Ziraat Bankası Ek Hesap Başvurusu, Ek Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır?

  • 14 Ocak 2019

Ziraat Bankası Ek Hesap başvurusu. Çoğu zaman aniden ya da tekdüze nakit ihtiyaçları ortaya çıkabilir. Bu tarz durumlar bireyler genellikle bankaların yolunu tutar. Çoğunlukla da çalışılan banka ile görüşmek çözüm doğurur. Bankalar da müşterilerinin nakit ihtiyaçlarını düşünerek çeşitli kredili ürünler ortaya çıkarır. Kredi kartı, ek hesap, pratik kredi gibi ürünler zaman zaman çok kritik durumlarda hayat kurtarır.

Özellikle kaynak hesap ya da ek hesap olarak bilinen kredili mevduat hesapları müşterilerin acil nakit ihtiyaçlarında kullanabilecekleri ürünlerdendir. Her bankanın kaynak hesap adı altında bir ürünü olmasa da pek çok banka müşterilerine bu ürünü sunar. Müşterinin bu ürünü kullanabilmesi için bir tane vadesiz TL hesabı olmalıdır. Çünkü bu ek hesap vadesiz TL hesaba tanımlanır ve müşteri bu hesap üzerinden kullanım sağlar. Ziraat Bankası da müşterilerine bu ek hesap fırsatını sunmaktadır.

Maaş Anlaşmalı Müşteriler Öncelikli

Ek hesap kredili bir ürün olduğu için ödenmeme riski saklıdır. Dolayısıyla bankalar bu riski minimize etmek için düzenli geliri olan müşterileri tercih eder. Bunun yanında ek hesap en kolay maaş anlaşmalı müşterilere tanımlanır. Çünkü maaşı hali hazırda Ziraat Bankası’na yatan müşteriler bu bankadan daha kolay ek hesap sahibi olur.

Her Kanaldan Başvuru Sağlanabilir

Ziraat Bankası müşterileri bu ek hesap ürününe her kanaldan başvuru sağlayabilirler. Ancak telefon bankacılığından başvuru sağlayabilmeleri için telefon bankacılığı şifresine ihtiyaçları vardır. Ayrıca yine ATM kanalından başvuru yapabilmeleri için de banka kartı olması gerekir. İnternet bankacılığı kullanan müşteriler bu kanaldan da başvuru sağlayabilirler. Diğer tüm durumlarda ise şubeler ile görüşülmelidir.

Tanımlama Süreçleri

Başvuru sağlandıktan sonra her kredili ürün gibi ek hesap da onay sürecine düşecektir. Bu onay süreci 1 hafta 10 günlük bir zaman aralığını içerir. Bu süre zarfında müşterinin KKB notu incelenir ve bu ürüne olan kullanım uygunluğu kontrol edilir. Eğer herhangi bir sorun yok ise ürün tanımı gerçekleşir. Maaş anlaşmalı müşteriler de süreç oldukça hızlıdır. Hatta çoğu zaman aynı gün içinde de sonuçlandırılabilir. Sonuç SMS ya da mail yolu ile müşteriye bildirilir.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Güncel Tüketici Kredisi Faizleri ve Başvuru Yolları başlıklı makalemizde güncel kredi faizleri, kredi hesaplama ziraat ve ziraat kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Önceki yazıyı okuyun:
Ziraat Bankası EFT Saatleri, Ziraat EFT Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankasından hafta içi yapacağınız EFT saatleri 09:00 ile 16:00, hafta sonu ve tatil günlerinde yapılan EFT’ler ise ilk iş...

Kapat