24 Saat İçinde Kredi Kartı Alabilir miyim?

Kredi kartı başvurusu ve tahsisi geçtiğimiz dönemlerde yaklaşık bir ay gibi uzun bir süreyi kapsayabiliyordu. Gelişen teknolojinin yanında bankalarında kendilerini geliştirmiş olması istenilen fiziki özelliklerde olmasa da anında kredi kartı alma imkanı veriyor. Bu anlamda başvuru ile kart alıp kullanmak sadece birkaç saat ile sınırlı. Bir gün içerisinde alım ise bankalarda elbette değişebiliyor. Örneğin basım yerine yakın bir bölgede bulunuyorsanız başvuru ile onaylanan kartınızın teslimi 24 saat içerisinde yapılıyor. Yani başvuru sonrasında 24 saat içerisinde kredi kartınızı teslim alabiliyorsunuz.

24 Saat İçinde Kredi Kartı

Aynı gün içerisinde kredi kartı veren bankalar anında kart tahsisi yapabilmeniz için önemli adımları atıyor. Çok acil olarak kart kullanımına ihtiyaç duyuyorsanız bu bankalara başvuru ile anında alım söz konusu. Fakat kendi adınıza, özel olarak basılmış bir kart alımı talebiniz bulunuyorsa burada biraz beklemek zorunda kalabilirsiniz. Türkiye’de kurye sisteminin gelişmesi kredi kartı tahsisini de kolaylaştırdı. Zira tahsis edilen kartlara ait sözleşmeler ve kart kuryeler tarafından size teslim ediliyor. Ayrıca sözleşmeyi de kurye imzalatarak yine bankaya teslim ediyor ki bu aşamadan sonra kartınız kullanıma açılmış oluyor.

Kredi Kartı Başvurusunda Onay

Bankalar kredi kartı başvurusu için çeşitli yolları müşterilerin hizmetine sunmuş. Bu yollardan bir tanesi ile başvuru sonrası anında onay alabiliyorsunuz. Örneğin İş Bankası Maximum Kredi Kartı Başvurusu yaptıktan sonra hangi aşamalardan geçtiğinizi belirtmiştik. Burada kartınızı alamadığınız zamanda sorgulama yapmanız ve kartınızın durumu hakkında bilgi edinmeniz gerektiğini belirtmiştik. Burada da başvuru ile kartınızın durumu hakkında başvuru yaptığınız bankanızdan bilgi edinebilmeniz de mümkün.

Bir Gün İçinde Kredi Kartı Nasıl Alınır?

24 saat içerisinde derken aynı gün içerisinde kredi kartı alabileceğiniz başlıca iki banka bulunuyor. Bunlardan birisi alan çalışması yaparak ta kart tahsisi yapan QNB Finansbank , diğeri ise Akbank’tır. Akbank şubelerinden yapacağınız başvuru ile onaylanması halinde banka size kredi kartı tahsisi yapıyor ve hemen kullanıma başlıyorsunuz. Burada farkı Axess kredi kartınızın geçici olarak size verilmesi ve sonradan adınıza özel basılmış kartın gönderimi ile oluşuyor. Burada hemen almak istemezseniz yine basılmış bir kartın gönderimi söz konusu oluyor.

Bankacılık ürünlerini alan içerisinde pazarlama usulü ile çalışan QNB Finansbank mobil bankacılık sistemi ile uygulama sonrası kişinin kredi notuna bağlı olarak kredi kartı tahsisini yapıyor ve yine alan içerisinde size sunuyor. Bu kartın alımı ile şifre oluşturmanız gerekiyor. Bu şifre oluşumu ise İnternet Bankacılığı şifre oluşturma sayfasında anlatıldığı üzere gerçekleştirilebiliyor.

Almış olduğunuz kredi kartınızı kullanabilmeniz için ayrıca bankanızın ATM’sinden şifre ile bir kez giriş yapmanız gerekebilir. Bu giriş sonrasında kartınız kullanıma açılmış oluyor ve harcama yapabiliyorsunuz.

Yorum yapın

Krediler