Kredi Notu Nasıl Yükselir?

  • 23 Aralık 2018

Kredi Notu Nasıl Yükselir? Bankalardan talep etmiş olduğunuz kredi veya kredilerinizde bazı değerlendirme aşamalarından geçmelisiniz. Bu değerlendirme aşamalarında ise sizlerin bankalar ile aranızdaki ticari sicilinize bakılmaktadır. Kredi notu ise, KKB tarafından tutulan bankalar ile aranızdaki tüm alışverişlerin rakamsal olarak değerlendirilmesidir. Kredi notunuzun düşük olması da alacağınız kredilerinizde olumsuz olarak sonuçlar ortaya çıkaracaktır. Kredi notunuzun düşük olması nedeni ile alamadığınız kredileriniz veya kredi kartlarınız sizlere sıkıntılar yaşatmaktadır.

Kredi İçin Kredi Notu Değerli

Kredi notunun günümüzde oldukça değer olması nedeni ile yüksek seviyelerde tutulması gerekmektedir. Kredi notunuz düşük ise yükseltebilmeniz için de bazı çalışmalar yapmalısınız. Peki Kredi Notu Nasıl Yükselir? Eğer var olan bir kredi borcunuz veya kredi kartı borcunuz var ise hemen ödemelisiniz. Gecikmede bulunan herhangi bir ödemeniz var ise hemen kapatmalısınız. Bundan sonraki aşamalar da ise bankalar ile aranızdaki alışverişleri düzenli olarak yapmalısınız. Alacağınız yeni kredilerinizi vadelerini gününde ödemelisiniz. Yapacağınız kredi kartlı alışverişlerinizde taksitlerinizi gününde ödemelisiniz.

5 Yıl Yasaklı Durumuna Düşüyorsunuz

Eski dönemlerde ödeyemediğiniz kredileriniz veya kredi kartlarınızdan dolayı kredi notunuzun düşük olması veya icrada olmanız durumların da ise kredi veya kredi kartı almanız mümkün olmayacaktır. Bu durumdan ise en az 5 yıl süre içerisinde kurtulabilirsiniz. Bu durumdan kurtulmanız esnasından sizlerde bankalar ile aranızdaki sorunları iyiden iye çözebilirsiniz. Kendinize bir hesap açarak bu hesap üzerinden nakit para akışı yapabilirsiniz. İnternet bankacılığı sistemi ile birçok ödemelerinizi bu hesap ile yapabilirsiniz. Otomatik ödeme talimatları, EFT hesaplar, havaleler, fatura ödemeleri ile bankalardaki sicilinizi düzenleyebilirsiniz.

Yapacağınız bu işlemlerin ardından belirli bir süre sonra kredi notunuzda yükselecektir. Yapacağınız bu işlemlerin ardından kredi notunuzun sizlerin istemiş olduğu kredi miktarının verilmesine sebep olabilir. Yeni bir kredi alırken de düşük miktarlı ve kısa vadeli olmasına dikkat edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ev Hanımları Kredi Çekebilir Mi ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!
Önceki yazıyı okuyun:
Ziraat Bankası POS Cihazı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İster netten isterse ticari firması üzerinden satış yapmak için kullanmak zorunda olduklar en büyük husus artık POS cihazları oldu. Çünkü...

Kapat