Anadolu Yakası Konut Projeleri, Özellikleri

Türkiye’de konut projelerinin başını neredeyse İstanbul sahipleniyor. Milyonlarca kişiye ev sahipliği yapan İstanbul bu anlamda özellikle Anadolu Yakası Konut Projeleri ile ön plana çıkıyor.

And Pastel Konut Projesi

45 metre kare alan üzerinde kurulan And Pastel Anadolu Yakası Konut Projesi yedi bloktan oluşuyor. 1200 daire ile önemli bir merkez haline gelen proje AND Gayrimenkul güvencesinde. Deniz manzarasına sahip proje yeşillikler içinde sunuluyor. Doğa ile iç içe yaşama imkanı verecek olan projede peyzaj düzenleme alanı 30 bin metre kare olarak belirlenmiş. Çocukları ön plana aldıkları için kapalı ve açık oyun alanları ve parklar söz konusu. Projenin en önemli özelliğinden birisi Komşu Köy Projesi. Bu proje ile site sahipleri organik tarım yapma imkanlarına kavuşmuş olacak. Daireler 1+1, 2+1, 3+, 4+1 olarak sunulurken 62 metre kare ile 187 metre kare arasında değişin büyüklüğe sahip.

Ulaşım olarak merkezi bir noktada olan And Pastel Konut Projesi Esentepe Mahallesi, Erkılıç Sokak, No 8, Kartal adresinde bulunuyor. Havalimanına 15 km, tem otoyoluna 10 km, deniz otobüsüne 2,5 km olan site Kartal metrosuna 500 m mesafede.

Site içerisinde ayrıca okul öncesi eğitim, yüzme havuzu, fitness, yürüme yolları, güvenlik, otopark, sauna ve oyun parkları mevcut olacak.

Sinpaş Finans Şehir

141 bin metre kare üzerine 2 bin 750 konut sayısı ile ön palana çıkan Sinpaş Finans Şehir üç etaptan oluşuyor. Sinpas Time Finans Şehir, Sinpaş Palas Finans Şehir ve Sinpas Park Finans Şehir etapları ile oluşturulan projeye Forbes dergisi Anadolu yakası konut projeleri içerisinde en yüksek yatırım değeri alan proje olarak seçildiğini de hatırlatmakta fayda var.

Ümraniye Çakmak Mahallesi, Şenol Güneş Bulvarı, Serüven sokak adresinde konumlandırılan Sinpas Finans Şehir 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daireler oluşuyor. Dairelerin büyüklüğü ise 50 iel 200 metre kare arasında değişiklik gösteriyor.

Ümraniye Devlet Hastanesi, Fatih Sultan Mehmet Eğitim Araştırma Hastanesi, Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi başta olmak üzere özel hastanelere komşu durumda olması nedeniyle önemli bir yerleşim yerinde. Ayrıca  site içine bulvar, Migros, Brandium Outlet, Novada Ataşehir gibi alışveriş merkezleri de olacak. Projelerde neredeyse standart olarak sunulan fitness, spor salonu, basketbol sahası, yüzme havuzu, yürüyüş parkuru burada da olacak.

Aydos Country

Doğal taş ve ahşap birleşimi olarak geniş balkonlara sahip olacak Aydos Country Anadolu Yakası projesi geniş ailelere özellikle köşk daireleri sunuyor olması ile ön plana çıkıyor. Proje kapsamında 71 ile 209 metre kare arasında değişen büyüklüklere sahip 914 daire bulunuyor. 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 geniş daireler söz konusu.

İstanbul’a 10 dakika uzaklıktaki projenin en önemli komşuları Bilfen Koleji, Bahçeşehir Koleji, Sanint Joseph, Sev ve Alman Liseliler vakfı. İki metro ile hızlı ray sistem üzerinde bulunması nedeniyle de ulaşım için rahat bir konfor sağlıyor. Hava alanına 12 dakika mesafedeki projenin yeni açılması planlanan 4 bin 300 yataklı hastaneye yakınlığı ile önemli bir çevrede bulunuyor. Projede fitness, SPA, açık ve kapalı yüzme havuzu, sauna, çocuk parkları bulunuyor.

Başyapıt Drogos

31 bin 800 metre karelik alanı ile Maltepe’de bulunan Başyapıt Drogos projesinin imzası Başyazıcı Gruba ait. 150 konut ile 8 ticari ünite ile 2 blok halindeki projenin daireler 82 metre kare ile 294 metre kare arasında değişiklik gösteriyor. Dairelerin çoğunda deniz ve Adalar manzarası bulunuyor. İstanbul Şehir Üniversitesine 5 Dakida, Kartal Devlet Hastanesine 3 Dakika, Havaalanına ise 30 dakika mesafede bulunuyor.

Proje kapsamında çocuk yüzme havuzu, yüzme havuzu, fitnes salonu, sauna, çocuk parkları, kapalı otopark ve resepsiyon bulunuyor.

Yorum yapın

Krediler