Banka Şubesine Gitmeden Banka Hesabı Nasıl Açılır?

Küresel ekonomide olduğu gibi ülkemizde de bankacılık hizmetleri teker teker dijital ortama bağlanıyor. Hızı, kolaylığı ve ekonomik olması nedenler sadece bir kaçı. Bu nedenleri saymak bitmezken kısa bir dönem önce böyle bir hizmetin varlığından bile haberdar değildik. Bu anlamda banka şubesine gitmeden açılamayan hesaplar bir çoğumuzu da mağdur edebiliyor. Genel olarak bankalara baktığımız zaman hesap açımı için mutlaka banka şubesine davet eden bankalar bu hizmeti bir adım öne götürerek artık yanınıza kadar getiriyor. Yan bankaya gitmeden hesap açmak mümkün hale geldi diyebiliriz.

–Banka şubeleri artık inanın müşteriyi şubede değil evinde görmeyi tercih ediyor. Çünkü bu durum bankanın da işine yaramaktadır. Zira şubeye gelen her müşteri banka için ilave çalışan istihdamı demektir. Bu ise çok ciddi ek külfete, maliyetlere yol açmaktadır. Hiçbir banka bunlara katlanmayı tercih etmez. Sadece hesap meblağsı itibariyle belirli bir büyüklüğe sahip müşteriler için yüz yüze canlı görüşmeyi tercih etmek istemektedirler.–

Onlarca bankanın vatandaşa hizmet verdiği ülkemizde elbette bu kadar alternatifin olması tüketiciye kolaylık sağlıyor. Bu alternatifler ayrıca bankaları farklı adımlar atmak zorunda bırakıyor. Özellikle rekabet ön plana çıktığı için müşteriye hızlı ulaşma, bankacılık hizmetlerini daha çok pazarlama adına atılan adımlardan bir tanesi de bankaya gitmeden hesap açma olarak sunuluyor. Bu sayede her banka olamasa da istediğiniz bankanın istediğiniz şubesinde hesap açımı için internet önemli bir yol oluyor.

Bankaya Gitmeden Hesap Açmak

Bankacılık işlemleri günümüzde dijital bankacılığa dolayısıyla akıllı telefonlara yüklenen uygulamalar eşliğinde yapılmaya başlandı. Tüketiciler bu durumu çok sevdi ve internet bankacılığına başvurularda artış olurken aynı zamanda bütün işlemlerin ana kaynağı haline geldi. Bankalar bu anlamda  daha rahat çalışma ortamına kavuşurken aynı zamanda azalan masraflar ile kârlarını artırdı. Artık günümüzde kredi çekmekten, yatırmaya, fatura ödemelerine kadar bütün işlemler dijital ortamlarda gerçekleştiriliyor.

Her bankanın hesap açılışı için farklı bir sayfası bulunuyor. Buradan yapacağınız ilgili bilgilerin girişi ile başvuru yapabilmeniz mümkün. Ondan sonrasını da bankalar gerçekleştiriyor. Bankalar nezdinde bir hesabınız bulunuyorsa farklı bir şubeden hesap açılması daha kolay olabiliyor. Burada dikkat etmeniz gereken bilgileri doğru olarak girmeniz. Özellikle TC ve telefon numaranızın doğru girilmesi gerekenlerden. Yani gerektiğinde telefonla iletişime geçilebilir.

Enpara Hesabı İnternetten Açılıyor

İnternetten banka hesabı başvurusunu ilk olarak QNB Finansbank Enpara markası ile başlattı. Bu hizmet çok sevildi ve özellikle enpara ile masrafsız bankacılık hizmetlerinin verilmesi nedeniyle herkes tarafından tercih edilir hale geldi. Başvuru sayfasına girdikten sonra burada neden hesap açtığınızı işaretliyorsunuz ve ilerliyorsunuz. Burada banka tarafından bütün bilgiler girilmesinin ardından size bir randevu açılıyor ve bu randevu eşliğinde banka yetkilileri sizi ziyaret ederek gerekli sözleşmeler sonrasında banka hesabınızı açıyor. Böyle hesap açılma işlemini her bankada bulamıyorsunuz elbette.

Kuveyt Türk Senin Bankan İle İnternetten Hesap Açma

Dijital ortamlardan hesap sahibi başvurusunu alan bir diğer banka da Kuveyt Türk. Senin bankan logosu ile müşterilerine ulaşan banka kendi bünyesinde hesap açmak isteyen kişilere hizmet veriyor. Bu hizmeti alabilmeniz için başvuru sayfası ziyareti ile ilgili bilgileri girmeniz halinde alabiliyorsunuz.

TEB İnternet Üzerinden Banka Hesabı Açma

Türkiye Ekonomi Bankasının internet üzerinden bankaya gitmeden hesap açma hizmeti bulunmuyor. Fakat destek merkezi ile müşterilerine bu anlamda yardımcı oluyor. Bankanın mevduat hesapları ve destek merkezi ile ilgili bilgi almak için ilgili sayfasına gidebilirsiniz.

Bankalar ve Vadesiz Mevduat Hesapları İçin

Akbank Mevduat Hesapları ve Bilgileri İçin : https://www.akbank.com/vadesiz-mevduat-hesabi

Odebank Hesap Açma İşlemleri İçin : https://www.odeabank.com.tr/tr-tr/arama/sayfalar/arama.aspx?k=banka+hesap+a%C3%A7ma

İng Bank Hesap Açma İşlemleri için : https://internetsubesi.ingbank.com.tr/WebApplication.UI/Default.aspx

Ziraat Bankası Mevduat Hesapları için https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/mevduat/vadesiz-hesaplar/vadesiz-tl-mevduat-hesabi/vadesiz-tl-mevduat-hesabi

Garanti Bankası Vadesiz Hesapları İçin https://www.garanti.com.tr/tr/kobi/yatirim/vadesiz-tl-hesabi.page

Şekerbank Hesapları İçin https://www.sekerbank.com.tr/subesizbnk/internetbankaciligi

Halkbank Hesapları İçin https://sube.halkbank.com.tr/InternetBankingHost/HostLogin

Vakıfbank Mevduat Hesabı İçin https://www.vakifbank.com.tr/vadesiz-mevduat.aspx?pageID=456

İş Bankası Hesapları İçin https://www.isbank.com.tr/TR/bireysel/mevduat-urunleri/vadesiz-hesaplar/vadesiz-tl/Sayfalar/vadesiz-tl.aspx

HSBC Bank İçin : https://www.hsbc.com.tr/gunluk-bankacilik/mevduat-urunleri/vadesiz-mevduat

Türkiye Finans Katılım Bankası İçin https://www.turkiyefinans.com.tr/tr-tr/bireysel/katilma-hesaplari/sayfalar/e-katilma-hesabi.aspx

Yorum yapın

Krediler