879 Lira Taksitli 30 Bin Lira Kredi Ziraat Bankası’nda

Zaman zaman artan ihtiyaçlara cevap veremeyen bütçemizin toparlanması ve rahat bir nefes alması amacıyla başvuru yaptığımız noktalardan birisi elbette finans kuruluşları olan bankalar. Türkiye’de en çok şubeye sahip ve en ücra ilçede dahi şubesi bulunan Ziraat Bankası vatandaşların her türlü ihtiyaçlarına cevap verirken, tüketicilerin hakları konusunda da Devlet Bankası olarak üzerine düşen sorumlulukları yerine getiriyor.

Neden Ziraat Bankası

Bir bankaya ihtiyacınız var ise bu elbette bize en yakın olan Ziraat Bankasıdır. Bunun sebebi ise çok yaygın bir ağa sahip olması ve ulaşılabilir noktasında bulunmasıdır diyebiliriz. Mevsimsel olarak  değişikliğe gittiğimiz sonbaharın son günlerini geçirirken özellikle kış şartlarında masrafların artması, okulların açılması ile eğitim maliyetlerinin yükselmesi sonucu da parasal ihtiyaçların arttığını söylemek mümkün.

Nakit paraya ihtiyacı bulunan tüketicilerin bu ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için zaman zaman kampanya yapan bankalar kendilerine müşteri arayışı içerisine girerken para ihtiyacındakiler de en uygun krediyi araştırma telaşına girebilirler. Bu nedenle size dost banka Ziraat Bankası 879 lira taksitle 30 bin lira kredi imkanı veriyor ki, bun anlamda vatandaşların önemli bir kısmına hitap ediyor diyebiliriz.

Alacağınız 30 bin lira kredi için 48 ay boyunca 879 lira taksit ödüyorsunuz. Dört yıl uzun bir süre olmasından dolayı rahat rahat ödeyebilme olanağına sahip oluyorsunuz ki, bazı sorunlarınızı halletmeniz ruhen de sizleri rahatlatabilir.

Ne Kadar Öderim?

Bankaya yaptığınız başvuru sonrası gerekli onay sonrası alacağınız para için 12 bin 409 lira faiz öderken bu kredinin vadesini 24 ay olarak seçerseniz bunun için ise aylık 1.500 lira taksit ödemeniz gerekecek. Bu durumda ise ödeyeceğiniz faiz tutarı toplamda 6 bin liraya tekabül ediyor. Burada ödeme koşullarınız ve gelirleriniz önemli bir yer tutuyor. Asgari ücretli birisinin 879 lira taksit ödeyebileceği şartları oluşurken gelirinin 1400 lira olmasından dolayı 1500 liralık borca girmesi beklenemeyeceğinden banka bu kredinin tahsisini sağlamayabilir.

Krediye başvuran kişinin bu imkandan yararlanması elbette kredi notu ve bankayla olan önceki ilişkilerine oranla farklılık gösterebiliyor ki bu durum daha önce bankalarla alışveriş yapan kişilerce öğrenilmiş ve alışılagelmiş bir durum olarak karşımıza çıkıyor.

Ayağımız ve Yorganı Unutmamak Lazım

Birer tüketici olarak elbette bankalara ihtiyacımızın bulunması vazgeçilemez bir husus. Fakat kredi kullanımında bir sonraki aylarda başınıza gelebilecek hususları değerlendirerek kendi bütçemize oranla kararlar almamız ekonomik açıdan bizlerin faydası olacaktır ki, geçmişten günümüze gelen ayağını yorganına göre uzat cümlesi size cevap verebilecek en samimi uyarı niteliğini taşıyor.

Yorum yapın

Krediler