Kredi Çekmek için Kredi Notu Kaç Olmalıdır?

  • 10 Ocak 2019

Kredi Kayıt Bürosu yani KKB puanınız geçmiş yıllarda kullandığınız  kredi borcunuzu  geciktirdiğiniz için bankalar tarafından güvensizliğe neden olur. Birden fazla bankaya kredi çekmek için başvuruda bulunmuş bireylerin Kredi Kayıt Bürosu yani KBB puanları düşer. Eğer siz düşük puanla bir başka bankaya gidip başvuru kredi başvurusu yapıldığınızda ”Daha öncede birçok başvuru yapıp onay almadığınız için üzgünüz” cevabını alabilirsiniz. Bu yazımda sizlere kredi alabilmek için gereken şartlar nelerdir ve kredi çekmek için kredi notu kaç olmalıdır gibi soruları cevaplandıracağım.

Kredi Çekmek için Kredi Notu Kaç Olmalıdır

Kredi Çekmek için Kredi Notu Kaç Olmalıdır Kredi çekmek için gereken şartlara şöyle bir baktığımızda sadece KKB puanı iyi olup olmadığına değil, bunun yanında birçok şartlar ve kriterlere bakılarak kredi sağlanıyor. Bu şartları kendi arasında sınıflandırdığımız zaman 4 başlık altında toplayabiliriz. Nedir bunlar? Öncelikle kredi çekmek için iyi bir KKB puanına sahip olmanız gerekir. Bunun yanında belgelendirebileceğiniz bir gelir belgesi ( son aya ait maaş bordrosu gibi), halen ödediğiniz aylık taksitleriniz veya giderleriniz ve son olarak sigortalılık gibi önemli hususlar yer alır. Bu şartları sağladığınız zaman kredi çekip ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Eğer ki yukarıda belirttiğim dört şarttan birine dahi uygun olmadığınız zaman maalesef ki kredi çekemiyorsunuz. Peki diğer bir konu ise kredi çekmek için kredi notu kaç olmalıdır? Sorusuyla devam etmek istiyorum. Bankalar üzerinde kredi skoru 1500 puan üzeri olduğunda kredi çekmek için yeterli olduğu kabul edilmektedir. Puan sınıflandırması ise; 700 ila 1500 puan arası kötü yani kredi çekmek için yeterli değildir. 1500 – 1700 puan arası iyi yani, kredi çekmek için yeterli puan olarak nitelendirilir. Son olarak da 1700 ve üzeri olan puanınız varsa çok iyi puan olarak nitelendirilir ve yüksek miktarlarda kredi çekebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İlk E-Kredi’yi QNB Finansbank Veriyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!
Önceki yazıyı okuyun:
Bu parayı geri alabilirsiniz
Bu Parayı Geri Alabilirsiniz.

Bu parayı geri alabilirsiniz Marmaris Barosu'na ilişkili Av.Sevin Çağlayan, cereyan faturalarında tüketiciden "kayıp-kaçak", "dağıtım bedeli", "iletim bedeli", "perakende satış hizmeti"...

Kapat