Ziraat Bankası Mobil Uygulama Açılmıyor Ne Yapmalıyım?

 • 07 Eylül 2018

Ülkenin en köklü bankalarından biri olan Ziraat Bankası verdiği hizmetleri teknoloji gelişimi ile birlikte mobil uygulamalara da taşımış ve bu alanda müşterilerine bir çok işlemi tek tık üzerinden gerçekleştirme imkanı sunmuştur. Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı sayesinde Para gönderme, fatura ödeme, hesap özetlerine bakma vb. bili mum işlemler Ziraat Bankası müşterileri tarafından cihazlarına indirecekleri uygulama ile birlikte kullanılabilir.

Ziraat Mobil Uygulaması

IOS ya da Android işletim sistemine sahip olan cihazlar giriş yapabiliyor. Resmi mağazalarından indirilecek olan Ziraat Bankası mobil uygulaması, sisteme ilk giriş yapacak olan müşterilerden belirli bilgileri girmesini ister. Bu bilgiler müşteri numarası ve bankadan alınacak olan tek kullanımlık şifre ile birlikte ilk girişin yapılmasını öngörür. Müşteri numarasını bilmeyen bireyler için bankanın müşteri hizmetlerini arayıp öğrenmek mümkündür. Uygulamaya giriş yapıldıktan sonra bütün işlemler hızlı ve güvenli bir şekilde yapılabilir. Ziraat Bankası mobil uygulamasına kimi zaman kullanıcıların giriş yapamadıklarına dair yorumlar gelir. Bu sorunun çeşitli nedenleri ve çözümleri olabilmektedir.

İnternet Bağlantısını Kontrol Etme

Uygulamaya girişler mobil cihazlar üzerinden gerçekleştiği için cihazlarda ara dönemlerde yaşanan internet kesintileri kullanıcıların uygulamaya girişini engelleyebilir. Bu nedenle Ziraat Bankası mobil uygulamasına giriş yapamayan kullanıcılar için internet bağlantısının iyi durumda olduğundan ve cihazın internete bağlı olduğundan emin olmaları gerekir. İnternet bağlı olduğu halde sorun devam ediyor ise mobil cihazın internet bağlantısını kapatıp tekrar açmak sorunun düzelmesine yardımcı olabilir.

Uygulamayı Yeniden Yükleme

Mağazalarda yer alan uygulamaların ara sıra sistemler hatalarla çöktüğü bilinir. Bu gibi durumlarda uygulamayı kaldırıp tekrar cihaza yüklemek sorunun giderilmesi açısından bir çözüm sayılabilir. Ziraat Bankası mobil uygulamasına giriş gerçekleştiremeyen ya da sistemsel bir hata olan kullanıcıların uygulamayı cihazlarından kaldırıp mağazaya girerek tekrar yüklemeleri, uygulamanın sıfırlanmasına neden olacağından dolayı aynı sistemsel hatanın alınmasının önüne geçilebilir.

Uygulama kaldırılıp tekrar yüklendikten sonra sistemsel hata devam ediyor ise kullanıcının bankanın müşteri hizmetlerini arayarak teknik ekibe bağlanması ve sorununu iletmesi gerekir. Teknik ekibin telefonla vereceği direktiflere uyularak uygulamanın açılma sorununa çözüm bulunabilir.

Bir önceki yazımız olan Faizsiz Ev Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde faizsiz ev kredisi, kredi kullanmadan konut alınırmı ve kredisiz ev hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Zehra dedi ki:

  Slm Mobil bankacılık. Sistemin kilitlendi ne yapmam lazım lütfen bilgi verin

  1. Webkredi dedi ki:

   Zehra hanım öncelikle telefonunuzu tekrar açıp kapatın. Olmazsa uygulamayı telefonunuzdan kaldırıp tekrar yükleyebilirsiniz.

 2. Hazal dedi ki:

  Mrb ben yabancıyım Tc kimlik(geçici ikametim var)ve telefon numaramı giriyorum ama giriş yapamıyorum yalnışlar diye bildirim yapıyor

  1. Turan Aydın dedi ki:

   Hazal hanım bu durumu isterseniz Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri ile paylaşın.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!
Önceki yazıyı okuyun:
Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi, BES’e Nasıl Katılınır?

Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi (BES), aile fertlerine emeklilik zamanında ek bir gelir elde etmeyi hedefleyen özel bir tasarruf ve...

Kapat