Akbank Araç Yenileme Kampanyası

Bir zamanların lüks ihtiyaçlarından olan taşıtlar günümüzde bir ailede birden fazla bulundurulma özelliği ile kendine yer edinen önemli bir enstrüman. Yani taşıtlarımız olmazsa olmaz noktasına kadar geldi ki artık bütün hanelerde bir araç bulunduğunu söyleyebiliriz.

Taşıt sahibi insanlar zamanla araçlarından sıkılabilir, araçları güncel modern donanımlardan uzak kalabilir ya da sürekli arıza çıkarma seviyesine gelip sahiplerini üzebilirler. Bu durumda ister hiç kullanılmamış araç almak isteyen isterse kullanılmış ikinci el ama modeli yüksek bir araç almak isteyen kişilerin en büyük destekçileri finans kaynağının sağlayıcıları bankalardır diyebiliriz. Her ne kadar otomotiv sektörüne finans sağlayan kurumlar bulunuyor olsa da bu işin asıl sahibi elbette bankalar.

Araç Alımlarında Akbank

Herkesin hayal ettiği bir araç ve model her zaman olmuştur ve hayal ettiğine sahip olsa bile zamanla yenilerini ister duruma gelir. Her taşıtın yenisini isteyen müşterilerine finans desteği sağlayan bankalardan Akbank, sıfır km ve ikinci el araç almak isteyen kişilere uygun faizli oranlarda taşıt kredisi sağlamaktadır. Bu anlamda yaptığı kampanya ile yılsonu itibariyle hızlanacak olan otomotiv sektörüne ahenk getireceğe benziyor.

Akbank Araç Yenileme Kredisi kampanyası 31 Aralık tarihine kadar sürecek olmasının en büyük sebebi otomotiv sektörünün elinde kalan araçlarının yılsonunda satışlarını gerçekleştirebilmek için önemli oranlarda indirime gitmesi diyebiliriz. Çünkü her yılsonunda taşıt ücretlerinde indirime gidildiği görülmüştür ve yine bu indirim beklenmektedir.

Akbank taşıt kredisi kullanımında alacağınız aracın ve modeli sizin ödeyeceğiniz faiz oranına etki eden faktörlerden. Banka kendi markası olan TOYOTA markalı bir araç satışı gerçekleştirirlerken daha uygun faiz oranı tahsis ederken diğer markalar için bu durum biraz daha farklı olarak yansıyor.

Akbank Taşıt Kredisi Örnek Hesaplama

Toyota sıfır km araç faiz oranı % 1,29 iken ikinci el Toyota için ise % 1,31 üzerinden hesaplanıyor.

Bu durumda alacağınız 40 bin lira taşıt kredisine karşılık olarak sıfır km araç için 36 ay 1.457 lira taksit öderken ikinci el araç için ödeyeceğiniz tutar 1.463 TL olacaktır.

Farklı marka bir araç alırken ise sıfır km araç için 40 bin lira kredi karşılığında 1.472 TL, ikinci el araç için ise 1.478 TL 36 aylık taksitiniz olacaktır.

Akbank Taşıt Kredisi Başvurusu

Bankanın ortağı konumundaki araç modeli alımında satış bayii size kolaylık gösteriyor ve bankayla sadece imza aşamasında muhatap tutuyor. Diğer bankalar içinde aynı seçenek geçerli olsa da, taşıt alımında bütçenizi oluşturmak için Akbank Şubeleri hizmet vermeye devam ediyor.

Yorum yapın

Krediler