En Düşük Konut Kredisi Bulma Yöntemleri

En Düşük Konut Kredisi Bulma Yöntemleri. Konut sahibi olmak birçok kişinin hayalleri arasında yer almaktadır. Bu yüzden  eğer sizlerde konut almak istiyorsanız ve bu konuda en az faizi nasıl ödeyeceğiniz konusunda bilgi sahibi olmak istiyorsanız, sizlere en düşük konut kredisi bulma yöntemleri ve konuda yardımcı olmaya çalışalım.

Güncel faiz oranlarını yakından takip edin

En uygun faiz ile konut kredisi çekmek isteyen müşterilerin yapması gereken güncel faiz oranlarını yakından takip etmek olmalıdır. 2018 Yılının Nisan ayında baktığımız zaman konut kredisi faiz oranlarının son 9 Yılın en yüksek faiz oranları ile karşımıza çıktığını belirtelim. Özellikle ülkemizde konut alım sayısının her geçen gün artması beraberinde faiz oranlarının da artmasına neden olmaktadır. 120 aylık vade sayılarının 240 aya kadar çıkması da konut almak isteyen kişi sayısında ciddi oranda bir artış yaşanmasına neden oldu.

Bu yüzden sizlerde uygun konut kredisi türleri hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz yapmanız gereken sitemizde bulunan güncel faiz oranlarını takip ederek en uygun konut kredisini hangi bankaya en uygun şekilde vermektedir, bunun tespitini yapmak.

Karşılaştırma yapan siteleri kullanın

Kullandığınız bankanın hesaplama araçları yerine sizlere bütün bankaların güncel konut kredisi faiz oranları hakkında bilgi verecek sistemleri kullanarak konut kredisi türünde bilgi sahibi olabilirsiniz. Gelişen teknoloji ile birlikte bu işlemi yapmak için sadece birkaç dakikanızı ayırarak sizlere en uygun konut kredisi veren bankaların listesine kolay yoldan ulaşabilirsiniz. Fakat komisyon aracılığı ile hizmet veren bu tür sitelerde tahsis edilen kredilerin faiz oranları yüksek olabilir. Bu nedenle bankalar nezdinde verilen faiz oranlarına itibar etmeye çalışın.

Kredi sicil notuna göre konut kredisi veren bankalara bakın

Kredi sicil notunun son derece önemli olduğunu her seferinde dile getiriyoruz. Bu yüzden de kredi sicil notu çok yüksek olan müşterilerin kredi sicil notuna göre faiz oranları ile hareket eden bankaları tercih etmesi gerekmektedir. Bankaların güncel konut kredisi faiz oranlarının yanı sıra sizlere kredi sicil notunuza göre faiz oranlarında da indirim yapacağını ayrıca belirtmek istiyoruz. Eğer konut kredisi çekmek istediğiniz zaman sizlerinde kredi sicil notu bankaların gözünde çok yüksek ise yapmanız gereken bu bankaları bularak onlardan da güncen faiz oranları konusunda teklif almak olacaktır.

Konut kredisi kampanyalarını takip edin

Bankaların dönemsel olarak konut kredisi türünde müşterilerine kampanyalar sunduğunu belirtmek istiyoruz. Eğer sizlerde konut kredisi çekmek için acele etmiyorsanız bu güncel kredi türlerini yakından takip ederek bu konuda detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Özellikle faiz oranlarının düşüş yaşadığı dönemler içerisinde konut kredisi faiz oranlarını takip ederek bu konuda daha net bilgi alabilirsiniz.

Aynı zamanda en düşük faizle konut kredisi veren bankaları bulmak için maaş müşterisi olduğunuz bankaya giderek de faiz indirimi konusunda bankadan yardım talebinde bulunabilirsiniz. Bu konuda bankaların sizlere az da olsa bir indirim yapacağını belirtmek istiyoruz.

Banka Şubesine de Sorun

Her türlü kredi alımları için teknoloji sizin yardımınıza koşuyor. Bu tartışılamaz bir gerçek. Fakat internet sitesini kullanmış olduğunuz bankanın online kredisi ile banka şubesinden alacağınız kredinin faiz oranları dahi zaman zaman farklılık gösteriyor. Bu nedenle araştırmakta olduğunuz kredi türü, miktarı, kredi notunuz ve krediye başvurma yolunun da önem arz ettiğini bilmeniz gerekiyor. Çünkü dijital bankacılık ile tahsis edilen kredinin faiz oranı banka şubesinden alacağınız kredi oranından daha yüksek oluyor. Kısaca alacağınız tutar yüksek miktarlarda ise mutlaka araştırmasını yapın ki alacağınız para için geri ödeme tutarlarınız yüksel olmasın. Tabi siz uğraşmak istemez ve bankadan daha zenginseniz o ayrı tabi.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Güncel Tüketici Kredisi Faizleri ve Başvuru Yolları başlıklı makalemizde güncel kredi faizleri, kredi hesaplama ziraat ve ziraat kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!
Önceki yazıyı okuyun:
İhtiyaç Kredisi Ara Ödemelerinde İndirim Ne Kadar?

İhtiyaç Kredisi Ara Ödemelerinde İndirim Ne Kadar? Finans kuruluşları olan bankalardan alınan ihtiyaç kredisi diğer adıyla tüketici kredisi ödemeleri kredi...

Kapat