4 Adımda Akbank Direkt Şifresini Alma (Şifresini Unutanlar İçin)

Akbank’ın müşterilerine dijital bankacılık hizmetini verdiği marka olan Akbank Direkt İle giriş yapabilmeniz için şifrenizi bilmeniz gerekir. Aksi takdirde bankacılık işlemlerine mobil olarak ulaşmanız mümkün değil. Mobil bankacılık ile internet bankacılığına girişte kullanılan Akbank Direkt Giriş Şifresi zamanla unutulabilenler arasında bulunuyor. Sürekli kullanım ile taze tutulabilen şifreler aralıklarla yapıldığı zaman unutulabiliyor. Zira miadı dolduğunda banka da şifrenin yenilenmesini istiyor ki burada da karışıklık çıkması pek muhtemel. Burada sizlere dört adımda Akbank Direkt Şifresi alma ile kısa ipuçları vermek istedik.

Akbank Direkt Şifresi Alma

Akbank internet sitesinden giriş yapmanız halinde Akbank Direkt Şifresi Unuttum menüsünden yeni şifre alma adımını atıyoruz. Burada karşınıza Şifre Al sayfası çıkıyor. Bu sayfada ise sizi dört adım bekliyor. Birincisi bilgi girişi, ikincisi kart şifresi, üçüncüsü cep şifresi iken dördüncüsü ise sonuç ile yeni şifrenizi alma olarak sıralanıyor. Burada en önemlisi yeni şifrenizi alabilmeniz için bankada kayıtlı olan cep telefonu numaranız. Çünkü sistemde kayıtlı numara ile kullanmış olduğunuz numara farklılık taşıyorsa zaten bu şifreyi almanız mümkün değil. Zira aynı numara ile GSM firması değişikliği bile bu şifreyi alabilmenize engel. Bu durumda iseniz yapmanız gerekenleri Akbank Telefon Numarası Güncelleme başlığımızdaki makalemiz ile anlatmıştık.

  1. Bilgi Girişi: Buradan Müşteri hesap numaranızı ya da TC kimlik numaranızı, annenizin evlenmeden önceki soyadının ilk ve son harfi, kredi kartınızın son dört hanesini girmeniz gerekiyor. Burada bankaya hesap açımı sırasındaki bilgilerden birisi olan anne kızlık soyadı önemli. Çünkü kayıt için farklı bir isim konulması halinde bilgiler uyuşmaz ve banka size yeni şifre alma talebinizi reddeder. Bu durumda yapmanız gereken Akbank Müşteri Hizmetlerini aramak olacaktır.
  2. Kart Şifresi Alma : Bilgi girişi ekranındaki bilgileri doğru girmeniz halinde ikinci adım olan kart şifresi almaya geçiliyor. Burada kredi kartınızın yada bankamatik kartınızın şifresi talep ediliyor. Bu şifre ile giriş sonrası üçüncü adıma geçebiliyorsunuz.
  3. Cep Şifre: kısmında ise onay için cep telefonunuza gelecek olan onay kodu kısmı. Buradan gelen onay kodunu girdikten sonra devam menüsü ile hareket ediyorsunuz.
  4. Sonuç: Burada telefonunuza gelen onay kodundan sonra size banka dijital yoldan belirlenmiş bir şifre gönderiyor. Kayıtlı telefon olmasından dolayı güvenli adım olan şifre alımı sonrası Akbank direkt şifresi alma işlemi bitmiş oluyor.

Akbank Direkt Güvenlik Önemli

Bankacılık hizmetlerinin güvenli bir şekilde yapılması için size gelen ve oluşturduğunuz Akbank Direkt şifresi paylaşılmaması sürekli duyurulan kısımlardan. Bu anlamda bankanın yaptığı duyurularda da sürekli sizi arayarak şifre talebinde bulunan kimseye şifre verilmemesi, dijital bankacılığa giriş için kullanılan cep telefonunun numarasının, markasının ve modelinin istenmediği de bulunuyor. Bu anlamda Akbank Güvenlik Sayfası ziyaret ederek hızlı ipuçları da edinebiliyorsunuz.

Yorum yapın

Krediler