alınan hediyeler ile bayram masrafları artıyor. Artan masrafların maddi açıdan karşılanabilmesi için bankalar da yeni kampanyalar ile rekabete açık durumda oluyorlar. Bunun için düşürülen kredi faizleri, uzatılan vadeler ve kredi taksiti erteleme gibi alternatifler ile tüketicilerin kredi pazarından pay kapmaya çalışıyorlar. Yani bankalar kredi tahsis ederken sınırlarını zorlayarak en düşük oranlara kadar inebiliyorlar.

En Uygun Bayram Kredisi Hangisi?

Kısa ve net olarak açıklamak gerekirse bankaların vermiş olduğu bayram kredileri faiz oranları öğrenilerek karşılaştırılmalı ki sizin için en uygun bayram kredisi alabilesiniz. Henüz yeni kampanya duyuruları yapılmamış olsa da; bunun için bankalar arasındaki bayram kredileri hakkında ayrıntıları yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

Bayram Kredisini Kimler Alabilir?

Yasal olarak kredi kullanma yaşı olan 18’ini geçmiş her birey bu kredilere başvurabiliyor. Başvuran kişinin kredi notunun uygun olması, aylık düzenli bir gelirinin bulunması yeterli oluyor. İpotekli kredi kullanımlarında ise krediyi kullanacak kişinin evli olması halinde eş’lerin rızası olması ayrı bir husus. Bankalar kendi mevzuatları çerçevesinde kredi notu düşük olan ya da not olarak riskli bölgeye yakın olan kişilere kredi tahsis etmezken bu katı yaklaşımlarını bayram kredileri için esnetebiliyorlar. Burada krediyi alacak kişinin bankaya müracaatı ile kredi tahsisi netlik kazanabilir.

Bayram Kredileri Ne Zaman Başlıyor?

Geleneksel hale getirilen Bayram Kredileri bayramlardan yaklaşık bir ay öncesi tahsis edilmeye, medya tarafından reklamları verilmeye başlanıyor. Ramazan Bayramı sonrasında Kurban Bayramının da yaklaşıyor olması nedeniyle bu süreç biraz uzuyor diyebiliriz. Yani bayram kredilerini yaklaşık üç ay boyunca alabilir ve avantajlarını değerlendirebilirsiniz.

Bayram’da Kredi Kullanabilir miyim?

Resmi ve dini bayramların tümünde bankalar yasal olarak kapalı oluyor. Bu dönemde kredi kullanabilmeniz için hesabınızın bulunduğu bankanın dijital bankacılığını kullanıyor olmanız önemli bir husus. Çünkü tatil günü ve saat mevhumu gözetmeksizin kredi başvurusu yaparak, anında kredi alabileceğiniz tek banka şubesi internet şubeleridir. Bu nedenle özellikle maaşınızı aldığınız bankanın internet bankacılığını kullanmanız da fayda olacaktır.

Bayram Kredilerinde Kesilen Masraflar

Yasal olarak bayram kredisi adında bir kredi türü yoktur. Sadece bankaların hazırladığı kampanya isimleri içerisinde böyle bir tanım bulunur. Alacağınız bayram kredilerinin hepsi tüketici kredisi türünün içerisine girer ve yasal olarak bu kredilerden Kredi Tahsis Ücreti kesilir, Vergiler kesilir ve yapılması halinde Hayat Sigorta Poliçesi ücreti dahil edilebilir. Fakat bankalar isterlerse tahsis ücreti kesintisi yapmamakta özgürdür ve sizinle banka arasındaki ticari ilişkiler eşliğinde farklılık gösterebilir.

Ertelemeli Bayram Kredisi Hizmeti

Bankaların kredi pazarlamasında en büyük kampanyayı verilen kredi taksitinin ödenmesi için bir erteleme yapması önemli bir husus. Çünkü tüketiciler ihtiyaçlarını karşılayacak krediyi aldıktan bir süre daha rahat hareket edebilmek için böyle bir alternatifi değerlendiriyorlar. Fakat ertelemeli bayram kredisi alan tüketiciler bunun için daha fazla faiz ödemesi yapmak zorunda kalabilirler.

Akbank Bayram Kredisi

Bankanın dijital şubelerini kullanan Akbank Müşterileri 30 bin liraya kadar krediyi imza atmadan, kefil talebi olmadan, belgesiz olarak kullanabiliyorlar. Akbank Anında kredi başvurusu ile tüm işlemleriniz bir kaç dakikada bitiyor ve krediniz hesabınıza yatırılıyor. Şubelerden kredi başvurusu yapmanız halinde ise sizden Kimlik, adres teyit belgesi, Gelir Bordrosu ya da SGK’lar için SGK Hizmet Dökümü talep edilirken, maaşlarını bankadan alan müşteriler için herhangi bir belge talebi bulunmuyor.

Garanti Bankası Bayram Kredisi

Güncel kredi faiz oranı yüzde 1,39 ile Garanti Bankası bayramda tüketicilerine kredi tahsis etmeye devam edecek. Kredinin vadesi 3 – 48 ay arasında gerçekleştiriliyor. Krediye Garanti Cep ya da Garanti İnternet şube ile başvuru yapabiliyorsunuz. Alacağınız 25 bin lira kredi için 381 Lira toplam masraf ödemesi yaparken aylık ödeme tutarınız 48 ay için 799,86 Lira.

İş Bankası Bayram Kredisi

Bayram kredinizi İş Bankasından almak isteyen tüketiciler internet şubesi, bankamatikler, İşCep, İşPad ve İşWap’tan başvurabiliyorlar. SMS ile kredi başvurusu ile 4402 numaraya NAKİT, TC, KREDİ TUTARI, GELİR yazılarak gönderiliyor. 25 Bin lira için 48 ay 790 lira taksit ödemesi yapıyorsunuz, masraf kesintisi ise vergiler dahil 298 Lira.

Vakıfbank Bayram Kredisi

Bayram kredilerini geleneksel hale getiren Vakıfbank kredi faizi yüzde 1,40. 25 bin lira için 48 ay 762 TL ödüyorsunuz. Alacağınız kredinin vadesi 1 ya da 3 ayda bir olarak seçebiliyorsunuz.

Halkbank Bayram Kredisi

Güncel olarak en uygun faiz oranı ile bayram kredisi imkanını sunan banka Halkbank olarak görünüyor. Halkbank kredi tahsisindeki faiz oranı yüzde 1,38 olarak belirlenmiş ve 25 bin lira kredi karşılığı 48 ay 759 Lira taksit ödemesi yapıyorsunuz.

QNB Finansbank Bayram Kredisi

QNB Finansbank Kredi Başvurularındaki faiz oranları alacağınız tutarlara göre farklı olarak düzenlenmiş. Bu anlamda dosya masrafsız kredi tahsisi sunan bankanın faiz oranı yüzde 1,15 ile başlıyor. Krediyi başvuru için TC numaranızı 5030’a SMS ile göndermeniz yeterli oluyor. Diğer kalan hususlar için banka sizi SMS ile bilgilendiriyor.

Yapı Kredi Bankası Bayram Kredisi

Yine alacağınız tutar 25 Bin lira üzerinden hesaplarsak, Yapı Kredi Bankası Bayram Kredisi faiz oranı yüzde 1,58. Taksit miktarı ise 797.89 Lira.

Yorum yapın

Krediler