Altın Hangi Gün Alınmalı.  Altın İçin En İyi Zaman

En küçük aile toplantılarında, mutluluk günlerinde hediye olarak seçtiğimiz altın türlü şekillere girdikten sonra kadınların en büyük aksesuarı haline geldi. Fakat bu metalin alımının en büyük nedeni yatırımdır. Yatırımın amacı ise kazanç sağlamak. Bu kazancı sağlamak adına altının alım zamanları bulunur. Bu zamanı kestirmek elbette zor. Fakat almak zorundaysanız alım günleri üzerinde durmak gerekir. Nedeni ise bazı günlerde daha uygun fiyatlara bulunuyor olmasıdır. Bu durumda yapacağınız yatırım için altın hangi gün alınmalı diye sorabilirsiniz.

Altın Ne Zaman, Nereden Alınırsa Kazançlı Olurum?

En ucuz altın nereden alınır? nereden alınmalı diye arayış yapmanız halinde bu alım için hangi gün hatta altın alımı için saat aralığı bile önemli olabiliyor. Altın alacaksanız belli başlı kriterler önemli. Bu kriterlerin başında ne kadar altın alacağınız önemli. Nedeni ne kadar çok alırsanız o kadar çok ödeme yaparsınız. Ne kadar çok alırsanız  aradaki makas farkı neden ile daha çok ödeme veya daha az ödeme imkanlarına kavuşuyorsunuz. Bununla birlikte altını nereden alacağınız da önemli. Çünkü altın satışının fiyat olarak en uygun olduğu yer İstanbul Kapalı Çarşı diyebiliriz. Buradan alınan altının fiyatlarına konu olarak medya da burayı takip ediyor. Buradan uzaklaştıkça da altın fiyatlarında artış meydana gelebiliyor. Bu nedenle fiziki olarak alacaksanız en uygun yer burası olabilir.

Haftanın ilk üç günü uygun olabilir

Altın alımlarına neden olan fiyatlar bazı günlerde farklılık gözetiyor. Net bir zaman aralığı söylemek yanlış. Fakat genel olarak istatistikler yine altın alımı için haftanın ilk iki ve üç gününe dikkat çekiyor. Çünkü geçmişten buyana haftanın ilk üç günü için fiyatlara bakıldığında önemli ekonomik olaylar dışında altının fiyatının düşük olduğu son iki gün için ise altın fiyatının biraz daha arttığı görülüyor. Cuma günü ise piyasaların kapanış günü. Bugün kapanış ile birlikte artış gözlenen altının Pazartesi günü ise düşme eğilimi söz konusu olabiliyor. Bununla birlikte altın alımı için ise yıl bazıda Eylül ve Ekim ayları gösterilebilir. Yılın son aylarına son çeyreğe girildiğinde genel olarak fiyatlarda düşme olduğu görülebilir.

Altın Fiyatlarına Etken

Altın konumu ve dayandığı vizyon sebebi ile tüm dünya üzerinde önem arz ediyor. Bu önem nedeniyle talep edilebilirliği yüksek. Buna oranla altın fiyatlarına en büyük etki eden hususlardan birisi ABD doları. Ons üzeri ile altın fiyatlarına değer veren dolar ile dünya ekonomisinde meydana gelen olaylar altın fiyatlarına yön veriyor. Bu durumda diğer en önemli etki eden husus ise ülke içerisindeki ekonomik durum.

Yorum yapın

Krediler