Öğretmen atamaları 2016 MEB’den flaş gelişme

Öğretmen atamaları 2016 konusunda MILLI EĞITIM BAKANLIĞI’den izah geldi. MILLI EĞITIM BAKANLIĞI özel okullarda personel ve ataması yapılmış olan öğretmenlerin göreve başlamaları amaçlı zaman tanınacağını duyurdu.

Milli Öğrenim Bakanlığı-MILLI EĞITIM BAKANLIĞI’e ilişkili okullara ataması yapılmış olan fakat özel okullarda sözleşmesi meydana gelen öğretmenlere göreve başlamaları amaçlı zaman tanındı.

Öğretmen atamaları

MEB ilişkili okullara ataması yapılmış olan özel okullarda memur öğretmenlere, göreve başlamaları amaçlı 1 Eylül’e civarı zaman verildi.
Bakanlık aracılığıyla şehirlere sevk edilen yazıya göre, 30 bin öğretmen ataması alanında, Bakanlığa ilişkili öğrenim müesseselerine atanan fakat mukavele doğrultusunda özel öğretim müesseselerinde belli zaman çalışmak halinde meydana gelen öğretmenler, istemeleri ve durumlarını belgelendirmeleri koşuluyla 1 Eylül’de görevlerine başlayabilecek.

Bu haktan istifade etmek isteyenlerden öğretmen olarak ataması yapılanların atandıkları şehirlere, aday öğretmen olarak atananların ise 2. dönem tercihleri sonucu olarak yetiştirme sürecini geçirecekleri şehirlere dilekçeyle müracaat etmeleri gerekmektedir. Aday öğretmenler, göreve başlayacakları tarih itibarıyla uygulanmak üzere 2. dönem tercihlerini ise kesinlikle yapacak.

Bir önceki yazımız olan Üniversite Taban Puanları 2016 ÖSYM Bölümleri - üniversite Taban Puanları 2016 2 Yıllık başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Önceki yazıyı okuyun:
Bireysel Kredi Notu Öğrenme

Kredi notu, sizin finansal hayatınızın analiz edilmesi sonrası 0 ile başlayarak 1900 puan ile biten bir skordur. Bu skor sizin...

Kapat