Faturalı Hatlara Kredi

 • 29 Ocak 2017

Eğer internet üzerinden sıkı bir sosyal platform kullanıcıysanız,  mutlaka aradaki paylaşımlarda mevcut kullandığınız faturalı hatlara kredi imkanı verdiklerine dair çekici reklamlara gözünüz temas etmiş olmalıdır.  Bizlere nakit imkanlarını tanımak için  kurulmuş bunca banka varken neden insanlar kullandığı cep telefonu yada başka bir fatura üzerinden kredi peşine düşerler. Aslında buna bir bakıma mecbur bırakıldıklarını yada kişilerin mecbur kaldıklarını söylememiz mümkün.

Önemli Not : Telefon hattı üzerinden cep telefonu satışı ile ilgili olarak yapılan son düzenleme neticesinde faturalı hatlar üzerinden telefon satışlarında geri ödemeler altı ay ile sınırlandırıldı. Artık alacağınız telefonun bedelini altı ay vadede ödemekle yükümlüsünüz. 

Neden Faturalı Hatlara Kredi Talebi Arttı.

Küçük bir odaya fareyi sıkıştırır ve üzerine giderek kaçacak bir yer bırakmazsanız bir süre sonra fare size saldırmaya başlayacaktır. Bilimsel deneylerle kanıtlanan bu olay, bütün canlılar için geçerlidir. Örnekte de olduğu gibi insanlar zor durumda kaldıklarında her yola başvurabileceklerdir. Günümüzde her insanın para ihtiyacı vardır ve hep olacaktır. Para olmadan hiç bir şeye sahip olamıyorsak, yaşamımızı idame ettiremiyorsak, hasta olunduğunda tedavinizi sağlayacak ilaçlarınızı alamıyorsak bu bizler için büyük engeller teşkil eder. Karşınıza çıkabilecek muhtemel ihtiyaçlarınız sizin için çok acil olabilir ve bu aciliyetin önemini bir çok kereler sizlere nakit imkanı sağlayabilecek kurum, kuruluş ve insanlar anlayamazlar.

Kendinize göre sebepleriniz ile bankalara olan borçlarınız, yaptığınız ödemelerinizde yaşadığınız olumsuz hareketler nedeniyle kredi yasaklı olan kişiler arasında yerinizi almış olabilirsiniz. İnsan olarak sadece bugünü yaşamamak gerekir ve geleceğinizi de düşünerek adım atmalısınız. Bugün zevkiniz için aldığınız krediyi geri ödemediğinizden dolayı belki yarın yaşam mücadelesi verirken küçük miktarlarda da olsa nakit ihtiyacınız karşılanmayabilir. Bu yüzden sağlıklı düşünmeli, sağlıklı olarak ekonomik muhasebenizi yapabilmelisiniz.

Faturalı Hatlara Kimler Kredi Veriyor?

Kredi talebi geri çevrilen kişiler, miktar ne kadar olursa olsun lazım olan para talebini hemen yerine getirebilmek adına kullandığınız cep telefonu, internet hattı, tv aboneliği gibi ürünlere ait faturalarına yansıyacak taksitler ile kredi alabilmektedirler. Özellikle altı aydan fazla aboneliği bulunan hatlara GSM şirketleri kredi imkanı vermeye başladılar. 500 lira ile 4000 lira arasında kredi sağlayan firmalar 24 ay vade ile sizlere bu nakiti verirken, daha fazla taksitlendirmeye sahip olabilirsiniz. Faturalı hatta kredi ile finans kuruluşları olan bankalara bir bakıma rakip olan firmaların bu şekilde nakit sağlanması adına yasal bir düzenleme bulunmamaktadır. Artan talepler ile birlikte yasal düzenlemelerin yapılacağı düşünülen bu finansman modeli yaygınlaşabilir. Ancak verilen para sizin alacağınız cep telefonu bedeli üzerinden faturalandırılmaktadır. Aldığınız cep telefonu bedeli ile kredi kullandırılmaktadır ve geri ödemelerde bu denli yapılmaktadır. Yani alacağınız telefon ile fazla ödeme yapabilir, satışınız ile daha az rakam geliri sağlanabilir ve taksitler ile ödeyeceğiniz için bir bankaya ödeyeceğiniz faizlerden fazlasını ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bu yüzden yarınlarınızı düşünerek bankalarla olan ilişkilerinizi sıcak tutmanız sizin yararınıza olabilir.

Türkiye’de en çok kullanılan ve faturası kesilen hizmetlerin başında GSM firmaları geliyor. Bu anlamda her firmanın müşterilerine sunmuş olduğu faturalı hat kredisi ise farklılık gösterebiliyor. Bu anlamda hazırlamış olduğumuz Turkcell Hattına Kredi, Vodafone Hattına Kredi ve Türk Telekom Hattına Kredi başlıklı yazılarımızı okumanız ile önemli bilgiler eşliğinde atacağınız adımlar ile maddi kayıplarınızdan kazançlar da sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Konya'da Senetle Para Verenler başlıklı makalemizde senetle borç, senetle borç para konya ve senetle para konya hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Seçkin dedi ki:

  Benim Türkcell hattım var. Kredi Alabiliyor muyum?

  1. Turan Aydın dedi ki:

   Turkcell hatları üzerinden kredi veren bir kuruluş bulabilirseniz alabilirsiniz.

 2. İsmail dedi ki:

  Ben Türk telekomluyum nasıl ve nereden alabılırım.. Krediyi

  1. Turan Aydın dedi ki:

   İsmail bey bir Telekom bayisine başvurmasılısınz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!