Kredi Alabilmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekir?

Değerli okuyucularım size bu sabah bankadan kredi çekebilmek amaçlı kaç ay sigortanız olması gerekmekte,asgari iş yerinizde kaç aydır çalışıyor olmanız gerekmekte ve kaç aylık TOPLUMSAL GÜVENLIK KURUMU priminizin olması gerekmektedir şunlar ile ilgili ayrıntılı verilere koltuk vereceğiz.

Kredi Alabilmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekir?

İhtiyaçlarımız doğrultusunda ara ara nakite gereksinim duyarız bunun amaçlı güvenerek de ya eş arkadaş akrabalara veya bilinen bankalara yöneliriz. Tabi mevzu bahis bankalar olunca işler belli bir süre zorlaşıyor.Çünkü bankalar akraba eş arkadaş benzeri evraksız kefilsiz koşulsuz kredi vermiyorlar.

Kredi Alabilmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekir?

Bankalardan kredi alabilmek amaçlı belli başlı banka politikalarıyla karşılaşabilirsiniz.Bunların en en başında banka kredi notunuz gelmektedir.Daha evvelki makalelerimizde kredi notu ile ilgili ayrıntılı verileri size vermiştik inceleyebilirsiniz.Kredi alabilmek amaçlı TOPLUMSAL GÜVENLIK KURUMU olması şart,çünkü TOPLUMSAL GÜVENLIK KURUMU primleri sizlerin itinalı bir işte çalışıp çalışmadığınızın birebir resmi ispatıdırlar.1aylık ssk yatan kişiye banka kredi vermez bunu önce aklınızdan çıkartınız.En bir iş yerinde 4-6 ay süresince toplumsal sigortalar priminizi işvereniniz itinalı yatırdıysa ve asgari para üzerinden yatırdıysa alabileceğiniz en yüksek kredi ölçüsü 10.000 tl yi geçmez,lakin sözgelişi 1500 tl tam olarak aylık üzerinden sigortanız yattıysa 15000 ila 20000 tl içinde kefilsiz kredi almanız mümkündür.

Unutmayın: SGK primlerinizin yatıyor olması kredi notunuzu en bir sürü yükselten etkendir.

Bir evvelki yazımız meydana gelen Bankada Unutulan Para Sorgulama başlıklı makalemizde bankada unutulan para ne türlü geriye alınır ve bankada unutulan para ne türlü öğrenilir ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Notunu Öğrenmek Ücretlimidir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!
Önceki yazıyı okuyun:
Öğrenciler Kredi Alabilir Mi? Ögrenciyim nasıl kredi alabilirim

Öğrenciler Kredi Alabilir Mi? Öğrenci demek her zaman parasal olarak zar zor yetinme durumlarından biridir. Bilhassa derslerine odaklanabilmek amaçlı pekçok öğrenci bizzat...

Kapat