gis.osym.gov.tr osym gis nedir ?

  • 14 Nisan 2016

osym gis, Öğrenci Seçme Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan sınavlarda görev alan veya görev almak isteyenlerin kendi kullanıcı adı ve şifreleri ile giriş yaptıkları görevli işlemleri sisteminin kısa yazılışıdır. OSYM Görevli işlemleri sistemine giriş için , merkezin web adresi uzantılı gis.osym.gov.tr adresi kullanılır.

osym sistemine daha önceden kayıt edilmiş kullanıcılar, yeni sınav görevi talebi işlemi ve kendilerine verilen sınav görevlerinin kabul edilmesi – kabul edilmemesi işlemlerini de yine bu sistem üzerinden yapmalıdırlar.

Örneğin “öğretmenlere yeni sınav görevi verildi” haberleri ardından, ilgili kişiler sisteme giriş yapmalı ve eğer görev almak istiyorlarsa kendilerine verilen bu sınav görevini osym gis üzerinden onaylamaları gereklidir.

Osym gis giriş işlemi için gis.osym.gov.tr adresi açılır ve bu adreste Görevli işlemleri sistemine ulaşmak için tıklayınız yazan buton tıklanır. Yeni açılan sayfada görevlilerin kullanıcı adı ve şifrelerini girebilecekleri bölümler yer almaktadır.

gis.osym.gov.tr adresi aday işlemleri sistemi de değildir.Aynı zamanda bu sistemin herhangi bir şekilde osym sorgulama ekranı ile ya da osym sınav sonuçları duyuru ekranı ile herhangi bir ilgisi yoktur.

gis osym şifremi unuttum kaygısı yaşamamanız için de açılan bu giriş sayfasının alt kısmında şifremi unuttum linki yine osym tarafından yerleştirilmiştir. OSYM gis şifresini unutanlar da bu linki tıklayarak yeni şifrelerini bir kaç basamak işlemden sonra alabilirler.

Bir önceki yazımız olan Memurların Yeni İzin Hakları başlıklı makalemizde doğum izni kullanımı, doğum yapan memura yarım gün çalışma ve erkek memurun doğum izni nasıl hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!