Akbank Cebe Havale (Cepbank) Yapma, Cep Telefonuna Para Gönderme

Cebe para gönderme hizmeti veren bankalardan bir tanesi de Akbank. Parayı gönderen kişinin Akbank hesabı olmazsa olmaz olan cebe para gönderme işlemi Türkiye’de faaliyet gösteren tüm GSM operatörlerindeki cep telefonlarına yapılabiliyor. Sürekli kullanım sebebiyle aşina olduğunuz telefon numaralarına gönderim işlemi uzun uzadıya giden bir İBAN numarasına gönderimden daha kolay. Kısıtlı limitlerde yapacağınız Akbank Cebe Havale yapma an’lık olarak ihtiyacınızı karşılayabilecek cinsten.

Cep Telefonuna Para Gönderme İşlemi Nereden Yapılır?

Her hangi birinin cep telefonu numarasına para gönderim işlemi yapacaksanız bu gönderim talimatını verebileceğiniz iki adres var. Bunlardan birisi Akbank İnternet Bankacılığı diğeri ise Akbank direkt Mobil üzerinden oluyor.

Nasıl Yapacağım?

Dijital bankacılık uygulamasına girdikten sonra para transferleri menüsünden Cep Telefonuna menüsü ile gerçekleştirebilirsiniz. Burada alıcının adı ve soyadı, Telefon Numarası ve TC kimlik numarasını girmeniz gerekecek. Para göndereceğiniz telefon numarasının kendi adınıza kayıtlı olmaması ve Akbank bankacılık işlemlerinde sizin adınıza olmaması gerekir. Aksi takdirde gönderim sağlanmıyor.

Para Gönderme Limiti Ne Kadar?

İBAN numaralarına daha yüksek tutarlarda para gönderimi sağlayabilirken cep telefonuna para gönderimi kısıtlı tutulmuş. Bir kişi günde en fazla 500 Lira gönderiyor ve iki işlem yapma limiti bulunuyor. Akbank Cebe Havale Yapma için haftalık Bin lira gönderimine izin bulunurken en fazla dört işlem, aylık ise bin 500 lira gönderirken en fazla altı işlem yapabiliyorsunuz. Para gönderimde en alt limit ise 10 TL olarak belirlenmiş.

Göndermiş olduğunuz para alıcı tarafından 24 saat içerisinde alınmalı. Alım işlemi Akbank ATM’leri üzerinden yapılıyor. Süresi içerisinde para alınmaz ise göndericiye otomatikmen iadesi sağlanıyor. Ayrıca gönderilen paranın tamamın çekilmesi gerekiyor. Yani parça parça çekim mümkün değil.

Akbank Axess Kredi Kartı İle Cep Telefonuna Para Gönderme

Akbank’ın kredi kartlarını kullanıyorsanız para gönderim işlemini sadece Akbank hesapları üzerinden yapabiliyorsunuz. Yani cep telefonuna para gönderim işlemi kredi kartınız ile gerçekleştirilemiyor. Fakat hesabınızdaki para ya da ek hesabınızdaki para ile gönderim işlemi yapabilirsiniz.

Akbank Cebe Havale İptali Nasıl Yapılır?

Normalde paranın alım için süresi 24 saat. Bu süre içinde alınmayan paralar iadesi sağlanıyor. Fakat gönderici para gönderim işini iptal etmek isterse, alıcının da almamış olması kaydı ile Akbank Direkt Mobil ile giriş yapılarak “Para Gönderi İptal Et” menüsünden iptal sağlanabiliyor.

Akbank Cebe Havale Ücreti Ne Kadar?

Güncel olarak Akbank’ın ürün ve hizmet ücretleri hakkında resmi internet sitesini ziyaret ederek tüm hizmetler için bilgi alabilirsiniz. Akbank Cebe Havale güncel masrafı ise 15 TL olarak göndericiden tahsil ediliyor.

Yorum yapın

Krediler