Altcoin Nasıl Satın Alınır?

Kripto para kategorisine olan ilgi her geçen gün artarken insanlar altcoin nasıl satın alınır, nereden alınır gibi sorulara cevap bu paylaşımımızda sizlere sunulmaktadır. İnsanlar tarafından bu kategorilere yönelmek her geçen gün merak uyandırsa da bazı kesimler bu sürece nasıl dahil olacaklarını bilmedikleri için çeşitli araştırmalar içerisine girmektedir. Altcoin nasıl alınır adım adım sizlere şu şekilde bilgi içeren paylaşımımızla bakalım nasıl alınıyor hep beraber inceleyelim.

BİLGİ: Altcoin dünyası aynı bitcoin ile benzeri mantıkta işlemektedir. Ancak şunun farkına varınız ki altcoinlerdeki dalgalanmalar, inişler ve çıkışlar normal bitcoinden daha sert.  Ayrıca spekülasyona daha müsait. Bu sebepten dolayı altcoinlerde risk daha yüksek. Ancak şunu biliniz ki altoinlerden bir sepet yapıp al satlardan makul bir kazanç döngüsü yakalayabilirseniz peşini bırakmayın derim. Şu anda bu borsa her geçen gün büyüyor ve her geçen gün daha istikrarlı ve sağlam hale geliyor.

Altcoin Nedir?

Konu başlığımızdaki sorunun cevabına geçmeden önce altcoin nedir sizlere bunun açıklamasını kısa da olsa yapmak istersek eğer; Eğer bitcoin’in ne olduğunu biliyorsanız Altcoin ’inde ne olduğunu çok rahat bir şekilde anlayabilirsiniz. Kripto para olarak tanımlanır. Bitcoin gibi şifrele çözümü yoluyla üretilen bir sanal para birimidir.

Neden Altcoin Denilmektedir?

Birçok kişi Bitcoin’in bir alt sınıfı olarak bilse de aslında burada kullanılan ‘’ ALT ‘’ alternatif anlamına gelmektedir. Bitcoin ile altcoin arasındaki fark ise Bitcoin çok profesyonel sistemlerle elde edilebiliyorken altcoin evinizdeki bilgisayarlar yoluyla üretilmektedir. Yani arada güç ve profesyonellik arasında ince bir çizgi vardır.

Altcoin Nasıl ve Nereden Alınır?

Siz okurlarımıza altcoin hakkında kısa bilgiler verdikten sonra şimdi asıl sorumuz olan altcoin nasıl alınır kısmına tamamen geçmiş bulunuyoruz. Burada bilmeniz gereken Bitcoin hariç diğer tüm kripto paralara altcoin denilmektedir. Her ne kadar Altcoin adı ile kategorilendirilmiş olsa da Bitcoin çok pahalı olduğundan siz daha alt kademeli coinleri satın alabilmektesiniz. Her altcoin aynı zamanda kendine has ismiyle bilinir. Bunlar; Ripple, IOTA, Dash, ZCash gibi daha da çok sayılabilir.

Altcoin almak için sadece Türkiye sınırları içinden Ripple, IOTA, Dash, ZCash gibi altcoinleri direkt olarak satın alamazsınız. Alabilecekleriniz; Bitcoin, Ethereum ve Litecoin’dir. Bu kripto paraların ülkemizden satın alınması onaylanmıştır. Ancak diğerlerini alabilmek için dönüştürme yöntemini kullanmanız gerekir. Direkt olarak Ripple kripto para alamazsınız.

Altcoin Hangi Sitelerden Alınır?

Öncelikli olarak BTCTürk, Koinim, Koineks ve Paribu sitelerini iyi bir şekilde analiz etmeniz gerekir. Bu siteleri kullanarak satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik kısa bir süre içinde üyelik açabilir hesabınız üzerinden satın alım işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ancak Altcoin alırken nelere dikkat etmeliyim diyorsanız aradaki kur farkı çok önemlidir. Örneğin; Bitcoin Koinim borsa sitesinde 1 BTC, 50 Bin TL değerinde ise BTCTürk borsa sitesinde 1 BTC 47 Bin TL olabiliyor. İlk giriş için direkt olarak zararla giriş yapmanız sizin için bir hayal kırıklığı olabilir. Bu nedenle kur farkını mutlaka ama mutlaka gözden geçirmeniz hangisi sizin için avantajlı ise oradan başlangıç yapmanızı önermekteyiz.

Altcoin Alma Adımları

BTCTürk, Koinim, Koineks ve Paribu bu Türk borsa siteleri her zaman sık kullanılanlar listenizde olmasında fayda vardır. Bu sitelerden birisine üye olduğunuzu var sayalım. Bundan sonraki süreçte artık üyeliğinizi aktif ettiniz ve direkt olarak banka havalesi ile 8 Bin TL değerinde Bitcoin aldınız. Bu süreç 30-45 dakika aralığında mutlaka borsa sitesindeki hesabınıza yansıyacaktır. Banka havalesi ile aldığınız zaman Haftasonu sorununu mutlaka bir yere not ediniz. Sürecin devamında hafta içi alım yapmanızda fayda vardır.

Girmiş olduğunuz borsa sitesinde ‘’ Bitcoin Al ‘’ adımına girdikten sonra sizi yönlendiren menülerden ilerlemeniz gerekecek. Örneğin; 15 Bin TL paranız var ve bunu almak istediğiniz tutar olarak ilgili alanlara girmeniz gerekecek. Bu rakamın hemen yan tarafında 15 Bin TL tutarında şu kadar Bitcoin alabiliyorsunuz ibaresini göreceksiniz. Onaylamanız durumunda artık borsa sitesindeki hesabınızda bir miktar Bitcoin görülecek. Bundan sonrası ise ister dönüşüm ile altcoin alabilir. İsterseniz Bitcoin yükselmesi ile kar elde etmeyi düşünebilirsiniz. Yani burada yapılan işlemin özeti; Türk Lirası karşılığında Bitcoin almış olduk. Bunu aynı şekilde geri Türk Lirasına çevirebilirsiniz. Bu karar tamamen sizin elinizdedir.

Bitcoin’den Altcoin Alma Adımları

Bir üst paragrafta nasıl Bitcoin alındığını veya Ethereum ve Litecoin alındığını anlattık. Bitcoin örneği vermiş olsak da diğerlerinin de alımı aynıdır. Şimdi sıra bu BTC ile nasıl altcoin alacağız ona geçiş yapalım. Öncelikle yapılacak olan bu işlemin adı borsa dilinde ‘’ trading ‘’ olarak bilinir.

Binance isminde yabancı borsa sitesine kayıt olarak süreci devam ettirebilirsiniz. Direkt olarak sizlere Binance sitesini versek de siz diğer yabancı borsa sitelerini de değerlendirebilirsiniz. Ancak bizim önerilerimiz arasında olduğunu unutmayınız. Buradan istediğiniz herhangi bir altcoini satın almak için Bitcoin ödemesi yaparak trading işlemini gerçekleştirmiş olursunuz. Buna göre Altcoin nasıl alınır çok basit bir şekilde olduğunu sizde görebiliyorsunuz.

Yorum yapın

Krediler