Kredi Kartı Almanın Kolay Yolları

  • 14 Mart 2019

Günlük kullanımlarda kredi kartı kullanım oranı her geçen gün artmaktadır. Özellikle de internet üzerinden alışverişin her geçen gün arttığı şu günlerde kredi kartına sahip olmak isteyen bazı kullanıcıların kredi kartı alma konusunda ciddi sıkıntılar çektiğini biliyoruz. Bu yüzden Kredi kartı almanın kolay yolları hakkında merak edilen sorularınızın cevaplarını buradan açıklamak istiyoruz.

Kredi kartı başvurum onaylanmıyor?

Eğer herhangi bir bankaya kredi kartı başvurusu yapıyorsanız ve banka tarafından bu başvurunuz onaylanmıyorsa muhtemel olarak isminiz bankanın kara listesinde yer alıyordur. Bu kara listede yer alan müşterilerin en kısa şekilde kara listeden çıkması gerekmektedir. Bu yüzden izlemeniz gereken yollar hakkında bilgi verelim.

Öncelikli olarak bankalara olan borçlarınızı en kısa süre içerisinde ödemeyi tercih edebilirsiniz. Eğer ödeme konusunda yeterli maddi gücünüz yoksa bu sefer yapmanız gereken bankanıza giderek borçlarınız ile ilgili olarak yapılandırma yapmanız gerekmektedir. Bankaya giderek ödemek zorunda olduğunuz borçlarınızı ödeyebileceğiniz şekilde yeniden yapılandırmayı seçerek kredi kartı başvurusunda onay alma süresinin önünü açabilirsiniz. Hatta borcunuz olan bankaya giderek kredi kartı başvurusunu da yapılandırma sırasında yaparsanız, kredi kartı alma şansınız biraz da olsa bulunacaktır.

Ödemeler dışında bankaya otomatik ödeme talimatı verin

Bankaların en çok sevdiği işlemler arasında otomatik ödeme talimatları gelmektedir. Bu yüzden kullanmakta olduğunuz bankanın bankamatik kartlarına otomatik ödeme talimatları vererek bankanızın sizlere bakış açısının değişmesini sağlayın. Ödemek zorunda olduğunuz bütün faturalarınızı bir banka üzerinden otomatik ödeme talimatı ile ödemeniz hem kara listeden çıkış sürenizin daha kısa olmasını sağlayacak, hem de bankaların sizlere kredi kartı verme süresinin daha aza inmesini sağlayacaktır. GSM faturaları, su faturası, doğalgaz faturası, elektrik faturası ve buna benzer diğer faturaların tamamını tek bir bankaya vererek o bankadan kolay bir şekilde kredi kartı alma şansını bulmuş olursunuz.

Bu belirttiğimiz iki yöntemde sizlere kredi kartı alma konusunda gerekli olan kolaylıkları sağlayacak adımlar arasında yer almaktadır. bu yüzden bu şekilde sizlerde işlem yaparak kredi kartınızı kısa süre içerisinde alma şansını yakalamış olacaksınız.

Bankacılık ürünlerini kullanmak istiyorsanız bankaların taleplerini ve isteklerini yerini getirmelisiniz. Aksi takdirde borç veren taraf olarak bankalar sizlerin taleplerini yerine getirmekten kaçınır.

Bir önceki yazımız olan Enpara Kredi Kartını İptal Ettirme, Enpara Kartı Kapattırma başlıklı makalemizde enpara kart iptali, finansbank kredi kartı kapattırma ve kredi kartı iptali enpara hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Önceki yazıyı okuyun:
Yeni Hurda Araç Yasası Bize Ne Kazandırıyor?

Uzun süredir dile getirilen hurda araç teşviki ile ilgili düzenleme meclisten geçmesinin ardından Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Gelir İdaresi...

Kapat