Şubat Atamalarında Hangi Branşlar Önde?

  • 22 Ocak 2016

Milli Öğrenim Bakanlığı aracılığıyla ifade edilecek meydana iştirak eden şubat ayı atamalarında hangi branşların önde meydana geldiği merak konusu oluyor. Inanç Kültürü ve Halka Bilgisi Öğretmenliği ile Rehberlik önde geliyor.

Şubat Atamalarında Hangi Branşlar Önde

Pek tek sürü öğretmen adayının heyecanla beklediği şubat ayı atamalarında Ulusal Öğrenim Bakanlığının alacağı öğretmenlerin branşları merak konusu olmuştu. Bu konu konusunda olarak farklı araştırmalar ve istatistikler takdim edildi. 2016 şubat atamaları amaçlı bu sene önde iştirak eden 2 alan var.
Bu Alanlar Şanslı!

Öğretmen Geliştirme ve Yetiştirme Evrensel Müdürü meydana iştirak eden Ali Yılmaz aracılığıyla şubat ayı içinde ifade edilecek meydana iştirak eden atamalara ilişkili olarak olarak tek açıklama geldi. Bu izah etmeye yönelik Ulusal Öğrenim Bakanlığı atamalar amaçlı boş olan kontenjanları tespit edilerek öğretmen atamaları yapacak. Bunun içerisinde şimdiden gereksinim ola alanlar ile ilgili veriler toparlanıyor. 2016 öğretmen atamaları içerisinde en pek ihtiyacın meydana geldiği alanlar ise;

· Inanç Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği,

· Özel Öğrenim ve Rehberlik Öğretmenliği.

Öğretmenlerimizin 10 sene eskisinden ek olarak gelişmiş tek düzeyde bilişim kullanabildiğini ve eskiyen sistemlere bakarak hayat ile ölçüşebilecek seviyeye geldiklerini söyleyen Ali Yılmaz, bilgiyi beceriye dönüştürmede eksikliklerin meydana geldiğini ifade etti.

30 Bin Tayin Kapıda!

Şubat ayı atamaları dair rakamların artık belli olmadığını söyleyen Ali Yılmaz, şubat ayı atamalarında gereksinim meydana iştirak eden sahaları tespit ettiklerini ifade etti. İhtiyaçlar doğrultusunda kadroların belirleneceğini söyleyen Ali Yılmaz, çizelgelerin ağır ağır oluşacağını da belirtti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!
Önceki yazıyı okuyun:
KPSS Tercih Ücretleri Nekadar KPSS 2015/2 Tercihleri Ne Zaman Başlıyor?

KPSS Seçim Ücreti-2015/1 KPSS tercihlerinin başlamasına sayılabilir günler kala, seçim yapacak adaylar ilk defa fiyatlı seçim çağı ile karşılaşacak. Peki...

Kapat