Avukatlık İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar

Türlü borçlardan dolayı gerçek ve tüzel kişilikler zor durumda kalabilir ve borçlarını ödeyemez duruma gelebilirler. Bu insanların başına gelebilecek normal bir durum diyebiliriz. Kötü olan ise kişilerin borçlarını ödeyememesinden dolayı borç dosyalarının icraya verilmek üzere avukatlara yönlendirilmesi ve daha ilerisi icraya verilmeleridir. Bu noktadan itibaren zor bir süreç borçluyu bekler. Avukatlık masrafı, icra masrafı, mevcut borç ve bu borcun faizi derken borcunuz katlanır ve akıl almaz bir hal alır. Elbette bu duruma kimsenin düşmesini istemeyiz. Fakat hayatın gerçekleri arasında bunlarda bulunuyor. Bu durumda kişilerin borçlarını karşılamak üzere maddi ve varlığı ihtiyacı olur ve bu varlığı karşılayabilecek neredeyse tek mecra bankalar. Nakit paraya ihtiyacı olanların başvuruları sonrasındaki değerlendirme önemli ve kredi alınıp alınamayacağı aşaması en duygusal evre oluyor. Peki borçlarından dolayı Avukatlık icralık olanlara kredi veren bankalar bulunuyor mu? Borçlular kredi alabilirler mi soruları merak edilenler arasında.

İcralık Olan Herkes Kredi Alabilir

Borçlardan dolayı yasal takipte olan kişilerin kredi almalarında genel olarak sakınca yoktur. Fakat başlatılan yasal takibin ana muhatabı bankalar, kredi borçları yüzünden ise burada kredi almanız neredeyse imkansız hale gelir. Çünkü banka borçlarınızdan dolayı size açılan bütün dosyalar ortak havuzda kayıt altındadır ve bütün finans kuruluşları anında bu dosyaları görür ve riskli grup içerisinde yer alırsınız. Bu nedenle kredi almanız olanaksız kılınır.

Banka Borçlarından Dolayı Yasaklı Olursunuz

Fakat başka borçlarınızdan dolayı icraya verilmiş seniz, yada dosyanız avukata gönderilmişse bu değişir. En çok günlük kullanımımızdaki elektrik, telefon faturaları, internet gibi hususlardan dolayı ödenmeyen borçlar nedeniyle avukatlara yönlendirilen, icraya verilen bir çok tüketici ve kuruluş bulunuyor. Bu tipteki her borçlunun bankalar nezdinde kredi alması zor değil. Bu durumda olanların sadece bankaların taleplerini yerine getirmesi, kredi kullanımında gerekli belgelerin sağlanması en önemlisi de kişinin bu krediyi ödeyebilecek gelirini yazılı olarak beyan etmesi gerekir.

Kara Liste Önemli

Avukatlık icralık olanlara kredi veren bankalar Kara liste diye tabir edilen yada kırmızı kalem yiyenlere kredi alması yasalar gereği de zor olsa da, bankaların kredi tahsis etme olanağı bulunuyor. Yani bankanın inisiyatifine kalmış bir durum. Para bu banka ister verir ister vermez. Yasaklı olanlara kredi veren kuruluşlarda bulunuyor. Nitekim bu kredileri almanın farklı yolları da mevcut. İpotekli, kefilli derken yasaklı bile olunsa kredi tahsisinde yine bir esneklik söz konusu.

Kredi Başvurusundan Çekinmeyin

Avukata düşmüş olun, yada icrada bir kaç tane borç dosyanız olsun, başta devlet bankaları olmak üzere Ziraat Bankası, Halk Bank, Vakıfbank özellikle özel bankalardan başı çeken QNB Finansbank, Odeabank, Burgan bank avukatlık ya da icralık durumuna gelen, borçlarını ödeyemeyen kişilere kredi tahsisi yapıyorlar. Bu bankalara borcunuzdan dolayı kredi başvurusu yapmaktan çekinmeyin. Yani hangi bankanın nasıl bir karşılık vereceğini kestiremezsiniz. En kolayı SMS ile bütün bankalara başvurabilirsiniz. Buralardan net bir cevap anında çıkmasa da size yol gösterici olabilir. Hatta Burganbank Üç Adımda Kredi Başvurusu ile anında kredi tahsisi bile yapabilirsiniz

Avukata veya icraya yansıtılan borç dosyanız banka borcunuz dahi olsa bu borçlarınızı yapılandırmak için banka şubesine yada bankanın vekiline başvurmanızda fayda var. Avukatlık icralık olanlara kredi veren bankalar başvuru adresiniz olmalı. Yani sizin borçlarınızı ödemek için bir çaba içerisinde olduğunuzu görmeleri halinde size yeni bir yapılandırma, ödeme teklifi ile gelebilirler. Burada yapıcı olmanız gerekir ve avukatlara karşı ısrarcı olmanız sizi bir kaç adım öne götürecektir.

İnternet üzerinde avukatlık yada icralık durumda olanlara kredi tahsisi yaptıklarından bahisle bir çok yazı ve reklam bulabilirsiniz. Buradaki anlatılanlara itibar etmek biraz sakıncalı olabilir. Hatta şu an yazımızı okuyan sizler bu yazı içinde aynı tabirleri kullanabilirsiniz. Fakat bizler webkredi.org ailesi olarak kredi pazarlamıyoruz ve kredilere aracı da olmuyoruz ortak da. Yaptığımız bilgilendirmeler neticesinde siz okuyucularımıza yardımcı olabiliyorsak bu durum bizi elbette mutlu eder.

“Avukatlık İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar” üzerine 6 yorum

 1. Kredi borcum var ayrı ayrı bankalara kredilerim gecikmeli ödeniyor Kredi puanım düşük bana 20000 bin lazım tek bir bankaya olsun

  Yanıtla
  • Rıdvan bey bu hususu borcunuz olan bir banka ile görüşürseniz daha mantıklı adım olur. Notunuz düşmüş olabilir. Kredi alabilir durumda ise mutlaka bankanız ile yapılandırma yoluna gitmeye çalışın.

   Yanıtla
 2. Merhaba 30 bin tl ye ihtiyacım var. Bir arkadaşım işyeri açıyor kar ortağı olmamı istedi. Ancak ben ortak olmak ve işyeri sahibi olmak istiyorum. Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz

  Yanıtla
  • Yüksel bey bizler kredi alımları hakkında bilgilendirmeler yapıyoruz. Kredi tahsisi yapmıyoruz. Bu konunun muhatapları bankalar.

   Yanıtla
  • İlknur hanım webkredi ailesi olarak bizler kredi tahsisi yapmıyoruz. Kredilere aracı olmuyoruz. Bu işlem için bankalara başvurmanız gerekir

   Yanıtla

Yorum yapın

Krediler