İnternet Parolam Bloke Oldu Ne Yapmalıyım?

  • 30 Aralık 2018

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ve internetin yaygın olarak kullanılmaya başlanmasıyla birlikte artık genç yaşlı birçok kişi işlemlerinin büyük kısmını internet üzerinden gerçekleştirilmektedir. Özellikle akıllı cep telefonu kullanımı, insanların sürekli olarak her an internet kullanabilmesine olanak tanıyor. İnternet kullanıcılarının interneti kullanma amaçları arasında yaygın olan nedenlerden bir tanesi de internet bankacılığıdır. İnternet bankacılığı sayesinde banka müşterileri para transferi ve fatura ödeme gibi onlarca işlemi şubelere oranla çok daha kolay ve zahmetsiz bir şekilde yapabiliyor. Bu yüzden günümüzde çalıştıkları ve işlem yaptıkları bankanın internet şubesini kullanan kişi sayısı oldukça fazladır. Sadece şahsi olarak değil, kurumsal olarak internet bankacılığını kullanan firma sayısı da çok fazladır.

İnternet Parolam Bloke Oldu Ne Yapmalıyım?

İnternet bankacılığı kullanan kişiler sisteme girerken, banka müşteri numaraları, kimlik numaraları ve cep telefonlarına gelen mesajları kullanmak durumundadır. Bu bilgilerden herhangi bir tanesinde bir eksik olduğunda internet bankacılığına giriş yapılamaz. İnternet bankacılığı kullanan kişiler bazen internet bankacılığında kullandıkları şifrelerini unutabilirler. Bu durumda yanlış şifre girildiği için birkaç deneme sonrasında internet bankacılığı şifresi bloke olur. Sizlerde internet parolam bloke oldu ne yapmalıyım diye bir soru soruyorsanız yazının devamını takip edebilirsiniz.

İnternet parolası bloke olduğunda zaman kaybetmeden internet bankacılığı üzerinden blokenin kaldırılması gerekir. Aksi halde internet bankacılığına giriş yapılamaz. İnternet bankacılığı blokesinin kaldırılması için birkaç yol izlenebilir. Bu yollardan ilki ilgili bankanın müşteri temsilcisi ile iletişime geçmektir. Telefondaki banka görevlisi müşterilerden birkaç kişisel bilgi teyidi aldıktan sonra kısa sürede internet şifresi blokesini kaldırarak kullanıcılara yeni bir şifre verir. Aynı zamanda bankanın web sitesi üzerinden internet şifresi blokesi kaldırma alanını kullanarak da, kart numarası, isim ve doğum tarihi gibi bilgilerle internet parolası blokesi kaldırılabilir.

Bir önceki yazımız olan Ev Hanımları Kredi Çekebilir Mi ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Önceki yazıyı okuyun:
gelir tablosu
Gelir Tablosu Nedir?

Gelir tablosu; hayatta kalmayı isteyen işletmelerin mutlaka takip etmeleri gereken , belirli bir süreç içerisinde elde ettiği gelirler ve bu...

Kapat