Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Nasıl Bağlanırım

  • 21 Aralık 2018

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Nasıl Bağlanırım. Ziraat bankasında hesabı olan kişilerin genellikle banka ile iletişim kurmak için , şubeye gitmek yerine sorarak ve öğrenerek iletişim kurduğu hizmettir. Bu müşteri numarasını öğrenmek için Ziraat bankası internet sayfası üzerinden bireysel bankacılıktan yapılmaktadır.Bunun için online bireysel başvuru yaparak TC kimlik ve telefon numaranızla başlangıç yapabilirsiniz. Daha sonra bireysel başvuru esnasında kredi kartı numaranız ya da bankamatik kartı numarası ile üyeliğiniz ücretsiz olarak gerçekleştirilebilirsiniz.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Nasıl Bağlanırım

Bireysel başvuru sırasında güvenlik ilkleri açısından verdiğiniz telefon numarasıyla işlem yapabilirsiniz. Müşteri numaranız telefonunuza mesaj yoluyla gelmektedir. Gelen mesajdaki müşteri numarasını kaydetmeniz sizin yararınızadır. Belirlediğiniz şifreyle birlikte müşteri numaranızla sisteme girerek bireysel banka işlemlerini halledebilir , hesap bakiyenizi öğrenebilir , faturalarınızı, eğitim ödemelerinizi ve diğer alternatif seçenekleri bulabilirisiniz.

Girdiğiniz şifreyi ve müşteri numarası unutulursa Ziraat bankası müşteri numarası öğrenme k için TC kimlik numaranızı ve telefon numaranızı girerek tekrardan mesaj yoluyla öğrenip yeni şifre ve müşteri numarası alabilirsiniz. Bu işlemler sırasında size kart numaranızı sormaktadır. Bilgiler doğru girilip onaylandığında tekrardan Ziraat bankası müşteri numarasıyla bireysel bankacılık işlemini şubelere gitmeden halletmeniz mümkün hale gelmektedir.

Sisteme girdiğiniz müşteri numarası ve şifresinden sonra telefonunuza gelen bilgilendirme onay şifresini 2 dakika içinde açılan onay sayfasına yazılmalıdır. Bu gelen bilgilendirme onay şifresi güvenlik açısından her defasında değişmektedir.

Müşteri numarasıyla yapılacak işlemlere gelinecek olursa ; fatura ödeme, TL transferi yapma, hesap kontrolleri yapma , bir nevi bankamatikten alınan doküman bilgisini bu sistem üzerinden müşteri numaranız ve şifrenizi girerek kolaylıkla erişim sağlayabilir işlemlerinizi bireysel işlemler üzerinden halledebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ev Hanımları Kredi Çekebilir Mi ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!
Önceki yazıyı okuyun:
Otomotiv Bakanlığı Kuruluyor

Otomotiv Bakanlığı Kuruluyor. Oldukça büyük talep gören otomotiv, kullanıcı ve yeni teknoloji ile konforlu bir ulaşım sağlaması adına önemli ar-ge...

Kapat