Akbank, Axess Kredi Kartı Limit Artırma Nasıl Yapılıyor?

Kişiler kendi isteklerine göre kendilerine uygun olan bankalarla çalışırken, bu bankaların kredi kartlarını kullanmak isterler. Kartların kullanımında da limitler ve özelliklerine göre hizmetleri bulunurken, Akbank Axess kredi kartı limit artırma işlemleri için birkaç adım yeterli oluyor. Limit artırma işlemleri için kısaca yapmanız gereken;

  • Akbank Direkt İnternetten Başvurarak,
  • Akbank Direkt Mobil Bankacılıktan başvurarak,
  • Akbank Şubelerinden,
  • 444 25 25 Telefon Bankacılığından,
  • Akbank’a ait Bankamatiklerden başvurarak,
  • SMS ile (LİMİT boşluk, KRED KARTI SON 4 HANE boşluk, GELİR boşluk, İSTEDİĞİNİZ LİMİT yazarak 4566’ya göndermeniz ile)
  • Düzenli Limit Artışı talimatı ile
  • Limitinizin bulunmaması halinde ödeme yapmanız halinde gelir ve kredi notunuza uygun olarak bankanın dijital arama servisi ile onay vermeniz halinde,

Akbank’ın müşterilerine sunduğu Axess Visa ve Axess Master Card limitleri müşterinin geliri, kredi notu gibi kriterler ile müşterinin talep ettiği limitler dahilinde yapılıyor.  Güncel kredi kartı limitinizi bilmiyorsanız bunun için bir bankamatikten ve telefon bankacılığından yardım alabilirken aynı zamanda size gönderilen ekstrelerde de bulabilirsiniz. Aylık yaptığınız ödemeler neticesinde kartınızın limiti düşerken, ay sonu itibari ile kartınıza yapacağınız ödeme ile limit tekrar yükseliyor ki, bazı durumlarda kişilerin ödeme yapması için bu limitler yeterli olmayabilir. Bu durumda kişinin yapması gerektiği başvurular ile limit artırma talebinde bulunması ve bu talep sonrası yapılan değerlendirme ile kartınızın limitinde artışa gidiliyor.

Akbank Direkt İle Kredi Limiti Artırma

Bankanın hizmete sunduğu Axess kredi kartı ile bütün işlemlerinizi Akbank Direkt ile Mobil Direkt üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz. Burada kartınıza ait bütün işlemleri görürken, hesap özeti ve harcamalar gibi listelere ulaşıyorsunuz. Limit düşürme işlemine imkan vermeyen internet bankacılığı artırım işlemleri için başvuru sayfası hazırlamış ve buradan yeni talep edeceğiniz limiti girerek onay veriyorsunuz. Banka inceleme sonrası onay verip vermediğini SMS ile bildiriyor ya da ek gelir bilgisi isterse maaş bordronuz istenebiliyor. Dileyen Akbank Axess Kredi Kartı Limiti Artırma işlemi için https://www.axess.com.tr/axess/sayfa/1/297/limit-artisi adresine gidebilir.

Akbank Şubelerinden Başvuru

Klasik bankacılık hizmetlerinin uğrak noktası banka şubeleri her türlü başvuru ve işleminiz için yardım alabileceğiniz en yakın fiziki mekanlar. Müşteri ilişkileri temsilcisi ile buradan başvuru yapabilirken aynı zamanda 444 25 25 numaralı telefon bankacılığından da başvurabilirsiniz. Bu numara için banka şubelerinde bulunan telefonlardan da ulaşım sağlayarak mevcut Akbank Axess Kredi Kartı Limiti yükseltme sağlanır.

Bankamatiklerden Akbank Kredi Kartı Limiti Yükseltme

Size en yakın Akbank ATM’mesinden kredi kartınız ile giriş yaparak sizi yönlendirecek menü üzerinden Axess Kredi Kartı limiti artırma işlemine başvuru yapabiliyorsunuz. Yine sonuç size SMS ile bildiriliyor.

SMS ile Akbank Kredi Kartı Limitini Yükseltme

En pratik ve hızlı yol olan işlem ise SMS aracılığı ile. Bankanıza kayıtlı olan cep telefonunuzdan yapacağınız SMS başvuru ile kredi kartı limitinizin yükseltilmesi saniyeler ile değerlendirilebiliyor. Buradan başvuru sizin geliriniz ile orantılı olarak yapılıyor. SMS başvurusu yapabilmeniz için LİMİT boşluk, KRED KARTI SON 4 HANE boşluk, GELİR boşluk, İSTEDİĞİNİZ LİMİT yazarak 4566’ya göndermeniz gerekir. (Örnek Olarak LİMİT 4321 3000 6000)

Chip Paralar Limite Etki Ediyor mu?

Kredi kartınıza negatif yönde bir etki etmeyen kazanılan Chip paralar aksine kazanıldıkça limitinizi artıran bir işlem olarak size sunuluyor. Hem limit artarken burada verilen para hediye oluyor ve harcamalarınıza istinaden kazanılıyor. Chip para ile ödeme sonrası paranız biterken, limitiniz aynı oranda kalır.

Yurt dışında da kullanabildiğiniz kredi kartı limitlerinizin artırılması sırasında yasal mevzuatta dikkate alınıyor. Kişi eğer bir yıl içerisinde 3 ve daha fazla ödemelerinde aksama meydana getirmişse Akbank Axess Kredi Kartı Limiti Artırma talebiniz olumsuz yanıtlanıyor.

Yorum yapın

Krediler