Akbank Axess Ekstre Böldür Başvurusunu Nasıl Yaparım?

Beklenmedik harcamalar beraberinde cebinizde olmayan paraların kredi kartları yoluyla ödenmesine neden oluyor. Bu ödemeler artıkça, zamanla artçı sarsıntılarını daha fazla hisseder haline geliyorsunuz. Zaman içerisinde artan kredi kartı borcu asgari tutarı dahi maaşınız ile karşılanamaz haline gelebiliyor. Bu durumda olan kişilere ek bir hizmet olarak Akbank Axess Ekstre Böldür ile kredi kartı ekstre borcunuzu 2 ya da 3 eşit taksite böldürebiliyorsunuz.

Akbank Ekstre Böldür İle Ne Kadar Ödüyorum?

Axess kredi kartı kullanan Akbank müşterileri limitleri dahilinde kart harcaması yaparken artan borçlarını da taksitlere böldürüyor. Kredi Kartı Ekstre böldür hizmeti 2 ya da 3 ay üzerinden yapılıyor. Daha uzun vadesi bulunmuyor. Burada yapacağınız başvuru ile 3 bin liralık bir borcunuzu 2 ay için 1.548,50 TL üç ay için ise 1.043,26 TL taksitlendirebiliyorsunuz. Böylece ekstrenizdeki ana tutarı vadeye böldürüyorsunuz.

Ekstre Böldür Hizmetinin Maliyeti

3 Bin liralık kredi ekstrenizi üç ay vadeye böldürdüğünüz takdirde BSMV ve KKDF dahil olmak üzere toplam 27,20 vergi ödemesi gerçekleştiriyorsunuz. Bu süre zarfında ödeyeceğiniz faiz ise 136,20 TL. Kredi kartı ekstrenize yansımış bir faiz borcu bulunuyorsa burada böldürme işlemi yapılırken yine faiz için ayrı bir faiz hesaplaması yapılmıyor. Yani faizin faizini ödemiyorsunuz. Vergi tutarı ise aylık % 2,25 olarak hesaplanıyor. Böldürme işlemi ile uygulanacak faiz ve masraflar kredi kartınızdan düşülüyor.

Akbank’ın Hangi Kartlarında Ekstre Böldür Hizmeti bulunuyor?

Akbank’ın hali hazırda müşterilerinin hizmetine sunmuş olduğu Axess, Wings, Free ile Axess exi26 kredi kartı olan herkes kredi kartı ekstre böldür hizmetinden faydalanabiliyor. Kredi kartı ekstre borcunuz 20 bin liranın üzerindeyse bunun için bu hizmetten faydalanmanız mümkün değil. Faydalanamama da asgari tutar ise 100 TL.

Kredi Kartı Ekstre Böldür Başvurusu

Akbank Axess kredi kartınızın ekstresini böldürme talebiniz bulunuyorsa bunun için Akbank internet bankacılığına ya da Akbank Direkt’e giriş yaparak yapabiliyorsunuz. Burada yapacağınız başvuru ile banka size onay veriyor. Onay dahilinde ekstre borcunuzu böldürüyorsunuz. İnternet bankacılığı kullanıcısı değilseniz bu işlemi müşteri hizmetleri numarası olan 444 25 25’i arayarak gerçekleştirebiliyorsunuz. Fakat harcamalarınız içinde özellikle iki aydan fazla taksitli altın alımları, akaryakıt, alkollü içecek, hediye çeki gibi alımlarınız bulunuyorsa bu böldürme işleminde faydalanamıyorsunuz. Başvuru yapma niyetindeyseniz bu başvurunuzu kredi kartı son ödeme tarihinden önce yapmanız gerektiği de diğer bir ayrıntı.

Kredi kartı borcunuzdan dolayı bir gecikme yaşayanlar ya da yasal takip süresine takılan kişiler bu hizmetten faydalanamıyorlar.

Ekstre böldürme talebi SMS aracılığıyla da yapılabiliyor. 5990’a göndereceğiniz ekstre böldürme talebi banka tarafından onaylandıktan sonra müşteriye bildiriliyor. Bunun için sms ücretlendirmesi ise telefon faturanıza yansıyor. GSM şebekeleri bu hizmet için 0,65 TL ücretlendirme yapıyor.

“Akbank Axess Ekstre Böldür Başvurusunu Nasıl Yaparım?” üzerine bir yorum

  1. kredi kartı wings busıness borç ertelemesinden yararlanmak istiyorum gerekenin yapılmasını,ricaediyorum..

    Yanıtla

Yorum yapın

Krediler