Banka Müdürü Ne Kadar Maaş Alır?

Bankacılık mesleki anlamda ülkemizde oldukça saygın bir o kadar da sosyal statü anlamda prestiji olan bir meslek. Bunun yanı sıra elbette ki diğer mesleklerde olduğu gibi bankacılıkta da oldukça farklı pozisyonlar bulunmaktadır. Bu durumda da elbette kişinin konumuna nazaran maaşında da farklılıklar görülmektedir. Elbette ki herkesin istediği bir bankada müdür olmaktır değil mi? Yani öyle ki bir bankaya başlayan her insanın ilk olarak hayalini süsleyen bir durumdur bu. Özellikle de gerekli özveriyi vermeniz halinde istediğiniz sonuca ulaşmanız kadar normal bir durum ortada yoktur. Biz de sizler adına bu yazımızda bunları ele aldık. Gelecekte banka müdürü olmak isteyen bir  kişi nelere dikkat etmeli bunları ifade ettikten sonra sizlere asıl merak ettiğiniz konu ile alakalı gereken bilgiyi de vermiş olacağız. Özellikle de yazıda geçecek olan başlıklar ise şu şekilde olacak: “Banka müdürü nasıl olunur, maaşı ne kadar, ne durumda değişiklik göstermektedir” gibi hususlara cevap vermiş olacağız. Siz de eğer amacınız bu ise konu ile alakalı bilgi sahibi olacak ve hayallerinize adım adım ulaşmış olacaksınız. Aşağıda sıralanmış olan adımları dikkatli bir şekilde ele almanızda yarar vardır.  Bu sayede konu ile alakalı oldukça kapsamlı bilgi elde etmiş olacaksınız.

  1. Doğru Bölüm ve İyi Bir Üniversite
  2. Hangi Pozisyonda Daha Şanslı
  3. Müfettiş Yardımcılığı Daha Şanslı
  4. Banka Müdürleri Ne Kadar Maaş Alır

Doğru Bölüm ve İyi Bir Üniversite

Bankacılık mesleki olarak genel anlamda banka, para benzeri kavramlar üzerinden yürümektedir. Bu nedenle de alan ile ilgili eğitim alınması oldukça gereklidir. Ön lisans eğitimi alan kişiler de bankacı olarak ifade edileceği gibi lisans mezunu olan kesim kişiler konu ile alakalı daha şanslıdır. Özellikle de buna ilave olarak yüksek lisans, doktora gibi lisans üstü eğitim yapan insanlar oldukça şanslıdır. Hele ki yabancı dil noktasında da artınız var ise oldukça şanslı olduğunuzu da bir daha eklemeye sanırım hiç gerek yok. Dileğiniz banka müdürü olmak ise eğer yapmanız gereken iş üniversitelerin alan ile ilgili kısmında eğitim almaktır. Bu ise üniversitelerde daha çok İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinde gerçekleşmektedir. Bu bölümlere örnek vermek gerekli olur ise eğer iktisat, işletme, çalışma ekonomisi, ekonometri, ekonomi, vs. gibi bölümler verilebilir. Bu bölümlere istinaden son zamanlarda eğitim vermeye başlayan Bankacılık ve Finans, Sigortacılık, Bankacılık gibi bölümler direk olarak meslek ile alakalı eğitim alınabilecekler arasında geçmektedir. bunun yanı sıra bankacılık sektörüne hitap eden yönü nedeni ile  bu bölüm mezunu olan kişilerin şanslarının bu anlamda daha yüksek olduğu aşikar bir gerçektir. Bu anlamda size artı sağlayacak olan durumlardan biri de mezun olunan üniversite olarak ifade edilmektedir. bu anlamda net bir bağ kurmak tam olarak mümkün görünmese bile genel itibari ile önemli olan noktalardan birinin bunun olduğunu daha evvel de sizlere ifade etmiştik. İlave olarak kişinin girişken olması, mesleğe yönelik başarısı gibi durumlar da özellikle de önem arz ettiği için de bunları es geçmemek gerekli olacaktır. bunları atlamamak da oldukça fazla yarar vardır.

Hangi Pozisyonda Daha Şanslı

Böyle bir amacı olan bir adayın özellikle de alan ile ilgili bilgi sahibi olması gereklidir. Başka bir ifade ile mesleği yürüten biri olması gerekmektedir. Herkesin kolay bir şekilde anlayacağı üzere bu pozisyona gelmek öyle kolay bir şekilde olmayacaktır. Yani hemencecik buraya yükselmek gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Bu anlamda devam etmek gerekir ise eğer bankalar arası transfer gibi bir durum olması halinde gişe görevlisinin banka müdürü olması pek söz konusu olmasa gerek. Özellikle de en önemli noktalardan biri de temelden başlayıp daha sonrasında ilerleme kaydedildiğidir. Bir diğer önemli nokta ise ne kadar üst düzeyden başlanır ise bu mevkie gelmek daha kolay olacaktır. yani mantıken pozisyon ne kadar iyi ise banka müdürü olma süreniz daha da kısalacaktır.

Müfettiş Yardımcılığı Daha Şanslı

Bu anlamda en şanslı olan kesim başlıktan da anlaşılacağı üzere müfettişler ve müfettiş yardımcılarıdır. Özellikle de az evvel ifade ettiğimiz mesafe anlamında bu kesimin neden daha avantajlı olduğunu anlamak da kolaylaşmaktadır. Buna ilave olarak devam etmek gerekir ise eğer satış, kurumsal satış, vs. gibi pozisyonların da aynı şekilde banka müdürü olma ihtimali ile ilgili ihtimalleri bulunmaktadır. Önemli olan şu anda yer aldığınız nokta olduğu gibi aynı zamanda varmak istediğiniz yer olduğu için de hedefe odaklanmak sizlere yarar sağlayacaktır.

Banka Müdürleri Ne Kadar Maaş Alır

Yazımızın başlığı zaten buydu. Şimdi siz sözü neden bu kadar uzattınız dersiniz elbette ama genel olarak bir bilgi vermenin gerekli olduğunu düşündük sizler adına. Bu noktada önem arz eden bir konuda bankanın ve müdür olunan şubenin göz önüne alınması gerektiğidir. Bundan ötürü olsa gerek tam olarak bir rakam vermek mümkün ise eğer şube müdürü toplamda 10.000 TL maaş alacaktır. Buna ilave olarak banka müdürüne araç tahsisinin yanı sıra bazı sosyal imkanların sunulacağını da belirtmek gerekli olacaktır. bölge müdürü gibi pozisyonlar adına konuşmak gerekli olur ise eğer bu verilen rakamların daha üstünde olduğunu da belirtmek oldukça yararlı olacaktır.

Yorum yapın

Krediler