Bankkart Combo Harcama İtirazı Nasıl Yapılır?

Kredi kartları ile yapılan harcamalar neticesinde şifre girilmesi gerekir. İnternet üzerinden yapılan harcamalar için ise telefonunuza gelen şifre ile beraber 3D güvenlik diye tabir edilen güvenli bir harcama yapılması söz konusu. Fakat zamanla banka kartlarında oluşan ticari protokoller gereği bazı hususlarda kartınızdan bu hususlar haricinde harcama yapılabiliyor. Zira son dönemde temassız özellik ile sunulan kartlardan harcama yapılırken zaten şifre talebi olmuyor. Bu ayrıntılarla birlikte sizin adınıza tahsis edilmiş bir kartla yapılan harcamadan bilginiz yoksa bu harcamanın nasıl yapıldığını da merak ediyorsanız itiraz etmelisiniz. Ziraat Bankası müşterilerine Bankkart Combo harcama itirazı hakkı veriyor. Zira zaten yasal olarak bu sizin hakkınız.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Harcama İtirazı

Temassız kartınızdan yapılacak harcamanın en kolay yöntemi temassız ödeme ile şifresiz ödeme kabul edilmesidir. Burada kartınızın kaybolması yada başkalarının eline geçmesi gerekir. Aksi takdirde zaten kimse sizin kartınızla alışveriş yapamaz. Sizin bilginiz dışında yapılmış olan harcamalardan haberdar olmanız halinde ilk yapmanız gereken husus kartınıza bakmak olmalı. Bu kartınızın hala sizde olup olmadığına bakın. Yoksa hemen Ziraat Müşteri hizmetlerini arayarak kartınızı kullanıma kapatın. Yoksa başka harcamalar yapılmasını engelleyemezsiniz. Müşteri hizmetleri numarası 0 850 2580000.

Buradan sizin adınıza yapılan harcamaları da öğrenebilirsiniz. Sizin bilginiz dışında harcama yapılıyorsa teknik olarak müşteri hizmetleri size bu konuda da yardımcı olacaktır. Zira ekstre ile yapılan harcama dökümü size gelmiş olsa bile itiraz için bu bilgiler gerekeceğinden ve ekstre basımından sonra da harcamanın devam ettiği düşünülerek bilgiler istenilmelidir. Bankaya yapacağınız itiraz yazılı olmalı. Hazırlayacağınız itiraz dilekçesinde sizin bilginiz dışında kesildiğini ve iade edilmesini talep edin. Bu dilekçenizde ayrıca işlem saat, tarih, harcamanın yapıldığı iş yeri ve tutarlarda olmalı ki banka ayrıntılı olarak inceleyebilsin. Kredi Kartı Harcama İtirazı Nasıl Yapılır başlıklı yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Bankkart Combo Harcama İtiraz dilekçesi yazarak bu dilekçenizi Ziraat Bankasının ilgili birimine ait olan 0 212 286 55 00 numarasına faks çekmelisiniz. Gönderilen fakslarda karşı tarafın aldığına dair bir onay gelmekte. Fakat eski tür cihazlarda bu özellik olmayabilir. Bu dilekçenizin karşı tarafa ulaştığından emin olmak gerekir. Bunu yapamayacağınıza göre banka şubenize dilekçe verebilirsiniz. Dilekçenizi banka şubesine verdiğinize dair belge almayı unutmayın ki, ileride yasal bir dayanak olarak sizi haklı çıkarsın.

Bankkart Combo Harcama İtiraz Dilekçesi

ZİRAAT BANKASI GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

Şahsıma bankanızca tahsis edilen **** *** *** 4321 numaralı Combo Kredi kartımdan benim bilgim dışında yapılan harcamalara ait döküm aşağıya çıkarılmıştır. Benden habersiz çekilen bu tutarların hesabıma masrafları ile birlikte iade edilmesini istiyorum. Tarih, Ad, Soyad, İmza

S.No İş Yeri Adı Adresi İşlem Tarihi ve Saat Harcama Tutarı

Dilekçenize adres, telefon numarası ve TC kimlik numaranızı da eklemeyi unutmayım. Banka sizden aldığı dilekçeye maksimum üç ay içerisinde cevap verecektir. Banka size olumsuz cevap vermesi halinde hakkınızı Tüketici Hakem Heyetinde arayabilirsiniz. Bankalara yazılan dilekçeler ile ilgili olarak Banka Dilekçe Örneği başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın

Krediler