Borsada Var Olmanın Yolları

Borsada işlem yapmaya çalışan, farklı yatırımcı tipleri bulunur. Küçük ve büyük yatırımcılarla birlikte sadece merak gidermek için oyun olarak gördükleri, ancak Türkiye’nin ekonomik lokomotifi olan bir mecradır aslında Borsa.

Borsaya adım atmak için etrafında duydukları inanılmaz hikâyeler ile büyülenen kişiler vardır. Bu kişiler hiçbir eğitimi olmamasına rağmen ve deneyimi bulunmamasına rağmen araştırma imkanı bile yaratmadan giriş yaparlar.

Yatırım yapmak, büyütmek herkesin hayalleri arasındadır. Elbette yapılacak yatırımların küçüğü ve büyüğü olmaz ama günlük hayatından kısıntılara giderek para biriktirmeye çalışanlar birikimlerini çöpe atmak istemezler.

Kârlı yatırımların gerçekleştiği İstanbul Borsasında hisse alım satımı yapabilmeniz için anlaşmalı aracı kurumlar üzerinden ya da bankalar nezdinde yatırım hesabı açılması gerekir. Kucağını bütün severlere açan teknoloji sayesinde işlem yapma yolları genişlemiş ve kolaylaşmış durumdadır. İnternetin olduğu her cihazda ve uygulamalar sayesinde bu işlemler rahatça yapılabilmektedir.

Yatırımcı olmaya karar verdiniz, yatırım hesabı açtınız ve çevrimiçi bağlanarak alım satım yapmaya başladınız. Hayalleriniz ve beklentileriniz büyük. Ancak az veya çok yaptığınız yatırımla borsada var olabilecek misiniz? Kazanç sağlayabilecek misiniz? Böylede aklınıza takılan sorulanız olacak elbette.

Borsada Var Olma Yolları

Para kazanmak için hırslı olabilir hatta tüm risklere göz yumarak alım satım yapabilmenizde pek mümkün. Fakat bu arenada devamlı var olmak istiyorsanız ve kaybetmeye tahammülünüz yoksa bunun için gerekli tedbirlerinizi almanız gerekir.

Mantıken de kişinin ilk yapması gereken şey araştırmadır. İnternet sayesinde araştırma yapmanın bilgiye ulaşmanın binlerce yolu bulunmaktadır. Burada edineceğiniz bilgiler dâhilinde kazancınız kat ve kat artış gösterebilir.

Hisse senetleri yıllık, aylık bazında istatistiklere sahiptir. İniş, çıkış grafikleri ile kâr oranları hakkında ayrıntılar sizin için önemli olacaktır.

Borsada var olma yollarından birisi de eğitimdir. Belli başlı eğitim veren kurumlara ulaşmasanız dahi internet üzerinden eğitim veren sitelere üyelik karşılığı bu yardımı alabilirsiniz. Fakat belirtmeliyim ki borsada en iyi eğitim tecrübedir.

Borsa yatırımcısının bu mecralarda şaha kalkabilmesi için bir yol da danışmanlardan alınacak eğitimler ve yatırımlarına dair yönlendirmelerdir. Profesyonel danışmanlar gerekli bilgileri paylaşarak sizin adınıza bütün yatırımınızı yaparlar ve sizlere kazanç sağlamaya çalışırlar. Ancak danışmanlar sayesinde kesin para kazanılacak anlamına gelmez.

Bir önceki yazımız olan Yurt Dışına Para Gönderme İşlemi başlıklı makalemizde azimo para transferi, paypal para yollama ve western union hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!
Önceki yazıyı okuyun:
Elektronik İmza İle Neler Yapılabilir?

E-imza ile size verilen yetkiler çerçevesinde girmiş olduğunuz ortamlarda başvurularınızı otomatik olarak yapabilir, size ayrılan bölümlere ve e-devlet çatısı altında...

Kapat