Akbank Axess Kredi Kartı Taksitli Borç Transferi

Her bankanın müşterilerine tahsis ettiği kredi kartı aynı işlemi görüyor olsa da farklı marka olarak farklı kazançlar sağlayabiliyor. Nasıl bir yaklaşımın gerektiği çok ta önemli olmasa da diğer bankalara ait kredi kartı borçlarınızı Akbank Axess Kartına taksitli borç transferi yapmanızda mümkün.

Not: Esasında bu işlemin size bir katkısı olmayacaktır. Çünkü artık çoğu banka yurt içinde yapılmış kredi kartı harcamalarını taksitlendiriyor. Yani başka bankaya transfer ile uğraşmak yerine aynı bankanın yetkilileri ile temasa geçip yapılandırma talep edebilirsiniz. Bu daha mantıklı olacaktır. Yine de araştırmanızı yapmanızda fayda var. Çünkü bazı bankalar bazı sezonlarda borç transferlerinde cazip kampanyalar yapabiliyor.

EK BİLGİ: Borç transferi yerine borç kapatma kredisi almanız ve bu şekilde yapılandırmaya gitmeniz daha mantıklı olabilir. Çünkü gerek erteleme imkanı gerekse faiz oranları ile bu tür borç kapatma kredileri; eğer ki gelecekte makul bir gelir beklentisi söz konusu ise ve borçlarınız kapandıktan sonra her şey daha normale dönecekse bankanın sizin için yapacağı bir çeşit kıyak olacaktır. Kaldı ki bankacılık mevuzatı gereği halk diliyle “taklatıcılık” adı verilen yönteme benzeyen borç transferleri yasaktır. Bunlara ilişkin düzenlemeler yapılmıştır. Bu sebepten ötürü aslında karttan karta borç transfer edilirken örtülü bir kredi verilmiş oluyor. Bunun yerine açık bir kredi daha şeffaf olacağından cazip olabilecektir.

Akbank Kredi Kartı Borç Transferi

Öncelikle Akbank’a ait kredi kartlarından birine sahip olmanız ile Akbank’ın bankacılık ürünleri üzerinden başvuru yapabiliyorsunuz. Diğer Kredi Kartı borçlarınızın transfer limiti 20 bin liraya kadar ve taksitlendirmeniz yüzde 1,84 faiz oranı ile 2-12 ay vadeler arasında yapılabiliyor. En az tutar ise 200 TL olarak belirlenmiş ve bu işlem için ayrıca ücret ödemesi yapmıyorsunuz.

Akbank Axess Taksitli Borç Transferi yapmanız halinde ödenecek vergiler hesaplamalara dahil ediliyor. Son ödeme günü yapılması gereken asgari tutar ile bu tutarın ödenmesi sonrasında oluşan kart borcu yine faiz hesaplanarak tahsil ediliyor. İsterseniz vadesi gelmemiş kart taksitinizi vadenizden öncede ödeyebiliyorsunuz.

Hangi Kartlar Faydalanıyor

Axess kartı olanlar bu imkandan faydalanabiliyorken Akbank’ın diğer kart markaları olan Business Kart, Exi 26, ek kartlar ve kefilli kartlar için taksitli borç transferi yapamıyorsunuz.

Banka borç transferine konu olan taksitlendirme işlemi için 20 bin lira üst limit koymuş olsa da bir tüketici olarak size verilen kartın limitleri dahilinde işlem yapma olanağınız var. Limitiniz yetmiyorsa bunun için limit artırma başvurusu yapabilirsiniz. Fakat bu da sizin kredi notunuza bağlı olarak güncelleniyor. Aynı zamanda mevcut kartınız ile ilgili borç bulunmaması ödemelinde gecikmeler olmaması ve kartınızın bloke olmaması diğer şartlar.

Yasa gereği kart borcu bulunan kişiler bir yıl içerisinde üç kez gecikmeli ödeme yapması halinde kartından nakit çekim yapamıyor. Tekrarlanması halinde kart borcunuzun temettüye düşmesi yada alışverişlere kapatılmasına kadar ulaşılabiliyor ve mağdur olabiliyorsunuz.

Faizi % 1,84

Akbank Axess Kredi Kartı Borç Transferi işlemi yaparken isteğiniz halinde kart limitiniz doğrultusunda taksitli kredi olanaklarına varan bir dizi bankacılık ürünleri de sizin nakit ihtiyacınızı karşılayacak alternatif yollar.

Kart borç transferi faiz oranı biraz yüksek olsa da kredi kartı faiz oranları bu şekilde hesaplanıyor. Fakat zamanla oluşan maddi durumlarınız nedeni ile bu borçlanmanızı erken kapatma imkanınız da var.

Bankanıza ve sahip olduğunuz kartınıza ait gelişen olaylar nedeniyle kartınızı ya da bankanızı değiştirmek isteyebilirsiniz. Kartlar işlevsel olarak aynı amacı güdüyor olsa da kişilerin istekleri nedeniyle değiştirme haklarının da bulunması gayet normal.

Yorum yapın

Krediler