Aktif bank Kimin, Sahibi kim?

Daha çok passolig kartı alan kişilerin ismini teleffuz ettiği Aktifbank 1981 yılında Çalık Holding tarafından kurulmuştur. Çalık Holding ise enerji, gayrimenkuy. maden, inşaat, tekstil, finans ve telekominikasyon gibi faaliyetlerde bulunmaktadır. Çalık Enerji, Çalık Petrol, YEDAŞ, YEPAŞ, Limak ortaklığındaki KEDS gibi önemli sektörlerde faaliyet gösterirken Türkiye de 10 dan fazla iş kolunda yaklaşık 8 milyon kişiye hizmet vermektedir. Bankacılık sektörünün yanında sigorta, ulaşım, ödeme sistemleri gibi bir çok alternatifi mevcut.

Passolig İle Müşteri Sayısını Artırdı

Aktif Bank ‘ın ülke genelinde henüz 10 şubesi faaliyet gösterirken bu şubelerde yaklaşık 660 çalışanı bulunuyor. Fakat şube sayısı az olmasına rağmen Türk Bankacılık sektöründeki müşteri payının yüzde 16 sına sahip olması büyük bir rakam olarak gösterilebilir. Bu büyüklüğe etki edebilecek en büyük husus ise dünyanın en büyük stad dönüşüm projesi olarak kabul edilen Passolig kartları sayesinde olduğunu söylemek yanlış olmaz. Stadyumlarda maç izlemek isteyen kişilerin zorunlu olarak aldıkları Passolig Kartı ile 4,5 milyon kişiye ulaşan Aktif Bank teknolojinin yardımı ile akıllı cep telefonları sayesinde de maçlara girme imkanı sunuyor. Bu anlamda sunduğu Passo Mobil 3 milyon kez indirilmiş durumda.

Ankara Kart Mobil Uygulaması

Passolig kartının yanında toplu ulaşım araçları içinde önemli bir hizmet veren Aktif Bank Ankara Kart Mobil uygulamasını devraldıktan sonra bu uygulamayla da yaklaşık 130 bin kişinin cep telefonuna yüklendi. N Kolay ile markalaşan Aktif Bank dijital bankacılık ürünlerini sunarken en çok Passo Lig Kartı sayesinde de ihtiyaç kredisi pazarladı. Şube azlığı nedeniyle müşterilerine farklı yollardan ulaşan banka özellikle PTT aracılığı ile tüketici kredisi de sunuyor. Bu anlamda PTT Aktifbank Kredisi başlıklı yazımız ile nasıl 60 bin lira kredi alabileceğinizi de inceleyebilirsiniz.

Şube ve çalışan sayısının az olmasına karşın sunduğu hizmet ve projeler ile ödül sayısını 156 ya çıkardığı belirtilen Aktif Bank A. Ç. tarafından kuruldu. 1981 yılında tekstil ile faaliyetlerine başlayan A. Ç. geliştirdiği hizmet, projeler ve sektörler için 1999 yılında da TC Devlet Üstün Madalyası ile onurlandırıldı.

N Kolay Kart İle Aktif Bank

N Kolay kredinin yanında N kolay kart ile hizmet veren banka talep olması halinde kartınızı hızlı bir şekilde oluşturarak adresinize gönderiyor. Gelen kartın şifresini alabilmeniz için ise SIFRE yazdıktan sonra boşluk bırakarak kartınızın son dört hanesi yazmanız ve boşluk sonrası üç haneli CVV numarasını da yazarak 3050 ye mesaj göndermeniz yeterli oluyor.

Yorum yapın

Krediler