Akbank Kaçta Açılır, Kaçta Kapanır? (Banka Çalışma Saatleri)

Akbank Kaçta Açılır, Kaçta Kapanır? Akbank’ta işlem yapmak isteyen kişilerin çalışma saatleri sabah 09:00 ile akşam 17:30 arasında. Öğle tatili için ise 12:30 ile 13:30 saatleri arasında kapalı oluyor. Bu saatler dışında hizmet alabileceğiniz banka şubeleri ise kısıtlı. Öğle tatillerinde de açık olan şubeler olabiliyor. Bu şubelerde değişkenlik gösterebiliyor ki yine takip edilmesi gereken bir husus.

Adana’da pamukçular için açılmış olan Akbank günümüzde Türkiye’nin önemli bir potansiyele sahip bankası haline geldi. Bu durum müşteri sayısının artması ve milyonlarca tüketiciye cevap vermek anlamına geliyor. Günümüzde 20 bine yakın personeli ile yaklaşık 5 bin ATM ile hizmet veren bankanın yaklaşık 1000 şubesi bulunuyor. Bu durum tüketiciye önemli avantajlar sağlamış durumda. Milyonlarca müşteri sayısına hizmet verebilmek için belli bir düzen içinde olan bankanın çalışma saatleri diğer bankalar ile aynı olsa da bazı durumlarda farklı saatler ile hizmet verebiliyor.

Dijital bankacılığın akıllı cep telefonlarına sığdırılması sonrası banka şubelerine neredeyse gerek kalmamış olsa da, bazı durumlarda en çok kullanılan yerler. Örneğin hiç hesabınızın olmaması halinde hesap açmak, bu hesabı internet bankacılığına aktif hale getirmek için ilk adımınız yine banka şubesi. Bu durumda şubeler vazgeçilemez bankacılık yollarından birisi.

Havaalanlarında Akbank Şubeleri

Tüm bankalarda olduğu gibi Akbank çalışma saatleri de aynı. Fakat şubenin bulunduğu bölge ve yerde bu saatleri etkileyen hususlar arasında bulunuyor. Örneğin uluslararası yolcu taşımacılığının ana adresleri olan havaalanları banka şubeleri açısından önemli. Buralarda 24 saat hava yolu taşımacılığı yapılıyor olması nedeniyle bankalarda bu duruma ayak uydurabiliyor. Örneğin Antalya Havalimanında özellikle yaz mevsiminde önemli bir yolcu potansiyeli bulunuyor olması nedeniyle bankanın açık olması da beklenebilir.

Alışveriş Merkezlerinde Akbank Çalışma Saatleri

Kalabalık olan ve potansiyeli önemli olan alışveriş merkezlerinde bankalar şube açma yoluna gidiyor. Bu merkezler haftanın yedi günü açık olması nedeniyle tercih edilebiliyor. Buralarda genel olarak açılış saatleri 10.00 ile akşam 17:30 arasında olabiliyor. Öğle tatili bile açık olabilenleri var ki hizmet almak için tercih edilebilir.

Telefon Bankacılığı Kullanılabilir

Akbank sayesinde bankacılık hizmeti almak istiyorsanız diğer yollarınız ATM ler ve internet bankacılığı ile telefon bankacılığı olabiliyor. Akbank telefon bankacılığı numaranız 444 25 25. Buradan hizmet alabilmeniz için bankanın açılmasını beklemek zorunda değilsiniz. Para çekimi için ATM’ler değerlendirilebilir. Fakat buralarda da limitler düşük. Bu anlamda Akbank para çekme yatırma limitleri incelenebilir. Buradaki limitler size yetersiz gelmesi halinde yapmanız gereken husus yine bankanın açılmasını beklemek oluyor.

Yorum yapın

Krediler