Başkasının Hesabına ATM’den (Bankamatik) Para Yatırma

Banka şubelerinde hesabınız olsun yada olmasın aynı bankanın farklı hesabına ATM ile para yatırabilmeniz mümkün. Para transferlerine konu olan EFT ve havale kapsamı dışında yatırmak istediğiniz hesabın ATM’si üzerinden ücretsiz para yatırma işlemi yapabiliyorsunuz. Burada bankamatikler kartsız işlem hizmeti vermektedir. Bu hizmetlerden birisi de kendi yada bir başkasının hesabına para yatırmak olarak geçiyor. Tüm bankaların bankamatikleri sayesinde başkasının hesabına ATM’den Para Yatırma için kartsız işlem menüsü ile giriş yapmanız gerekir.

Başka Banka Hesabına Bankamatikten Para Yatırma

Para yatırma işlemini farklı bankanın ATMsinden farklı bir banka hesabına yatırma işleme henüz gerçekleştirilemiyor. Fakat Para transferine konu olabilecek bir işlem. Burada masraf ödemesi ile karşılaşırsınız ve cebinizden fazla para çıkar. Bu anlamda bankalar nezdinde farklı hesaplara para yatırma işlemleri şu şekilde cereyan ediyor.

Akbank Başkasının Hesabına ATM’den Para Yatırma

Burada yapmanız gereken giriş tuşu sonrası hesaba para yatır seçeneği ile devam etmektir. Para yatıracak kişi daha sonra cep telefonu numarasını girer ve parayı yatırmak istediğiniz hesap numarası ve şube kodu girilir. Daha sonra gelen ekrana parayı yatırmak istediğiniz hesabın sahibini adı soyadı, hesap numarası, şube kodu, şube adını kontrol eder. Doğru ise devam tuşu ile para girişi bölmesine yatırmak istediğiniz para yerleştirilir. ATM parayı saydıktan ve onayladıktan sonra para karşı hesaba geçer ve isterseniz ATM’den işlem makbuzu alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Başkasının Hesabına ATM’den Para Yatırma

Para yatıracağınız hesap Ziraat Bankası şubelerinde olması halinde yine ATM’den giriş turu ile para yatırma ekranını seçiyorsunuz. Burada başkasının hesabına para yatır seçeneği sonrası TC No, cep Telefonu Numarası ve hesap numarasını yazıyorsunuz. Yatıracağınız parayı hazneye yerleştikdikten sonra ATM paranızı onaylıyor. Daha sonra banka sizin cep telefonunuza para yatırımı için 6 haneli şifre gönderiyor Bu şifreyi girdikten sonra Ziraat Bankası başkasının hesabına ATM den para yatırma işlemi gerçekleşmiş oluyor.

Denizbank Başkasının Hesabına ATM’den Para Yatırma

Denizbank müşterilerine para yatırmak isterseniz Denizbank bankamatiklerinden giriş tuşu ile hesaba para yatır seçeneği, açılan sayfadan TC no, parayı yatıracağınız hesaba ait şube kodu ve numarası kontrolü sonrası para girişine parayı yatırıyorsunuz. Onay sonrası para karşı hesaba geçmiş oluyor.

 Yapı Kredi Bankası Başkasının Hesabına ATM’den Para Yatırma

Yapı Kredi bankası şubelerinde bulunan hesaba ATM’den para yatırma işlemi için giriş, para yatırma, TC no, para yatırılacak hesap numarası girildikten sonra para bölmesine yatırılacak para bırakılır. Burada bankamatik parayı sayar ve kontrol eder. Doğru ise onaylar ve para yatırılmış olur.

Vakıfbank Başkasının Hesabına ATM’den Para Yatırma

Yatıracağınız hesap Vakıfbank şubelerinde ise kartsız işlem ile giriş yapıyorsunuz ve para yatırma menüsü sonrası yatıracağınız hesabın numarasını yazıyorsunuz. Burada yatıracağınız tutarı da girdikten sonra ATM para yatırma bölmesine paranızı koyuyorsunuz. Bankamatik onayladıktan sonra para yatırılmış oluyor.

Türkiye İş Bankası Başkasının Hesabına ATM’den Para Yatırma

İş Bankası bankamatiğinden giriş ile kartsız menülerden para gönderme seçeneği ile devam edin. Burada gelen sayfaya Tc numaranızı yazın. DAha sonra şube konu ve hesap numarasını yazın. Burada girdiğiniz numara ile hesap sahibinin adı ve soyadının ilk iki harfleri ekrana gelir. Yatırmak istediğiniz tutarı para haznesine yerleştirin ve onaylanmasını bekleyin.

TEB Başkasının Hesabına ATM’den Para Yatırma

TEB şubelerindeki hesaplar için giriş ve kartsız menüsü sonrası para yatırma sayfasına geçin. Buradan TC no ve yatıracağınız hesabın numarasını girin. Daha sonra parayı hazneye yerleştirin ve onaylanmasını bekleyin.

QNB Finansbank (Enpara) Başkasının Hesabına Para Yatırma

Finansbank’ın markası enpara ile para yatırma işlemi için ATM’ giriş sayfası, kartsız menü, para yatırma sayfası, TC numarası, doğum tarihi ve telefon numarası girişi, hesap numarası ve şube kodu sonrası para hazneye yerleştiriliyor.

Yorum yapın

Krediler