Öğrenciler Kredi Alabilir Mi? Ögrenciyim nasıl kredi alabilirim

  • 09 Ocak 2019

Öğrenciler Kredi Alabilir Mi?

Öğrenci demek her zaman parasal olarak zar zor yetinme durumlarından biridir. Bilhassa derslerine odaklanabilmek amaçlı pekçok öğrenci bizzat hanelerine çıkmak talep ediyor ve kalabalık yurtlardan bir nevi kaçmaya çalışıyorlar. Bütün şunlar tabiki maddiyat mananında sebep duyulan durumlar ve bu yüzden de öğrenci kredi alabilir mi ya da öğrenciye kredi verici bankalar var mı heyecan ediliyor. Hem aileler aynı zamanda öğrenciler bilhassa önce senesinde çok zorlanıyor ve çeşitli bir ilde okumanın zorluğunu çok pek çekmeye başlıyorlar.

Sizlerde eşya almak amaçlı ya da bir ev kiralamak amaçlı üstelik ek olarak pekçok masrafınız amaçlı bir bedava burs almayı başaramadıysanız öyleyse bir yol kredi çekmek benzeri duruyor. Peki öğrenci kredi alabilir ya da öbür bir deyiş ile öğrenciye kredi çıkar mı sizler amaçlı incelesek. Talebelerin alabileceği kredi Türkeri hangileridir ve istenildiği civarı bir kredi limiti oluşturulabilir mi?

Gelir olması şart mı?

Kredi almak amaçlı müracaat yaptığınızda önce bakılan bir gelirinizin olup meydana gelmediği. Normal koşullarda bir geliriniz var ise kredinizi anında hemen her bankadan alabilirsiniz ama talebenin ne türlü bir geliri olabilmektedir ki diye heyecan edebilirsiniz. Şayet part time olarak çalışıyorsanız tabiki gereksinim kredisini kolay bir şekilde çekebilirsiniz ama şayet çalışmıyor ve derslerinize odaklanıyorsanız kredi çekmeniz ek olarak kolay değil bir duruma gelebilir. Bunun amaçlı neler uygulamak gerekir bakalım.

Çalışmayan öğrenci kredi alabilir mi?

Çalışmayan öğrenci kredi alabilir mi? derseniz, bunun esasında birden çok karayolu var tabi ki. Şayet bir kira geliriniz ya da üzerinize kayıtlı mülkler varsa ve aileniz sizlere kefil olursa pekçok bankadan gereksinim kredisi çekebilirsiniz ama bunun amaçlı dediğimiz benzeri iş olmasa da bir ciro hali kanıtlanması gerekmektedir olacak. Dolayısıyla bu gibi bir dekoratif pekçok öğrenci aracılığıyla esasen elenmiş oldu.

Kredi kartıyla kredi kullanmak

Aslında nihai yıllarda bankalar resmi olarak kredi veremediği pekçok kişiye ek olarak çeşitli bir uygulama sunuyor ve kredi kartı faydalanılarak kredi vermeyi öneri etmekte. Bunun amaçlı tabi ki öyle fazla yüksek kredi oranları kullanamıyorsunuz ama evrensel manasıyla 3.000 liraya civarı kredi kartınızdan nakit çekerek taksit ile ödeyebiliyorsunuz. Bakıldığında bu da bir nevi kredi versiyonu diyebiliriz. Bir eksik yanı ise bu taksitlerin çok uzunca olmaması oldu. Başka Bir Deyişle sizler ne civarı çekesiniz çekin ödeyeceğiniz en pek taksit ölçüsü 9 taksit oldu. Dolayısıyla çok büyük yüksek bir ücret çekerseniz ödemekte zorlanabilirsiniz. Söz gelişi 2000 TL çekerseniz 9 taksit ile üremleri beraber 220 TL civarı bir geriye tediye yapabilirsiniz. Bu bağlamda küçük tefek ihtiyaçlarınızı kredi kartıyla taksit kullanmak avantajından istifade ederek paraya sahip olabilirsiniz. Tabiki ailenizden saklı kullanacaksınız kredi kartınızın izahında yazacağını da unutmayın.

Bir önceki yazımız olan Kredi Notunu Öğrenmek Ücretlimidir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Önceki yazıyı okuyun:
İnternet üzerinden reklam ile para kazanma

İnternet çağımızda artık hemen hemen herkes tarafından kullanılan ve erişebilirliği telefonlar, tabletler ile oldukça yaygınlaşmış olan bir ağdır. Bu sebeple...

Kapat