Şekerbank Traktör Kredisi, Traktör Kredisi Alma Şartları

  • 03 Eylül 2018

Çiftçiyseniz, size işlerinizde en çok fayda gösterecek makine ve teçhizatların başında traktör geliyor. Fakat bedeli ile yüksek tutarları içerisinde barındıran traktörlerin alımı maddi olarak zorlayan bir husus. İster sıfır kullanılmamış olsun, isterse kullanılmış ikinci el bir traktör alımı için finans desteğini sağlayan bankalar bulunuyor. Traktör sahibi olmanın en kolay yolu reklamıyla tüketicilere hizmet veren Şekerbank  Traktör Kredisi tahsisi uygun şartlar ve faiz oranı ile sizlere sunulabilir.

Tarımla uğraşan çiftçi ve tüzel kişiliklerin kullanılmamış ve ikinci el traktör alımlarında kullanılmak üzere Şekerbank Esnek Ödemeli Traktör Kredisi tahsisi yapıyor. Burada krediyi alan kişinin nasıl bir şekilde ödemek isteği önemli.  İster sabit taksitli, ister esnek, ister artırmalı olarak ödeme yapma imkanına sahip oluyorsunuz.

Ne Kadar Traktör Kredisi Alabilirim?

Şekerbank Traktör kredisi tahsisi alacağınız traktörün bedelinin yüzde 75 oranına kadar yapılıyor. Yani kısaca yüz bin liralık bir traktör için 75 bin lira kredi alabiliyorsunuz ve kredinin maksimum geri ödemesi ise 60 ay olarak yapılıyor. Alacağınız kredi ile traktörünüz ipotek altına alınırken, beş yıl boyunca kredinizi öderken aynı zamanda traktörünüz ile de kazanabiliyorsunuz. Ayrıca aylık sabit ödeme yanında yılda bir ödemeli kredi de alabiliyorsunuz fakat aylık sabit ödeme ile yapılanın yanında daha yüksek faiz oranı üzerinden hesaplama yapılabilir.

Almak istediğiniz ikinci el, yani kullanılmış bir traktör ise alabileceğiniz kredi tutarı traktör bedelinin yüzde 60’ı ile sınırlı . Ayrıca almak istediğiniz traktörün modeli de beş yıldan daha büyük olmamalı. Bu kredi için de aylık ve yılda bir ödeme imkanınız bulunuyor.

Şekerbank Traktör Kredisine Nasıl Başvururum?

Traktör almak isteyen tüzel ve gerçek kişilerin kredi başvurusu ancak Şekerbank Şubelerinde yapılabiliyor. Banka üzerinden yapacağınız başvuru ile anında değerlendirmeye alınıyor ve size muhtemel alabileceğiniz krediler hakkında yeteri kadar bilgi veriliyor. Uygun olması halinde de başvurunuzu hemen yapabiliyorsunuz. Alacağınız kredi için ipotek, ipotek ettirilecek gayrimenkule ait tapu fotokopisi gibi hususlar istenebilir.

Şekerbank Traktör Ekipmanları Kredisi

Traktör ile çiftçilik yapılabilmesi için,yapılan tarımın özelliğine göre yardımcı ekipmanlarda alınmak gerekir. Bu ekipmanların alınabilmesi için Şekerbank Tarımsal Ekipman Kredisi tahsisi de yapıyor. Üretim için bitkisel yada hayvansal fark etmiyor.  Alacağınız ekipman kredisinin geri ödemesi maksimum 60 ay. Ekipman bedelinin yüzde 75’i kredi alınırken, bu rakama KDV oranı da dahil ediliyor. Alınacak finans desteği ile motorlu motorsuz çapa makinesi, ilaçlama, gübre, balya, mısır ve ot biçme makineleri gibi alımları yapabiliyorsunuz.

Çiftçi Taşıt Kredisi de Şekerbank’tan.

Çiftçilere verilen traktör kredisindeki şartlar dahilinde taşıt  kredisi tahsisi de yapılıyor. Sıfır km araç için yüzde 75, ikinci el 5 yaşına kadar taşıtlar için yüzde 60 oranında kredi alınabiliyor. Çiftçi Taşıt Kredisi geri ödemelerinde vade süresi 60 ay. Başvuruların tek adresi ise Şekerbank şubeleri.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Taksit Sayılarında Değişiklik başlıklı makalemizde ihtiyaç kredisi vadesi, kredi kartı altına taksit sayısı ve kredi kartı taksit sayıları hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Önceki yazıyı okuyun:
Ziraat Bankası Traktör Kredisi, Alma Şartları, Geri Ödeme Koşulları

Tarım ve çiftçilik denilince genel olarak ilk akla gelen toprak ve hayvancılık geliyor. Bu işlemleri gerçekleştirecek çiftçilerin de en çok...

Kapat