Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar

  • 28 Kasım 2018

Bilindiği üzere bankalar kredi vermek konusunda sigortalı müşterileri tercih etmektedir. Ama bunun yanında sigortasız kişilerin de finansman desteğe ihtiyaç duyması ve bankalardan kredi desteği almak istemesi çok olağandır. Günümüzde öyle ki düzenli bir geliriniz ve sigortanız yoksa kredi imkânlarından faydalanmanız pek de mümkün değil. Hâlbuki günümüzde sigortalı ve sigortasız birçok kişi krediye ihtiyaç duymaktadır. Türkiye’ de bulunan bankalar arasında bunun bilincinde olan Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar da bulunmaktadır.

Bankalar için kredi alacak olan kişinin sigortalı olması oldukça önemli bir husustur. Fakat kredi ihtiyacında olan ve sigortası olmayan kişilere de bu ihtiyaçlarını karşılamak için düzenli gelir belgesiyle kredi olanakları sunulmaktadır. Ayrıca bunun dışında kredi çekilecek olan bankada belli bir birikmişinizin olması da kredi çekmenize yardımcı olacaktır.

 Son yıllarda ortaya çıkan bu sigortasız kişiye kredi verme imkânı banka tarafından iyice araştırma yapılmak koşuluyla sağlanmaktadır. Bu koşullar arasında düzenli maaş aldığınıza dair belge ya da üzerinize kayıtlı gayrimenkul, otomobil, arsa veya iş yeri varsa bunlara ait belgeler yer almaktadır. Bu koşullarda sigortasız kişiye kredi verilmektedir. Sigortası olmayan kişilere 20.000 TL’ye kadar kredi verilmektedir. Sigortasız kişilere kredi veren bankaların isimleri şu şekildedir: İş Bankası, Halkbank, Yapı Kredi Bankası, Denizbank, ING Bank ve Finansbank. Uygun kriterleri sağlamak koşuluyla sigorta şartı olmadan da kefilsiz ve gelir belgesiz olarak bu bankalardan kredi çekmek mümkün. Günümüzde Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar sayesinde birçok ev hanımı ve de öğrenci bu şekilde kredi imkânlarından faydalanmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Ev Hanımları Kredi Çekebilir Mi ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Önceki yazıyı okuyun:
TEB POS Cihazının Avantajları SMS Başvurusu

Parasal olarak özellikle çok nakit bulunduran işletmeler güvenlik riski oluşturur. Alacağınız POS cihazı ile nakit bulundurmaktan kurtulursunuz. Ayrıca satış sonrası...

Kapat