Aidat Veren Kredi Kartı, Enpara Kredi Kart

2014 Yılı Ekim ay’ından itibaren çıkan yönetmelik gereği bilindiğini gibi bankaların tahsis ettiği kredi kartları üzerinden kredi kartı aidatının kesilmesinin önü açıldı. Her ne kadar aidatsız kart tahsisi yapmak zorunda kalsalar da, tahsis edilen kartların özellikleri nedeniyle tercih edilmeyenler arasında. Buna rağmen son kampanyalardan Enpara Aidat Veren Kredi Kartı müşterilerin hizmetine sunulmaya başlandı.

Şubesiz bankacılık en para, diğer bankalardan  ücretsiz hizmetleri ile bir adım daha önde olduğunu her bankacılık ürününde sunmaya çalışıyor. Enpara ücretsiz eft ve havale, komisyonsuz fatura ödemeleri gibi kendini duyurduğu finans sektörüne  alan değil veren olarak adımı attı diyebiliriz. Bu nedenle yapacağınız Enpara Kredi Kartı başvurusu ile belli süre içerisinde yapacağınız harcamalara istinaden sizlere kredi kartı aidatı veriyor.

Aidat veren Kredi Kartına Başvuru

Enpara, Encard ile birlikte Qnb Finansbank’ın markası olarak bankacılık hizmetleri arasındaki yerini aldı. Aidat veren kredi kartı başvurusu yapma talebiniz olması halinde başvuru kanalları internet şube, cep şubeleri ya da banka şubeleri üzerinden yapıyorsunuz. Banka size olumlu yanıt verir ise kart tahsis ederek adresinize kurye ile gönderiyor.

QNB Finansbank müşterisi olmayanların başvuruları ise yine internet sitesinden yapmanız halinde olumlu değerlendirilmesi halinde verilebiliyor.

Enpara Kredi Kartı Özellikleri

QNB Finansbank enpara ile matbu olarak hazırladığı kredi kartı sözleşmesine istinaden kart kullanımı süresince aidat almamaktadır. Burada kesinlikle aidat kesintisine tabi tutulmuyorsunuz. Burada aidat veren olarak anılmasının nedeni kartınızı düzenli olarak kullanırsanız yıllık 100 Lira olarak, harcamalarınıza bağlı en az iki kez aidat alma hakkına sahip oluyorsunuz.

Aidat Veren Kampanyadan Nasıl Yararlanırım?

Öncelikle 31 Aralık 2018 tarihine kadar enpara kredi kartı sahip olmalısınız ki kampanyaya katılabilesiniz. Bu kampanyadan yararlanım için bankanın şartları arasında yılda en az altı ekstre döneminde 10 lira ve daha üzeri tutarlarda 10 farklı ödeme işleminin yer alması bulunuyor. Bu işlemler sonrasında ise sağlamış olduğunuz kampanya katılımı için taahhüt edilen aidat tutarı banka nezdinde bulunan vadesiz hesabınıza yatırılıyor.

2 yıl süre ile devam edecek olan kampanyaya katılım için tekrar hatırlatalım yıl sonuna kadar enpara kredi kartı sahibi olmanız ve belirlenen şartlarda ödeme işlemi için enpara kredi kartınızı kullanmanız gerekiyor. Bu harcamalarınıza istinaden banka yılda iki kez olmak üzere toplamda en fazla 200 TL tutarı hesabınıza aktarıyor.

Enpara kartınız ile yaptığınız harcamaları, kampanyaya katılımın sağlanması adına takip etmelisiniz ki bu imkandan faydalanın. Harcamalarınızın takibini bankanın sunmuş olduğu dijital ortamlardan ekstre gözlem ya da Dönem içi harcamalar butonları ile yapabiliyorsunuz.

Kazanacağınız tutarların hesabınıza aktarımı için kartınızın ekstre ve son ödeme tarihi önemli bir husus. Altı aylık bir süre zarfı tanınırken sizin muhtemel tarihlerde yapacağınız değişiklikler ile bu ücretin size yatırılması arasındaki zaman diliminde değişiklik yaşanabilir.

Öğrencilerin de başvurabildiği bir kart olan aidatsız kart önemli özellikleri barındıyor.  QNB Finansbank Kredi Kartı sahibi olmak isteyen öğrenciler öğrenci kimlik kartını da ibraz etmek zorunda.

Diğer Kartlardan Farkı

Aidat veren kampanyası ile kendisini ön plana çıkarıyor olsa da Enpara Kredi Kartını diğer kartlardan ayıran en önemli özellikler arasında yapılan harcama neticesinde puan, uçuş mili, chip para gibi kart ürünlerinin vereceği hediyeleri kazandırmıyor. Ayrıca kartınıza ek bir kart çıkarma gibi bir alternatifiniz bulunmuyor.

Her bankacılık ürününde olduğu gibi QNB Finansbank kendisini korumak adına kampanya şartlarında değişiklik yapma ya da iptal etme gibi haklarını saklı tutuyor.

Yorum yapın

Krediler