Kredi Sicilim Bozuk Kredi Çekmek İstiyorum

  • 20 Ekim 2018

Geçmiş dönemde kredi ve kredi kartı borçlarına sadık kalmayan tüketicilerin karşılaştıkları durumlardan birisi olan kredi sicilinin bozulması olayıdır. Bu kredi sicilinden kastımız kredi notu düşmüş olabilir hatta daha da ilerisi kredi yasaklısı konumuna gelmiştir. Kredi sicilim bozuk kredi almak istiyorum diyen kişilerden bir tanesiyseniz çözüm yolunuz olabilir mi bilinmez ama yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Sicili Bozuk Olana Kredi

Kredi sicilinden dolayı kredi alabileceğiniz bankalar özel bankalardır. Özel bankalar ticari faaliyeti bulunan kurumlar olmasından dolayı kredi yasaklısı konumunda olan kişilere de kendi bünyelerinde kredi verebilirler. Sonuçta para kazanma yollarından.

Kredi sicilim bozuk kredi almak istiyorum diyen kişilerin başlıca kredi alabileceği özel bankalar QNB Finansbank, Denizbank, Garanti Bankası, Odeabank ve Akbank diyebiliriz. Bu bankaların şubelerinden yapacağınız başvuru sizinde çarenize ilaç olabilir.

Özel bankalar kredi sicili nedeniyle kredi almaya uzak olan kişilere kredi tahsisine giderken burada faiz oranını yüksek tutabiliyorlar. Çünkü kredinin ödemesinde riskli grup içerisindesiniz ve kredi ödemeleriniz yapılmayabilir. Bununla birlikte bu müşterilerinden istedikleri en önemli husus kefil. Kefil talebi ile banka kredisini güvence altına almaya çalışabilir. Sizde bu sayede kredinize ulaşmış olursunuz.

Kredi Notunuz İle Az Riskli Olabilirsiniz

Kredi tahsisinin yapılmasında kredi notu önemli. 1300 ve altında notlara sahip tüketicilere bankalar uzak mesafeden bakıyorlar. Bu kişilerin kredi almaları risk oluşturuyor ve bunun için başvurularına olumsuz cevap verebiliyorlar. Yine de kredi ihtiyacınızı karşılayabilmek için başvuru yapmaktan imtina etmemek gerekir. En kötüsü başvurunuz reddederler. Yani kaybedeceğiniz bir husus yok.

Yazımıza ulaşmışsanız siciliniz bozuk olmasına rağmen kredi arayışında olduğunuz doğrudur. Bu durumda olan binlerce kişi bulunuyor. Aldığınız kredilerden dolayı yasal takip sürecine girmemişseniz şanslı tüketicilerdensiniz. Çünkü kredi alma ihtimaliniz bulunuyor demektir. Fakat yasal sürecin bir aşamasında bulunuyorsanız bankalar size kredi vermeyeceklerdir. Bu kişilerin en azından 5 yıl kredi ürünlerinden muaf olacaklarını üzülerek söylemeliyim. Bu nedenle bankaların size arkasını dönmesini istemiyorsanız onların isteklerini de yerine getirmekle yükümlüsünüz. Hiç bir zaman tek taraflı bir ilişki olamaz ve sizin isteğinizi nakdi olarak bankalar karşılıyorsa sizde onların şartlarını yerine getirmelisiniz.

Sicili bozuk olan kişiler kredi ile birlikte kredi kartlarına da uzaktan bakmakla yetiniyorlar. Çünkü kart talepleri de olumsuz cevap veriliyor. Nitekim bankacılık sektörünü de sınırlayan yasal çerçeveler bulunuyor. Bu çerçevenin dışına çıkmak ta yasal olarak imkansız. Kanunen bankaların ve tüketicilerin hakkını savunan bu yasalar herkesin ihtiyaç duyabileceği hususlar.

Senetle Paradan Uzak Durmalı

Finans kuruluşlarından nakit ihtiyacını karşılayamayan kişilerin başvurduğu noktalardan birisi de senetle para almak. Boş senetlere atılan imzalar eşliğinde alınan bu paralar ile çok daha fazla faiz ödemesi yapmak zorunda kalabilirsiniz. Hatta aldığınızın bir kaç katını ödemekte var bu işin sonunda. Yasal olmayan bu işlemden uzak kalmak mantıklı bir adım olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Güncel Tüketici Kredisi Faizleri ve Başvuru Yolları başlıklı makalemizde güncel kredi faizleri, kredi hesaplama ziraat ve ziraat kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Önceki yazıyı okuyun:
Araç Haciz Sorgulama Nasıl Yapılır? SMS ve E Devletten Haciz Sorgulama

İkinci el taşıt alımında dolandırılma korkusu almak üzere olduğu aracın üzerinde haciz olup olmamasını, araca ipotek konulup konulmadığını sorgulama yapılmasına...

Kapat