Yapı Kredi Bankası, World Kredi Kartını İptal Ettirme

  • 04 Mayıs 2018

Günlük hayatta alışveriş yapmak için en çok kullandığımız kart tipleri arasında kredi kartları bulunmaktadır. Özelikle internet üzerinden alışverişlerin her geçen gün arttığı şu günlerde bazı kullanıcıların kredi kartlarını iptal ettirmek istemesi durumunda izlemesi gereken bazı yollar bulunmaktadır. Kredi kartınızın iptalinde izlemeniz gereken yollar hakkında bilgi verelim.

Kredi kartını iptal ettirmek istediğiniz zaman Yapı Kredi Bankası’nın şubelerini, Yapı Kredi Bankası’nın telefon bankacılığını veya Yapı Kredi Bankası’nın internet bankacılığı ile mobil bankacılığını kullanabilirsiniz.

Telefon Bankacılığından Hemen Kapatabilirsiniz

Yapı Kredi Bankası’nın kredi kartını iptal ettirmek için izlemeniz gereken en kolay yolun telefon bankacılığı olduğunu belirtmek istiyoruz. Yapı Kredi Bankası’nın müşteri hizmetleri numarası olan 444 0 444 numaralı telefonu arayarak buradan kredi kartınızın iptalini isteme durumunuz vardır. Ancak bu telefon üzerinden yapacağınız görüşme sırasında müşteri danışmanının sizlere bazı sorular soracağını ve kredi kartınızın kapatılmamasını sizlerden talep edeceğini belirtmek istiyoruz. Ancak sizler kredi kartınızın kapatılmasını net bir şekilde istemeniz durumunda müşteri danışmanları en kısa sürede kredi kartının kapatılması konusunda başvurunuzu değerlendirmeye alacaktır.

Kredi kartınızın kapatılması sırasında dikkat etmeniz gerekenler

Günlük hayatta çok fazla tercih ettiğimiz kredi kartlarımızın zaman zaman ödenmeyen borçları zor durumda kalmamıza neden olmaktadır. Bu yüzden Yapı Kredi Bankası’na ait olan kredi kartınızı kapattırmak istediğiniz zaman kartınıza ait bütün borçlarınızın kapatılması banka tarafından sizlerden istenecektir. Hatta eğer kredi kartınız içerisinde taksitli bir şekilde yapmış olduğunuz alışverişleriniz varsa bu ödemelerinizi de yaparak kredi kartınızı iptal ettirme şansınız bulunmaktadır. Yani kredi kartınız içerisinde borç bulunuyorsa bu durum karşısında kredi kartınızı iptal ettirme şansınız yoktur. Bu detaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Hatta kredi kartınızın borcunun kapatılması sırasında kuruşların bile son derece önemli olduğunu, kapatılmaması durumunda ilerleyen yıllarda sizleri büyük bir sürprizin beklediğini buradan açıklamak istiyoruz. kredi kartınızı kapattırma istediğiniz zaman mümkünse içerisinde 1 TL 2 TL gibi rakamları fazladan ödeme yaparak sonrasında doğacak olan sorunların tamamen ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz. Yapı Kredi Bankası ile ilgili merak ettiğiniz sorularınız için bizlere yorum kısmından aklınıza takılan soruları yazabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İhtiyaç Kredisi mi, Yoksa Kredi Kartından Nakit Avans mı? başlıklı makalemizde kredi kartından kredi, kredi mi kredi kartı mı ve nakit avans mı taksitli nakit avansmı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Önceki yazıyı okuyun:
Enpara Kredi Kartını İptal Ettirme, Enpara Kartı Kapattırma

Ülkemizde Havale ve EFT ücreti almadan bankacılık işlemleri yapma hizmetini sunan bankalar arasında gelen QNB Finansbank’ın şubesiz bankacılık hizmeti olan...

Kapat