Akbank EFT ve Havale Ücretleri

Dijital dünyada her türlü bilgiye ulaşabilmeniz mümkün iken zamanla eskiyen bilgilerin yenilenmemesi nedeniyle mağduriyetler yaşayabiliyoruz. Bu mağduriyet insan olan herkesin yaşayabileceği bir husus. Mağduriyet yaşadığımız hususlardan birisi de Akbank Eft ücretlerinde olabilir.

ÖNEMLİ TÜYO: Artık bazı bankalar bu eft saatlerini 5:30’a yani 17:30’a kadar çekmiş durumdalar. Siz de eğer yoğun olarak banka kanalıyla transferlerin yapıldığı bir iş fikri üzerine kurulmuş projede çalışıyorsanız bu seçenekleri muhakkak değerlendirin.

Sizlerin mağduriyet yaşamaması adına güncel olarak Akbank Eft, Akbank Havale ücretlerini inceledik ve konuyu irdelediğiniz zaman meselenin sadece bir hesaptan başka bir hesaba para gönderimi olmadığını da fark etmiş olduk.  Sizin banka ile aranızdaki prokotol ya da maaş protokolleri diyelim bu sözleşmeler neticesinde farklı bir müşteri sınıfında bulunabilirsiniz. Bu durumda banka size daha avantajlı hizmetler sunuyor. Çok uygun fiyatlar karşılığında bankacılık hizmetlerini verebiliyor.

Akbank EFT Ücretleri Ne Kadar?

Banka ile bir anlaşmanız yoksa, bankanın normal müşterileri arasında bulunuyorsanız ödeyeceğiniz hizmet alımları tutarları biraz artıyor. Banka müşterisi değilken bu hizmetleri alıyorsanız durum biraz daha artabiliyor. İsterseniz Akbank şubelerinden, dijital bankacılığından, Akbank Direkt ya da ATM kanalında yapacağınız EFT karşılığı ödeyeceğiniz masraf tutarlarını açıklayalım.

Akbank Direkt bankacılık uygulaması ile yapacağınız EFT en uygun fiyat olarak görünüyor. Bu işlem için 5,25 TL ödüyorsunuz. Akbank direkt geç eft ücreti ise 8 TL.

Akbank Geç EFT işlemi 16:00 ile 17:00 saatleri arasında gerçekleştiriliyor. Bu işlem için 8 TL ödüyorsunuz. ATM den yapacağınız geç eft ücreti 17 TL, şubeden yapacağınız geç eft 85 TL, Çağrı Merkezinden telefonla yapacağınız EFT tüm tutarlar için 55 TL, çağrı merkezinden başka banka hesabına yaparsanız 20 TL, ATM’den ileri tarihli bir vadeli para aktarımı için 15 TL ödüyorsunuz.

Akbank Kredi Kartından EFT

Akbanka ait kredi kartı kullanıyorsanız bu kartınızın limitleri doğrultusunda EFT yapma imkanınız bulunuyor. Bu işlem için ise yapacağınız tutarın % 4,50 oranında bir komisyon ödemeniz gerekiyor. Yani her 100 lira için 4,5 Lira faiz ödemeniz halinde para transferini kredi kartınızdan gerçekleştiriyorsunuz.

Akbank Havale Ücretleri Ne Kadar?

Akbank şubelerinde hesabınız bulunuyorsa, Akbank şubeleri arasında yapacağınız para transferi karşılığında 35 TL masraf ödemesi gerçekleştiriyorsunuz. Farklı bir şube üzerinden 3. Kişilere yapacağınız havale ücreti 50 TL, ileri tarihli bir zamana vereceğiniz talimat karşılığı 35 TL, Çağrı merkezlerinden isme ya da hesaba yapılanlar için 45 TL, Akbank ATM’den cebe havale 15 TL olarak ücretlendiriliyor. En uygun havale ücreti ise yine Akbank Direkt üzerinden gerçekleştiriliyor. Bu işlemin masrafı 2,30 TL.

Akbank Kredi Kartlarından Havale

Akbank’ın bünyesinde müşterilerine tahsis ettiği Axess, ister klasik, ister Gold, Platinum olsun, Wings Back Kart ya da Exi26 kartlarına sahip olan müşteriler kredi kartları ile Havale yapabiliyorlar. Bu işlemler için ise BSMV ve KKDF dahil olmak üzere yapacağınız tutar üzerinden % 3,78 oranında komisyon ödemesi yapıyorsunuz. Yani her 100 TL gönderimi için 3,78 TL faiz ödüyorsunuz.

Akbank çalışmış olduğunuz iş yerinizin maaş ödemelerine istinaden yapılan protokoller ile maaş müşterilerine farklı bankacılık hizmetlerini sunarken para transferi işlemleri için özellikle Akbank Direkt’ten yapılan para gönderimi için ücret tahsis etmeyebiliyor. Elbette bu durum her maaş anlaşmaları için geçerli değildir.

Her şeye rağmen sürekli para gönderimi ile ilgili bankacılık hizmeti alıyorsanız bunun için Akbank müşterisi olmanız halinde Akbank Direkt uygulamasını kullanmanız maddi açıdan avantajlı bir noktaya sizleri taşıyor.

Akbank Eft Saatleri

Akbank kanalları üzerinden yapacağınız para transferi yolu olan Akbank EFT saatleri 09:00 – 16:00 saatleri arasında yapılmaktadır. Bu saatler dışında verilen talimatlar bir sonraki çalışma günü içerisine aktarılır. Akbank geç EFT saatleri ise 16:00 – 17:00 saatleri arasında gerçekleştirilebiliyor.

Akbank Havale Saatleri

Banka kendi şubeleri arasındaki para gönderimi işlemi için bir saat aralığı benimsemiyor. İstediğiniz saatte yapacağınız havaleler dilediğiniz hesaba anında aktarılıyor. Bunun nedeni ise yapılan Eft’lerin merkez bankasınca onayının yapılmasıdır. Havaleleri için bu onay aranmamaktadır.

NOT: Her ne olursa olsun banka transflerlerini muhakkak gün içinde kapanış saatlerinden 1 saat öncesinde yapmaya gayret edin.

Yorum yapın

Krediler