Yeni Ford Focus Trafikteki Yerini Alıyor. (2019 Focus)

  • 18 Nisan 2019

Gelişen teknoloji her yönüyle otomotiv sektörüne de yenilikler katmaya devam ediyor. Teknoloji ile yarışan otomotiv markaları zamanla daha akıllı araçlar üretme yoluna gidiyor ve yaptığı Ar-ge çalışmaları ile beklentilere sınır tanımaz halde diyebiliriz. Bu anlamda özellikle Ford Focus severlerin merakla beklediği yeni kasa aracın tanıtımı geçtiğimiz günlerde yapıldı.

Yeni Ford Focus Neler Getiriyor?

Her yeni kasa Focus geçmişten izler taşıyor ve önceki modelindeki izlerden taşıyor. 2019 yılında piyasaya sürülecek olan araç ta bir önceki modeliyle benzerlik taşıyan çizgilere sahip diyebiliriz. Focus kullanan ve bu araca gönül veren tüketicilerin geri dönüşleri sayesinde tasarlanan aracı dört kapılı  sedan, 5 kapı hatchback ve 5 kapılı station olarak tüketicilere sunulacak.

Yeni Focus’un iç dizaynında önemli değişiklikler yapılmış ve çok modern hale getirilmiş. Genişletilen araçta yolculara ferahlık sağlanırken aynı zamanda geniş bagaj hacmi ile kalabalık ailelere hitap eder hale getirilmiş.

Adeta yeni yazılımlarla yeniden tasarlanan aracın akıllı hale getirilmesi bir çok tüketicinin beğenisini alacak gibi görünüyor. Co-pilot30 adı verilen yardımcı ile yol kontrolü sağlanırken, şerit takibi, hız miktarı gibi tanımamalar ile kullanıcılarına ve yolcularına daha güvenli bir araç sunulmaya çalışılmış. Önceki modellerde bulunan park asistanı da yenilenerek kendi kendine park olayına eklemeler yapılmış ki, kullanıcı artık gaz ya da frene dokunmak zorunda kalmadan park edilebilir hale getirilmiş.

Yeni Ford Focus’ta Motor

Aracın üretimi için benzinli ve dizel motor seçenekleri hali hazırda sunulurken benzinli için 1.0 ve 1.5 turbo, dizel araçlar için ise 1.5 ve 2.0 turbo motor ile satışa çıkarılacak. 8 İleri vitesin entegre edildiği dizel motorlarda yüzde 10 oranında yakıt tasarrufunun sağlanması bekleniyor.  Hibrit motor seçeneği ise çalışmalara devam ediliyor olacak ki yapılan açıklamalar bir sonraki yıl trafikteki yerini alacağı yönünde.

En Güvenilir Ford Focus Yaratıldı.

Londrada geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan Yeni Ford Focus Avrupa’da yaklaşık 7 milyon, dünyada ise 16 milyon araç ile trafikteki yerini çoğaltıyor. Aracın sıfırdan tasarlanması ile insan odaklı bir araç yaratılmış ki, insanlar için gerekli olan her şey düşünülmüş. Araçta her türlü kullanıcıya odaklanarak tasarımlar yapılmış. 1998 yılından bu yana her geçen gün biraz daha kendisini yenileyen araç segmentindeki araçlar içinde en güvenilir olma çabası içerisinde.

Yeni Focus’un Özellikleri

Araç kullanıcılarının en çok merak ettikleri hususların başında iç dizayn geliyor. Bu anlamda yenilenen aracın CUV tasarımı dikkatleri üzerine toplarken, Active ve lüks segmentindeki Vignale serileri yeni araç ile tüketicilerin beğenisine sunulacak. Kullanıcıya acil manevra desteği vererek olası kazaların önüne geçilmeye çalışılmış. C segmentinde ilk kez kullanılan bu özellik Ford Focus’la piyasaya gelecek. Aracın yazılımında sürücüye sürüş modu bulunurken, donanımları arasında modem, telefon ve diğer aletler için kablosuz şarj, 8 inç dokunmatik ekran ve hatırı sayılır bir ses sisteminin olduğunu söyleyebiliriz.

Yeni Focus’un Fiyatı Ne Kadar Olacak?

2019 yılında piyasaya sürülmesi beklenilen Yeni Ford Focus paketi ve donanımına göre farklı fiyatlar ile tüketiciyle buluşacak. Aracın motoru ve ek donanımlar fiyatına etki ederken 76 bin 500 liradan başlayan fiyatlar ile ülkemizde satışa çıkarılması bekleniyor.

Kısaca Yeni Ford Focus’ta Neler Var?

* 8 İnç Dokunmatik Ekran
* Sürücü Modları
* Kablosuz Şarj Ünitesi
* Hız levhalarını ve trafik levhalarını tanıma
* Hızlı park ile geliştirilmiş yazılım
* Yol şerit takibi
* Çarpışma Önleyici
* 8 İleri Dizel Motor
* Acil Manevra Desteği
* Ses Sistemi

Bir önceki yazımız olan Sosyal Medyada Satış Yapmanın Püf Noktaları başlıklı makalemizde facebookta satış, instagramda satış ve Sosyal medya satış teknikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!
Önceki yazıyı okuyun:
Dizel Aracın Avantajları

Özellikle daha önce dizel motorlu bir araç kullanmayan kişilerin en çok endişelendikleri hususların başında dizel motorun bakım masrafının çok olduğu,...

Kapat