Akbank Altın Hesabı, Faizli Altın Hesabı

Tüm bankaların en çok talebi mevduat almaktır. Alacakları mevduatın cinsi ne olursa olsun en önemli gelirleri bu mevduatlar üzerinden gelir. Bu nedenle mevcut mevduatını artırmak için kampanyalar düzenleyen bankalardan birisi olan Akbank Altın Daveti ile yastık altı altınları toplama çabası içerisinde. Elinizde bulunan fiziki altınları hesaplayarak açtığınız Akbank Altın Hesabına yatırabilirsiniz.

Yapılan Altın Daveti ile götüreceğiniz ziynet eşyanız İstanbul Altın Rafinerisi eksperlerine göre hesaplanıyor ki, burada tüketicilerin en çok merak ettiği hususlar arasında. Yani değer kaybı gibi bir husus yaşanması mümkün değil. Fakat yapılan bu davet her banka için geçerli değil. Altın daveti yapılan bankalara gidemeyen tüketicileri de düşünen banka, onlar için yatıracakları altını almak ve hesap açmak üzere ayrıca eksper yönlendirebiliyorlar. Bu da Akbank altın hesabını diğer bankalardan ayıran önemli bir özellik diyebiliriz.

Faizli Altın Hesabı Akbank’ta

Bir çok banka açmış olduğu altın hesabına faiz işleyerek, hesap sahibine kazandırma yoluna gitmezken Akbank’ta durum biraz farklı. Dönemsel olarak yapılan kampanyalara bağlı olarak 500 gram ve üzeri bakiyelere yüzde 2 oranlı faiz fırsatı verilebiliyor. Yani sizin için önemli mi bilinmez ama, aynı zamanda faiz kazanmak istiyorsanız adresiniz Akbank Altın Hesabı olabilir.

Tüketicilerin en çok bilgi sahibi olmadığı daha doğrusu habersiz oldukları bir hususta bankalarda açılan altın hesaplarına verilen güvence. Çünkü yastık altında çalınabilecek olan altınlarınızı güvenli bir şekilde banka hesabına yatırırken aynı zamanda TMSF’nin 100 bin liraya kadar olan altın hesapları için güvence almış oluyorsunuz. Bu hususu da bir çok tüketici bilmiyor ve eskiden olduğu gibi bankanın batması, iflası halinde altınlarının gideceği korkusunu yaşıyor.

Fiziki Olarak Alabilirsiniz

Akbank Altın Hesabına yatıracağınız altınları ya da TL ile almış olduğunuz altınlarınızı fiziki olarak alabilmeniz diğer bankalardan ayıran ayrı bir özellik. Bir diğer özellik ise altın alımı için döviz hesabınızı da kullanabiliyor olmanız. Yani Dolarınız ile altını gram olarak alabiliyorsunuz. Alım için gram miktarı ile yapabilirken aynı zaman para tutarı üzerinden yapabiliyor olmanız hesaplama yapamayanlar içinde ayrı bir avantaj.

Yapmış ve yapacağınız birikimlerinizi altın ile daha çok kazanç haline getirmek isteyen kişiler için önemli bir alternatif olan Akbank Altın Hesabı, Akbank direkt ile her an elinizin altında ki, 7/24 istediğiniz saatte bu işlemi yapabiliyorsunuz. Üstelik mesai saati ya da tatil gibi bir engel bulunmadan. Hesabınıza altın alımında minimum limit 0,01 gram olarak yapılabiliyor. Yani bir gram altın değerinde paranız yoksa yatırım için daha düşük tutarlarda alım yapabilmeniz de mümkün.

Akbank Altın Hesabını Nasıl Açarım?

Bir banka şubesinden açabildiğiniz gibi Akbank Direkt kullanıcıları için bir kaç adım uzakta olan hesap açımı, oldukça pratik ve hızlı. Mevcut hesabınız ile yapacağınız giriş sonrasında altın hesabı açılışı yaparak istediğiniz zaman alım ve satım yapabilme imkanlarına sahip oluyorsunuz.

Yorum yapın

Krediler