Azalan ArtanTaksitli Konut Kredisi Garanti Bankası’ndan (Mortgage)

Alımıyla birlikte en başta yüksek taksit tutarları ile ödeme yapmak için azalan, alımından sonraki dönemlerde de artan taksitler ile konut kredisi alabiliyorsunuz. Burada krediye başvuru yapan kişinin talebi ve gelirleri önem arz ediyor. Değişken bir gelire sahip insanlardansanız azalan artan taksitli konut kredisi Garanti Bankası’ndan veriliyor.

Azalan Taksitli Konut Kredisi

Azalan taksit tutarları ile konut alımı yapabilirsiniz. Bu alım için tercihiniz Garanti Bankası olması halinde almış olduğunuz kredi ürününün faizini de yaklaşık yüzde 40 oranında azaltabilme imkanlarına sahip oluyorsunuz. Garanti Bankası konut kredisi vadeleri genel olarak 240 ay ile verilebiliyor. Azalan ve artan taksitli alımlarınız içinde geri ödeme vadeniz isterseniz 20 yıl süreye varan vadeler ile size tahsis edilebilir.

Azalan Taksitli kredi alımında sizin gelir durumunuz ve ödeme gücünüze bağlı olarak bir ödeme planı düzenlemenize olanak verilmiş. Sabit faizli alacağınız azalan artan taksitli konut kredisi Garanti Bankası’ndan.

Ev alımı için kullanabildiğiniz bu kredi ürününü mevcut evinizin üzerine ipotek koydurarak ta alabiliyorsunuz. İpotekli kredi olacağı için bu kredinizi diğer tüm harcamalarınızda kullanmanızda mümkün.

Artan Taksitli Konut Kredisi

Konut alımı esnasında düzenlenen ödeme planına başlangıç taksit tutarları düşük ve daha sonraki dönemlerde artan özelliği bulunan bir Garanti Bankası ürünü. Azalan artan taksitli konut kredisi Garanti Bankası’ndan. Zaman içerisinde gelirinize gelecek zamlar ve ek gelirlerinizdeki beklentiler nedeniyle sonraki dönemlerde ödeme taksit tutarlarını artırabiliyorsunuz. Bu kredi ürününde de vade maksimum 240 ay olsa da, isterseniz daha kısa vadelerde de alabilir ve hatta kredinizi önceden kapatabilirsiniz. Konut kredilerinde yasal limit ev bedelinin yüzde 80’i. Burada da bu limit üzerinden tahsis yapılıyor.

Banka her ürününde olduğu gibi artan taksitli konut kredisi tahsisini yaparken önce kimlik ile başvuru kabul ediyor. Sizin kredi notunuza bağlı diğer hususları inceledikten sonra ön onay verebiliyor. Bu onay sonrasında size kredi tahsisi için tapu ve gelir belgenizi istiyor. Burada alacağınız tutarın yüksekliğine bağlı olarak sizden ayrıca kefil veya kefillerin talep edilmesi de mümkün. Çünkü gelirinize bağlı olarak bir taksitlendirme yapılabiliyor. Bu gelirlerinizin üstünde taksit ödemesi yapamayacağınız kanısı ile daha yüksek oranlarda kredi verilmiyor. Bu hem yasal olarak hem de bankanın kendi gelirlerini koruması amaçlı alınmış bir tedbir.

Yorum yapın

Krediler