Vakıfbank Taşıt Kredisi

  • 26 Eylül 2018

Türkiye’nin en kurumsal devlet bankalarından olan Vakıfbank, müşterilerine özel olarak sunduğu taşıt kredisi kampanyaları ile araç hayallerinizi gerçeğe kavuşturuyor. Uygun vade ve faiz seçenekleri ile taşıt kredisi kullandıran banka, oldukça avantajlı seçenekler sunuyor. Özellikle dosya masraflarının diğer bankalara oranla daha düşük olması ve faiz oranlarının uygun düzeyde olması Vakıfbank’ı taşıt kredilerinde oldukça avantajlı kılıyor. Vakıfbank üzerinden taşıt kredisi başvurusu yapmak isteyen kişiler direkt olarak şubelerden başvuru yapabileceği gibi, internetten ya da SMS üzerinden de ön başvuru yapabiliyor.

Vakıfbank İkinci El Araca Taşıt Kredisi Veriyor mu?

Taşıt kredisi kampanyalarını oldukça çeşitlendiren Vakıfbank, ikinci el araçlar için de taşıt kredisi hizmeti veriyor. Ancak satın almak istediğiniz aracın yaş sınırını aşmamış olması gerekiyor. Genel olarak satın alınacak araçların 8 yaşının üzerinde olmaması gerekiyor. Bu yaş sınırını aşan araçlar için kredi alınabilme ihtimali oldukça düşüktür. Satın alacağınız ikinci el araçlarda 48 aya kadar vade seçeneği uygulanabiliyor.

Vakıfbank Taşıt Kredisi Faizleri Ne Kadar?

Vakıfbank, sıfır ve ikinci el araçlar için farklı oranlarda faiz sunuyor. Sıfır kilometre bir araç satın almak isteyen kişiler %1,17’den başlayan faiz oranları ile hayallerini gerçeğe dönüştürüyor. İkinci el taşıt kredisi faizleri ise %1,19’dan başlıyor. 20 bin TL değerinde bir taşıt kredisini %1,17 faiz oranından aldığınızı düşünecek olursak, aylık ödeme tutarınız 575 TL gibi uygun miktarlarda olacaktır. Söz konusu bu rakamlar, piyasadaki en uygun seçeneklerden birisidir.

Vakıfbank Taşıt Kredisinde Hayat Sigortası Zorunlu mu?

Hayat sigortası, kredi borcu devam ederken vefat eden kişilerin borcunun geri ödenmesini sağlar. Hayat sigortası olan bir kişi hayatta olmasa bile, sigorta şirketi tüm ödemeleri bankaya yapar. Bu bakımdan bankalar yüksek miktarlarda kredi kullandırırken hayat sigortası şartı koyar. Vakıfbank üzerinden taşıt kredisi başvurusu yapan kişiler 50 bin TL’yi aşmadığı sürece hayat sigortası istenmez. Ancak 50 bin TL’yi aşan kredilerde bankanız sizlere bir hayat sigortası yaptırır. Başvurularda sizlerden hiçbir kefil talebi yapılmazken, geri ödeme bitene kadar araca rehin uygulanır.

Vakıfbank vermiş olduğu fakat ödemesini alamadığı taşıt kredilerinin tahsisi için araçlara koyduğu ipotek ile bu araçların satışını da yapmaktadır. Bu nedenle Vakıfbank’tan satılık ikinci el araçlar başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yanlış Hesaba Gönderilen Para İptal Edilir mi? başlıklı makalemizde başkasına giden para, gönderilen paranın iptali ve yanlış giden para hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Önceki yazıyı okuyun:
Türkiye Finans Katılım Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Öğrenme

Türkiye Finans Katılım Bankası müşterisi bireylerin internet bankacılığından bankacılık işlemlerine çok kısa bir süre harcayarak hemen işlemlerini halledebilmeleri mümkün oluyor....

Kapat