Abank Para Çekme, Yatırma Limitleri

Abank Para Çekme, Yatırma Limitleri. Açılımı Alternatifbank olan ABANK, günlük para çekim limitlerini belirlerken yıl içerisinde beliren durumlara göre bu limitlerde değişikliğe gidebiliyor. Fakat Abank günlük para çekme limitleri güncel olarak işlem yapmak isteyen müşterilerin merak ettiği hususlar arasıda.

KISA AÇIKLAMA: Bu limiti arttırmak için ticari kayıtlarınızı ve vergi levhanızı banka yetkilileri ile paylaşabilirsiniz. Eğer ki ticaret hacmi yüksek bir iş yapıyorsanız ve çevirdiğiniz para yüksek ise banka bu limitleri arttırmayı kabul edebilecektir. Ancak yine de çok yüklü bir miktar beklemeyin. Çünkü ATM’lerin tüm vatandaşlara hizmet etmesi ve zorunlu ihtiyaçları için nakit sağlayabilmesi beklenir. Bu beklentiyi sağlayamayan bankalar müşteriler gözünde itibarını ve olumlu imajını kaybeder. Elbette bankalar da bunu göze alamaz. Bu risklerle uğraşmak istemez. Toplu ve yüksek miktarlarda para çekimleri için şubelerden önceden randevu almanızı beklerler.

Abank’ın günlük para çekme limitleri 24 saat baz alınarak sağlanıyor ve günlük para çekme limiti 1.500 Lira ile sınırlı. Alternatifbank müşterileri genel olarak az miktarda olan Abank ATM’lerinden ve banka şubeleri nezdinde çekilebiliyor. Banka müşterilerine genel olarak bu limitleri belirlemiş olsa da; müşterinin özellikleri, yapılan anlaşmalar ve ortaklıklar ile bu limitler de farklılıklar olabiliyor. Yani siz banka için önemli bir müşteri potansiyeline sahipseniz banka sizlere istediğiniz limitlerde bankacılık hizmetlerini sunuyor ki, bunlardan biriside günlük para çekme ve yatırma limitleri.

Abank Günlük Para Çekme Limiti Artırma

Alternatifbank ile çalışıyorsanız burada para çekme ve yatırma limitlerinizi artırma imkanınız bulunuyor. Elbette bu imkanın sağlanmasi için istenilen şartların yerine getirilmesi halinde. Özellikle maaş müşterilerine yapılan sözleşmeler gereği daha yüksek seviyelerde Abank para çekme limiti sağlanabiliyor. Bu konuda maaşını Abank şubelerinden alan kişiler daha öncelikli.

Bununla birlikte ticari faaliyetleri nedeniyle daha yüksek seviyelerde iş yapan müşteriler de bankaya sağlamış oldukları mevduatlar neticesinde daha çok ayrıcalık yaşayabiliyor. Yani burada bankaya yüksek tutarlar yatıran bir kişiyseniz yüksek tutarlar çekmenize de engel kalmıyor ve istediğiniz gibi hareket edebiliyorsunuz.

Limit Üstü Çekim

Abank şubeleri ya da bankamatiklerinden belirlenen limitlerin üstünde bir para çekme işlemi yapmak isterseniz burada banka sizden komisyon kesiyor. Yani kendi paranızı dahi çekmek için para ödemek zorunda kalıyorsunuz. Komisyon ödemek istemeyenler de bir sonraki gün para çekmek zorunda kalıyor.  Günün her saati müşterilerine hizmet verme odaklı bulunan ATM’lerde sağlanan kolaylıkların yanında böyle bir limit konulmasının yanlış olduğunu düşünebilirsiniz fakat banka kendi ekonomik yapısını da düşünmek zorunda.

Alternatif Kart İle Para Yatırma Limitleri

Abank bankamatiklerine para yatırmanız için en az 10 lira ile en fazla 20 bin lira para yatırmanız gerekiyor. 20 bin lira para yatırmanız için ise elinizdeki para miktarına göre birkaç defada işlem yapmanız gerekebilir.

Abank Para Çekim Masrafları

Bir çok işlemde olduğu gibi Abank ATM’lerinden çekilen paralar gibi diğer ATM’lerden para çekimi için komisyon ve masraf ödemesi ile karşılaşabilirsiniz. Diğer banka ATM’lerinden para çekimi yapan müşteriler bu işlem için yüzde 1,15 ile 1,04 TL ücret ödemek zorunda. Yurt dışında para çekimi için 5 TL ve yüzde 2 komisyon ödemesi yapılıyor.

Abank ATM’lerinde Engellilere Kolaylıklar Sonuluyor

Alternatifbank’ın bankamatikleri gelişen teknoloji ilie engelli vatandaşlara da kolaylık sağlıyor ki, özellikle görme engelli vatandaşların para çekimi, yatırılması ve diğer bankacılık işlekleri için gerekli hizmetler sesli yönlendirmeler yardımıyla güvenli bir şekilde yapılabiliyor.

NOT: EĞER ATM SAYISI YÜKSEK OLAN BANKA İLE ÇALIŞIRSANIZ BU TAKDİRDE LİMİTLERİNİZ DAHA YÜKSEK OLABİLECEKTİR. BUNU ÖLÇMEK İÇİN BULUNDUĞUNUZ İLÇEDEKİ BANKALARIN ATM SAYISINI KABACA HESAPLAYIN. HANGİSİ DAHA FAZLA İSE ONU TERCİH EDİN.

İKİNCİ NOT: Akbank limitlerine takılmadan para yatırma işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız internet bankacılığı olanaklarından yararlanmak üzere bağlı olduğunu banka şubesine müracat ediniz. Linkteki yazımızda bu işi döviz ile gerçekleştirmek için en mantıklı bankanın hangisi olduğuna ilişkin objektif bir değerlendirmemiz mevcuttur.

Yorum yapın

Krediler