Ziraat Bankası Kredi Notu Öğrenme

  • 13 Haziran 2016

Kredi notunuz, sizin finans kuruluşlarından taşıt kredisi kullanma, yüksek limitli kredi kartı alma veya mortgage kredisi kullanma isteğinizin olumlu neticelenmesi olasılığını belirten sembolik bir değerlendirme yöntemidir. Ziraat Bankası Kredi notu öğrenme işlemi niçin önem arz etmektedir. Şayet daha önce finans kuruluşlarına olan borç ödemelerinizle alakalı düzensiz veya gecikmeli ödemeniz olmuşsa kredi notunuz düşük olur ve bankacılık ürünlerini kullanmanız konusunda size zorluk çıkarılabilir yada hiçbir bankacılık ürün ve hizmetinden yararlanamamanıza neden olabilir.

Ziraat Bankası Kredi Notu Öğrenme

Kredi notunuzun yüksek veya düşük olmasını sağlayan bazı kriterler mevcuttur, bu kriterleri şu şekilde sıralayabiliriz; Kullanmakta olduğunuz kredi kartlarınızın vaktinde ödemesinin gerçekleştirilmemiş olması veya geciktirilmiş olması, bankalarda bulunan vadesiz hesap bakiyenizin durumunun dengeli bir seyir izleyip izlemediği, henüz ödemesi tamamlanmamış olan kredilerin miktarları, finans kuruluşlarından kullanılan kredi yoğunluğu ve finans kuruluşları aracılığıyla gerçekleştirilen diğer bankacılık işlemlerden meydana gelir. Burada sayılan gelişmelerin tamamı değişik oranlarda sizin kredi notunuzu etkiler.

Kredi notu öğrenme işlemini belli ücretler karşılığında sağlayan özel şirketler ülkemizde hizmet göstermektedir. Eğer Ziraat Bankası Müşterisi iseniz ve kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız, Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numaralarını tuşlayarak veya hesabınızın mevcut olduğu Ziraat Bankası şubesine giderek ayrıntılı ve kesin olarak kredini notunuzu öğrenmeniz mümkündür.

Kredi notu sorgulama işlemi sonucunda oluşan notunuzun iyi olması sizin daha uygun faizli krediler bulabilmeniz için kolaylaştırıcı bir durumdur. Kredi notunuzun düşük seviyelerde görünmemesi için yapmanız gerekenleri birkaç cümle ile özetlemek gerekirse, ilk olarak kullanımınızda bulunan kredi kartınızın borç bakiyesinin tamamını sürekli ve düzenli olarak ödemeye dikkat etmeniz gerektiğini söyleyebiliriz. Başka bir husus ise kullanmış olduğunuz banka kredisinin ödemelerinde gecikmeye mahal vermeden tam zamanın da ödemenizi gerçekleştirmenizdir.

İnternetten Ziraat Bankası İle Kredi Notu Sorgulayın.

Ziraat Bankası aracılığıyla internet üzerinden isterseniz kredi notu sorgulaması yapabiliyorsunuz. Bu sorgulama işlemi için de masraf ödemesi yapmanız gerekir ki, bu sorgulama ücreti gün içinde ilerleyen saatlerde hesabınızdan kesiliyor. Banka iletişim yolları ile rahatlıkla yapılabilen bu işlem için problem yaşamanız halinde Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerini arayabilirsiniz. Numaraları ise 444 00 00 ile 0850 220 00 00. Bu numaralardan ulaşım sağlayarak ilgili birime bağlanıp destek alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ev Hanımları Kredi Çekebilir Mi ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!
Önceki yazıyı okuyun:
webden kredi
Webden Kredi Başvurusu

WEB DEN KREDİ BAŞVURUSU     Kredi başvurusunda bulunmak istiyorsunuz. Bunun için artık bankaya gidip, sıra bekleyip kredi başvurusu yapmanıza gerek...

Kapat